Двосторонній камін – гаряче серце вашого будинку

Камін з дистанційним управлінням
Новинкою теперішнього часу є двосторонній камін з дверками, який крім того, що створює неповторну атмосферу відразу у двох приміщеннях, ще й обігріває приміщення.
Ті, хто займається встановленням відкритих (“англійських”) камінів, поділяються на тих, хто переконаний, що тунельний камін зробити неможливо, і на тих, які готові вимурувати два каміни один навпроти одного в суміжних кімнатах.

Ми ж не вигадуємо велосипед, а користуємося технологією, яку придумали досвідчені спеціалісти. Тобто вже є тунельні камінні топки, які встановлюються в міжкімнатній стіні, підключаються в один димохідний канал і мають дверцята як з однієї, так і з іншої сторони.

Надалі така камінна топка оздоблюється камінним порталом. Таким чином маємо камін відразу в двох приміщеннях або ж умовно ділимо одне приміщення на дві зони (наприклад, вітальня і їдальня), де він створить неповторний вигляд та додасть затишку.

Двосторонній камін з дверками

Крім естетичної функції, двосторонній камін може виконувати ще й опалювальну. Є два варіанти опалювального каміна: повітряний та водяний.
Повітряний обігрів з тунельною камінною топкою здійснюється за таким самим принципом, що й односторонній (чи пристінний) камін. Тобто камера для теплого повітря над камінною топкою, а з неї розгалуження теплого повітря в інші кімнати.
Двосторонній водяний камін також не має особливих відмінностей. Водяний контур (як і в односторонньому каміні) знаходиться між стінками корпусу камінної топки. Підключення до системи опалення відбувається аналогічно, як і в односторонньому каміні з водяним контуром.
У двосторонній камін, як і в будь-який інший, подача повітря для горіння здійснюється каналом з вулиці, що відповідає європейським вимогам.

Чи може двосторонній камін бути вмонтований у зовнішню стіну?

Зустрічаються випадки, коли дизайнер пропонує двосторонній камін, одна сторона якого має виходити на відкриту терасу. Якщо зовнішню сторону захистити склопакетом, то можна застосувати і такий варіант.
Проте хочемо застерегти від негативних наслідків. Бо якщо ззовні камін не захистити, то в зимовий період при експлуатації каміна на розігріте скло буде вплив атмосферних явищ і воно просто трісне.
Якщо ж в зимовий період не користуватися каміном, то через нього будуть великі тепловтрати.

Які ще каміни вважають двосторонніми?

Камін з кутовим склом теж можна вважати двостороннім, оскільки видимість вогню буде з двох ракурсів. Але такий камін вже не монтується в стіну між двома кімнатами. Проте його ще можна використати для поділу одного приміщення на декілька зон.
Камінна топка з кутовим склом також може бути як для повітряного опалення, так і водяного.
Пропонуємо скористатися досить широкою пропозицією двосторонніх камінів фірм Hajduk та Lechma. Це дизайнерські двосторонні камінні топки, що відрізняються розміром і конструкцією. У нас можна купити двосторонній камін як наскрізний, так і Г-подібний (з кутовим склом), з боковим відкриванням або гільйотиною.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання