Як підвести повітря для каміна з вулиці. Інтернет магазин камінів та камінних топок Україна
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Як підвести повітря для каміна з вулиці

 

Не знаєте, як саме зробити забір повітря для каміна, щоб забезпечити правильну роботу? Які матеріали використати, де краще вивести канал?
Дотримуйтеся описаних нами в статті принципів, і монтаж системи подачі зовнішнього повітря пройде без проблем.

Плануєте встановити в будинку камін? Починайте з облаштування комунікацій, а саме системи подачі зовнішнього повітря.
Не знаєте, як саме зробити забір повітря для каміна, що б забезпечити правильну роботу? Які матеріали використовувати, де краще вивести канал?
Дотримуйтеся описаних нами в статті принципів, і монтаж системи подачі зовнішнього повітря піде без проблем.

Раніше ми вже писали про необхідність підведення зовні додаткової кількості повітря для каміна. Дану статтю ми викладаємо в форматі відповідей на питання, які нам найчастіше задають клієнти. Також тут ми дамо поради і картинки з практичним застосуванням.

Яким чином забезпечити приплив повітря до каміна?

podacha-vozduhaДля подачі повітря до камінної топки необхідно передбачити спеціальний канал, по якому повітря буде подаватися вулиці. Найчастіше такий канал ховається під підлогою або монтується безпосередньо через зовнішню стіну (у варіанті з пристінним каміном). Зовнішнє повітря до каміна можна підвести за умови, що в конструкції камінної топки передбачена функція підключення каналу.

 

 

 

З якої сторони будинку краще робити забір повітря?

vozduschnyi-kanal В ідеалі забір повітря слід здійснювати з боку переважаючого в даній місцевості напрямку вітру. У разі розташування вхідного отвору з підвітряної сторони, в вітряні дні в каналі буде ризик виникнення розрідження, в результаті якого повітря може витягуватися з каміна, а не поступати до нього.
Якщо можливості зробити забір повітря з навітряної сторони немає, в будь-якому випадку його краще робити, як вдається, ніж не робити взагалі. Але в такому разі спробуйте вивести його в місце з вільною циркуляцією повітря.

 

 

Чи можна завести подачу повітря до каміна вертикальною трубою (через вільний вентиляційний канал)?

Теоретично можна, але в цьому варіанті більше мінусів, ніж переваг.
У вентканалі встановлюється труба, яка підводиться як можна ближче до каміна. Треба розуміти, що цей вентканал буде знаходиться у близькості з димохідним каналом. Внаслідок цього існує серйозний ризик, що разом з повітрям до кімнати можуть всмоктуватися і продукти згорання (дим). Виходом з цієї ситуації може бути те, що закінчення вентиляційного каналу робити не на даху, а наприклад на горищі. Але знову ж таки нюанс: це горище має бути вентильованим.
Ми рекомендуємо встановлювати забірний канал в горизонтальному напрямку.

На якому етапі закладати трубу подачі повітря?

Приплив повітря найкраще робити на етапі заливки фундаменту, тобто прокласти трубу в землі перед укладанням стяжки.

truba_podachi_vozdukha_dlya_kamina           zabor_vozdukha_dlya_kamina


Це найменш затратний спосіб, він вам фактично обійдеться лише вартістю цієї труби.

Як подати повітря, якщо в будинку вже укладено чистову стяжку?

podacha_vozdukha_k_kaminu_cherez_podval Якщо на при заливці фундаменту ви не змогли закласти трубу, вам доведеться підводити повітря вже на етапі спорудження каміна. Можливо кілька варіантів вирішення цього завдання:

  1. Проштробити стяжку, укласти трубу і залити цю ділянку ще раз;
  2. Канал можна прокласти через нежитлові приміщення (гараж або підвал), якщо такі приміщення знаходяться під каміном, і вивести його назовні (на рис.). У цьому випадку канал повинен бути заізольований
  3. Канал прокласти по верх чистової стяжки і обробити його декоративним коробом.

 

 

 

Якою трубою заводити подачу повітря: розмір, матеріал.?

podacha-vozduha-k-kaminu Матеріал, з якого виготовлений канал не має великого значення. Зовнішнє повітря краще заводити каналізаційною трубою з PVC, її прокладати в стяжці і проході через стіну. Вище рівня підлоги переходити на алюмінієву гофру, її використовувати до з'єднання з патрубком камінної топки. Уникайте контакту алюмінієвої гофри зі свіжим бетоном.
Якщо повітропровід проходить не в стяжці, то з пластика на алюмінієву гофру слід переходити на відстані 0,5 м до топки, оскільки в місцях близького контакту каналу з камінною топкою можливе його нагрівання. Іноді зустрічаються ситуації, коли канал із зовнішнім повітрям заводять прямокутної трубою з оцинкованого металу. Це не забороняється, але такий канал буде більш чутливим до корозії, тому обов'язково повинен бути утеплений.
Повітря може подаватися ззовні за допомогою труб як з прямокутним, так і округлим перерізом. Важливим є не форма, а розріз каналу - він не може бути меншим вхідного патрубка камінної топки, часто відповідає Ø100 мм. Розмір вхідного отвору можна подивитися в інструкції до планованої топки.

