0Корзина

Декоративний камін, або камін з обігрівом?

Декоративний камін або камін з ефектом опалення? Якому все ж віддати перевагу? Чи є можливість з технічної точки зору встановити функціональний камін? Про відмінності та переваги декоративних каменів і каменів на дровах читайте в нашій статті.

Де можна встановити камін?

Камін - це сьогодні дуже популярний елемент інтер'єру в сучасному будинку або квартирі. Переважає думка, що камін - це розкіш, яка доступна тільки власникам заміського будинку. Однак, це далеко не так! Однак, це далеко не так!

Бо як в заміському будинку, так і в квартирі можна встановити дров'яної камін, якщо є власний димовий канал відповідного розміру і він не зайнятий під будь-які інші опалювальні прилади. Однак, така можливість в міській квартирі трапляється досить рідко. Тому при відсутності димового каналу можна розглянути варіант декоративного каміна.


Що таке декоративний камін?

Декоративний камін - це елемент інтер'єру, який створить домашній затишок, але він не виконує функцію обігріву. Декоративні каміни бувають: електричні, на біопаливі і каміни на дровах.Рассмотрім докладніше ці три види камінів.

Электрокамины

Електрокаміни

Електрокаміни - це чи не найпопулярніші серед декоративних. Вони бувають звичайні і з 3D ефектом. Каміни 3D здатні створити ілюзію справжнього полум'я. Імітація вогню в них створюється за рахунок випаровування води.
Биокамины

Біокаміни

Біокаміни працюють на біопаливі. У спеціальний контейнер заливається рідина - біопаливо, вона не повинна містити шкідливих для здоров'я речовин.
Камины на дровах

Каміни на дровах

Каміни на дровах також бувають декоративними, однак вони вимагають підключення в димовий канал. Існує думка, що якщо камін на дровах, то їм можна обігрівати в будь-якому випадку. Це не зовсім так, оскільки вони бувають як декоративні, так і з опалювальної функцією.

Декоративні каміни на дровах можна експлуатувати з певним інтервалом, тому що вони не витримують постійні температурні навантаження. У дров каміні декоративного призначення досить низький коефіцієнт корисної дії. Якщо це ще й відкритий камін, то і обігрівати він буде в радіусі 1 метра. Зазвичай для декоративного каміна на дровах використовують топки дешевого цінового діапазону.

Що таке функціональний камін з обігрівом?

Наявність димового каналу дає вам можливість встановити камін з обігрівом. Він буде виконувати одночасно декоративну і опалювальну функцію. На відміну від дров'яного каміна декоративного призначення, функціональний камін більшу частину тепла віддає для обігріву будинку.

Ознаки функціонального дров'яного каміна?

Камін з функцією обігріву повинен працювати в безперервному режимі. Це повинно бути вказано виробником в паспорті каміна. Безпосередньо в топку обов'язковим є подання зовнішнього повітря для горіння. Якщо це чавунна топка, то товщина стінки повинна бути не менше 0,8-1см. Якщо це сталева камінна топка, то вона повинна бути виготовлена з сертифікованої сталі, призначеної для котельного обладнання, товщиною не менше 4 мм і може витримувати постійні температурні навантаження.

Камін дров'яної з функцією обігріву - це конструкція, яка складається з чавунної або сталевої топки, димоходу і облицювання. Наявність в цій споруді високоякісної функціональної топки і установка на її базі системи опалення, перетворить сам камін на високоефективний опалювальний прилад. Те, що сучасний камін варто використовувати функціонально, вже доведено, що у високорозвинених європейських країнах, так і в Україні.

Якими бувають функціональні каміни?

Функціональний камін може бути для повітряного обігріву або з можливістю підключення до водяної системи опалення. З метою повітряного опалення, від каміна робиться подача теплого повітря в інші приміщення. Таким чином можна створити систему повітряного обігріву по всьому дому. Для підключення до водяної системи опалення використовується камінна топка з водяним контуром, яка працює за принципом твердопаливного котла.