Як камін будинок обігріває або Економна система опалення на базі камінної топки
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Як камін будинок обігріває або Економна система опалення на базі камінної топки

Чи можливо від каміна обігріти будинок? Як найраціональніше встановити камінну систему опалення? Що треба врахувати при монтажі?
Чи можна зробити камінний обігрів в житловому будинок або тільки в новобудові?
Нам часто ставлять подібні питання, і ми постаралися на них відповісти, узявши за приклад, один і з останніх наших об'єктів.

Нам часто ставлять подібні питання про каміни, і ми постаралися на них відповісти, узявши за приклад, один і з останніх наших об'єктів.

Порада фахівця
Якісний камін з топкою може обігріти цілий будинок. Для цього він має бути пов'язаний з кімнатами за допомогою розподільних каналів теплого повітря.

На прикладі каміна, який нещодавно був реалізовний у будинку наших клієнтів , ми спробуємо розповісти про нюанси монтажу і роботи камінної системи опалення.

Передісторія: як все починалось

Для написання цієї статті, нами було обрано двоповерховий приватний будинок у місті Львові. У ньому вже кілька років проживає сім'я з однією дитиною.

      foto/plan_doma_s_kaminom       foto/proekt_doma_s_kaminom

Враховуючи те, що тарифи на газ значно підвищилися, клієнти вирішили встановити альтернативне джерело опалення і зважено підійшли до підбору системи.
Ще на етапі проектування будинку у вітальні був запланований камін, але, з певних причин, його не було встановлено. Тоді він мав виконувати лише декоративну роль. Зараз, зважаючи на нестабільну ситуацію в країні, ідею декоративного каміна було відкинуто.

Холодно і дорого: потрібно шукати додаткову обігрівальну систему

Як варіант, господарі розглядали встановлення у котельні твердопаливного котла. Від цієї ідеї відмовилися тому, що робота дров'яного котла залежить від електроенергії (працює електричний вентилятор і насоси). Тому було прийняте рішення про встановлення камінної топки і пов'язаних з нею повітряних каналів, тобто системи РГП — розподілу гарячого повітря.

Зональне опалення дров'яним каміном: енергонезалежність і ефективність

З метою економії затрат на паливо, господарі не хотіли каміном опалювати весь будинок, а лише кімнати, в яких перебувають найчастіше. Пріритетним завданням було обігріти вітальню на першому поверсі та дві спальні, суміжні з димоходом , на другому поверсі..
Визначальним фактором у виборі опалювального пристрою для клієнтів була висока якість, незалежність від електрики та можливість завантажувати дрова не частіше двох- трьох разів на добу. Враховуючи ці побажання, було вирішено встановити чавунну суцільнолиту камінну топку Tarnava Professional Max Respekt 15 кВт та розвести від неї гравітаційну мережу повітряних каналів.
Отже, камін у даному будинку служитиме резервним джерелом обігріву і буде доповнювати роботу газового котла.

Порада фахівця
Для рентабельної експлуатації газового котла і ефективного поєднання двох систем, на радіаторах у кімнатах, котрі грітимуться каміном, встановили термокрани.

Підготовчі роботи: що потрібно передбачити

Порада фахівця
Камін з системою повітропроводівнайкраще планувати на етапі проектування будинку. Тоді можна правильно організувати основу під камін, димохідний канал, приточний канал, розмістити топку, а також запланувати мережу повітряних каналів.

Оскільки камін у цьому будинку планувався, то димохідний канал було закладено при будівництві. Його стан був задовільним, а розмір відповідав димоходному отвору камінної топки. Цей димохідний канал дозволяв підключення каміна.
Основа під камін була нестійкою, її потрібно було удосконалити. Для цього було демонтовано існуюче підлогове покриття і залито пожежобезпечну бетонну стяжку.

Порада фахівця
Основа під каміном обов'язково має бути міцною. Під каміном, як і по усій прилеглій до нього зоні, не повинні проходити ні електрична розводка, ні тепла підлога - жодних комунікацій.

Після підготовки основи, до каміна з вулиці підвели канал із зовнішнім повітрям.

Порада фахівця
Для забезпечення процесу горіння дров потрібно кисень. Відповідно, його треба подати з вулиці.

Господарі не бажали в підлозі продовбувати канал для закладки труби, тому було вирішено канал з притоком зовнішнього повітря прокласти через цокольне приміщення і вивести на фасад будинку.
Для цього було використано заізольовану трубу ПВХ ø100мм. На фасаді будинку встановлено елемент подачі повітря - повітрозабірник.

Порада фахівця
Елемент подачі повітря забезпечує безперешкодне потрапляння кисню в канал та запобігає потраплянню в нього комах та забивання його снігом.

Встановлення камінної топки

Після того, як було підготовлено основу і закладений канал зовнішнього повітря, приступили до монтажу камінної топки. Вона була встановлена ​​на спеціальній регульованій підставці.

                                                                 

Порада фахівця
Стійка служить не лише досконалою підставою для корпусу топки, але і перехідником, що дозволяє підключити до неї канал зовнішнього повітря. Стійка має каркасну будову, яка сприяє безперешкодній течії повітря. Також в цій підставці холодне вуличне повітря, перед досягненням корпусу топки, заздалегідь нагрівається. Перехідним елементом між каналом зовнішнього повітря і стійкою служить дросельна заслінка з силіконовим ущільнювачем.

Монтаж дистрибютора: максимально накопичити, щоб максимально віддати.

Після встановлення камінної топки, над нею було змонтовано дистрибютор, або теплозйомник.

Порада фахівця
Це спеціальний кожух, в якому накопичується тепле повітря, і від якого розподіляються конвекційні потоки. У верхній частині дистрибютора розміщуються отвори з патрубками. Кількість цих патрубків залежить від типу системи (гравітаційна або примусова) і від кількості опалювальних кімнат.

                                                        

В даному випадку з кожуха виходили чотири патрубки. До патрубків цього дистриб'ютора приєдналися гофротруби: дві на обігрів кімнат на другому поверсі і дві-на опалення камінного залу.

Порада фахівця
Тепле повітря переміщається по цих каналах і витісняється в усі кімнати, куди вони заведені.

Розведення системи повітропроводів

Над каміном, у перекритті між першим і другим поверхом, було пробито отвір. Крізь цей отвір проклалися два канали, якими тепле повітря буде рухатися від каміна до двох спалень.
Для розведення повітря від каміна до кімнат на другому поверсі було використано готові заізольовані гофротруби Darco.

                                                   

Порада фахівця
Термічна ізоляція цих труб зводить до мінімуму тепловтрати і захищає від проникнення шуму.

Чому ізольовані. В даному випадку, з дистриб'ютора виходитиме тільки чотири повітропроводи. Також, через нього проходитиме димохідна труба. Розмір поверхні цього теплозйомника дозволяє розмістити на ньому гофротруби так, щоб обмежити їх контакт з димарем. Вони знаходяться на достатній відстані один від одного, тому контактувати не будуть, і, відповідно, пошкодження фольги, яка прокладена ззовні повітропроводів, не виникне.
Для виведення теплого повітря з дистрибютора в камінний зал було використано неізольованому алюмінієва гофротрубу.

Порада фахівця
Ізолювати такі незначні відрізки труб потреби немає, адже вони проходять лише через короб каміна, який в свою чергу буде заізольованим.

Вихід тепла в спальнях

Після того, як повітропроводи було заведено до кінцевих точок, до них приєднали касети подачі повітря.

Порада фахівця
Ці касети служать перехідником між круглим каналом і прямокутною решіткою, з якої і буде виходити тепле повітря. Для можливості регулювання інтенсивності потоку теплого повітря, рекомендується встановлювати решітки з жалюзі.

Якісний енергоефективний камін - тепло і затишок у будинку

                                                         

Отже, в приватному будинку, в цілях економії коштів на традиційне опалення, було встановлено додаткову обігрівальну систему на базі камінної топки. Вже в перші холодні дні осені було випробувано ефективність конструкції. Наші клієнти залишилися задоволеними і впевненими в тому, що їм не страшна ні холодна зима, ні зростання тарифів на газ і електрику.

У Вас є питання? Можете задати їх прямо зараз! Будь ласка, заповніть форму нижче і відправте її нам.