Якщо використовувати пластикову трубу, то краще брати помаранчеву, або підійде і сіра?

Особливої різниці немає. Помаранчеву трубу краще використовувати, якщо буде ризик випадання конденсату і його підмерзання. Сіра труба більш чутлива до впливу УФ променів.

Чи може в забірному каналі утворюватися конденсат?

Якщо труба буде проходити між землею і чорновою підлогою, то не потрібно остерігатися випадання конденсату.
Через різницю температур конденсувати зовнішні стінки каналу можуть при проході під підлогою і через нежитлове приміщення. Там конденсат може нести небезпеку: вологість, плісняву.
Щоб уникнути появи конденсату, а також потрапляння в трубу снігу, її варто прокласти з мінімальним кутом нахилу.

Чи варто утеплювати забірний повітропровід?

При проході труби між землею і чорновою підлогою утеплювати її не потрібно. При проході через стяжку (під підлогою) або нежитлове приміщення (підвал, гараж) - слід ізолювати.

Чи потрібно передбачати трійник для видалення конденсату?

Немає потреби встановлювати ніяких додаткових трійників для стікання конденсату, просто дотримуйтесь кута при монтажі..

Куди підводити повітря: під камін чи поруч з ним?

podvod_vozdukha_k_kaminu Вихід забірного каналу слід робити в місці установки каміна. Найкраще зробити під топку або якомога ближче до неї - все залежить від подальшої конструкції камінного облицювання.

 

 

 

 

На якій висоті над підлогою повинен виходити канал?

kamin_podvod_vozdukha_s_ulitci              podvod_vozdukha_v_topku_kamina

Після проходження труби в стяжці, її потрібно перевести в вертикальне положення за допомогою коліна 90º. Зі стяжки канал повинен виступати для подальшого з'єднання його з алюмінієвою гофрою.

На якій висоті розташувати зовнішній вхідний отвір?

   zabornik_vozdukha_dlya_kamina            podvod_kisloroda_s_ulitsi_v_topku_kamina          element_podachi_vozdukha       podacha_vozdukha Вхідний отвір на зовнішній стороні будинку повинен розміщуватись на висоті близько 30 - 50 см над поверхнею грунту, але не вище рівня топки. Прикривається він спеціальною металевою решіткою з сіткою і дашком, яку називають елемент подачі повітря або повітрозабірник., Установка таких решіток захистить від попадання в канал механічних забруднень і снігу, а також проникнення в будинок комах і гризунів

Чи не буде холодне повітря з вулиці через припливний канал потрапляти в кімнату?

Якщо у вас всі елементи і стики каналу будуть герметично заізольовані, то холодне повітря ніяк не зможе вийти назовні труби.

Чи можуть через припливний канал виникати протяги?

Жодних протягів не буде, якщо і канал і топка, і все з'єднення будуть герметичними.

Як запобігти втратам тепла через канал із зовнішнім повітрям в період, коли камін не буде експлуатуватися?

podsoedinenie_droselnogo_klapana kanal_s_pritokom_narugnogo_vozduha 

Для мінімізації тепловтрат в будинку через припливний канал, в період коли камін не топиться, в системі передбачується дросельна заслонка. Закриття цього дроселя запобігає припливу холодного повітря ззовні, і, відповідно, втрати тепла.
Місця приєднання дросельного клапана, як і він сам, повинні бути герметично заізольованими.

Навіщо використовувати дросельну заслонку, якщо на топці є «рідні» вбудовані регулювальні клапани?

zavesti_pritochnyj_vozdukh_do_kamina

Вбудовані в топку регулювальні клапана не дозволяють закриватися на 100%, вони залишають невелику щілину і повітря все одно в невеликих кількостях може потрапити всередину топки. Монтаж дросельної заслонки з силіконовим ущільнювачем забезпечує абсолютно щільне примикання.

 

Як регулювати кількість зовнішнього повітря?

droselna_zaslonka_z_silikonomДросель дозволяє не тільки закривати - відкривати припливний канал, а й чітко регулювати кількість поданого повітря і, відповідно, інтенсивність процесу горіння в каміні.

 

 

Як підключити повітрозабірний канал до топки?

У конструкції сучасних топок або передбачається спеціальне вхідний отвір для подачі повітря, або приплив здійснюється через підставку - повітрозабірник.
Якщо ні того, ні іншого немає, зовнішнє повітря до каміна вам підвести не вдасться.

Як зовнішнє повітря потрапляє в камеру згоряння камінної топки?

Після повітрозабірника повітря проходить по внутрішніх каналах топки і через вузьку щілину між дверцятами і корпусом направляється на скло, створюючи цим повітряну завісу. Цей ефект називають системою "чисте скло». Також повітряні потоки можуть бути спрямовані і в інші частини топки, в залежності від виробника.

Чи можуть в кімнату через повітрозабірний канал потрапляти сторонні запахи?

Від нормальної топки і правильного підключеного до неї каналу із зовнішнім повітрям ніякого запаху не повинно бути.

Навіщо подавати повітря з вулиці до каміна

У Вас є питання? Можете задати їх прямо зараз! Будь ласка, заповніть форму нижче і відправте її нам.