Правильна ізоляція каміна, декомпресійна камера. Інтернет магазин Енергозберігаючі системи
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Правильна ізоляція каміна або Декомпресійна камера

Бажаєте зробити камінну систему опалення на основі конвекції повітря, але не знаєте як технічно правильно виконати камеру каміна? Яке призначення декомпресійної камери? Чим відрізняються декомпресійна камера , фальшстеля і захисний відсік?
До чого може призвести нехтування декомпресійною камерою?

 

               

Елементи системи каміна

Конструкція каміна складається з:

 1.         - камінної топки

 2.         - димохідного каналу

 3.         - системи повітропроводів

 4.         - облицювання. 

 

Для того, щоб система працювала правильно і безпечно, всі ці фрагменти каміна мають бути між собою правильно поєднані. Основним об'єднуючим елементом всіх частин служить теплова камера — конвекційний короб. Він формується над камінною топкою, в нього поступають повітряні маси, нагріті об корпус топки, через його внутрішню частину проходить димохідний канал та повітропроводи, а до внутрішньої — кріпляться елементи облицювання.

Конвекційна камера 

Конвекційна камера - це увесь простір навколо топки, який потрібно обов'язково заізолювати.  

Цей короб формується з:

 1.     -   металевого профілю (каркас)

 2.     -  листів мінеральної вати, суперізолу чи іншого ізоляційного матеріалу (ізоляція)

 3.    -  листів термостійкого гіпсокартоуа (зовнішня оболонка, на яку не буде поширюватися температурний вплив, згодом ця камера опиниться під елементами облицювання ).

                           

Розподіл камери каміна

Ізольована камера над топкою складається з трьох частин: дистрибютора, основної теплової камери і декомпресійної камери. Функцією дистрибютора і основної теплової камери є накопичення і витіснення тепла до повітропроводів. Призначення декомпресійної камери — відсікання гарячого повітря з метою захисту від перегрівання стелі і міжповерхового перекриття.

Навіщо робити декомпресійний відсік

Через теплову камеру проходить димохідна труба та повітряні канали, тому температура тут може досягати навіть 250 ° С. Цей показник є достатньо високим і може бути особливо небезпечним в будинках, де міжповерхове перекриття виконано з легкозаймистих матеріалів (наприклад з дерева). Тому як з міркувань безпеки, так і для запобігання пожовтіння і руйнування стелі, монтується фальшстеля - декомпресійна камера.

Як встановити декомпресійну камеру

Верхню частину основної камери на відстані 30-40 см від стелі необхідно відмежувати. Цей підстельовий простір сформує декомпресійну камеру. Для відсікання декомпресійної камери використовується лист вогнетривкого гіпсокартону. Зверху та знизу цю перегородку потрібно заізолювати. Таким чином створиться так званий захисний екран.

Вентиляція захисної камери

Для того, щоб захисний декомпресійний відсік правильно виконував свою функцію, потрібно забезпечити його вентиляцію . Тому необхідними елементами цього короба є камінні вентиляційні решітки.

Вони встановлюються асиметрично з двох боків над захисним екраном. Одна решітка служить для входу, друга — для виходу повітря, тобто вони сприяють вільному протіканню повітряного потоку, який охолоджує поверхню стелі.

Чи потрібно робити декомпресійну камеру, якщо перекриття у будинку бетонне

Якщо в будинку перекриття бетонне, то цієї камери можна не робити. Але потрібно врахувати ще один момент. Якщо ви відмовитесь від облаштування декомпресійної камери, то все конвекційне тепло від каміна буде доходити до самої стелі і там частково скупчуватися. Температура накопиченого повітря буде постійно наростати, що призведе до пожовтіння стелі і руйнування ізоляційного матеріалу.

Встановивши фальшстелю, гарячі повітряні конвекційні маси дійдуть до неї, і, впершись захисний екран, вони повернуться до конвекційної решітки. Це дасть змогу опустити тепле повітря значно нижче і підвищити ефективність роботи системи каміна.

Рекомендації

 •    -  Димохід , який проходить через декомпресійну камеру, повинен мати двостінну конструкцію — сендвіч.
 •    -  Повітропроводи, які проходять через декомпресійну камеру, повинні бути заізольовані.

 •    -  Розмір решіток декомпресійного простору має бути не менше ніж 65х205 мм. Для цієї камери фірма Darco передбачила спеціальні решітки моделі Р0.

 •     -  Решітки встановлювати без жалюзей.

Чи можна обійтись без декомпресійної камери

Декомпрессионну камеру делать необязательно, если:

 1. міжповерхове перекриття вашого будинку виконано з бетону;

 2. димохідний канал не проходить через всю висоту теплової камери, а входить в стіну під кутом 45 º на висоті близько 2м;

 3. Через теплову камеру проходять лише заізольовані повітропроводи.

 4. Щоб перестрахуватися і запобігти небажаних наслідків, ми рекомендуємо робити декомпресійний відсік завжди.

У Вас є питання? Можете задати їх прямо зараз! Будь ласка, заповніть форму нижче і відправте її нам.