Як встановити камін своїми руками

Щоб встановити камін своїми руками потрібно орієнтуватися в певних технічних нюансах. Наприклад, такий нюанс як працює камін повітряного опалення та що потрібно для його ефективної роботи.

камери системи опалення каміна

У системі сучасного каміна існують два кола циркуляції повітря: 

  1. Зовнішнє повітря для процесу горіння;
  2. Кімнатне повітря для нагрівання. Як відомо, для горіння потрібний кисень, тому камін є потужним споживачем повітря.
Повітря в каміні використовується не лише для горіння, але й також для створення тяги і видалення диму.
Для забезпечення припливу зовнішнього повітря в камінних топках, розроблених фірмою Tarnava, передбачені спеціальні підставки. Конструкція підставки створена як канал для подачі кисню в топку.
подача повітря в камінну топку
До цього каналу за допомогою гофротруби підключається додатковий приплив повітря знадвору. Кімнатне повітря не має можливості потрапити всередину топки. Воно проникає через отвір під каміном або через решітки подачі повітря в нижню камеру опалювального каміна, циркулює навколо тіла чавунної топки і нагрівається при контакті з його масивними ребрами. Виходить повітря крізь решітки, розташовані з боків та на фронтальній частині теплової камери каміна.

Два варіанти подачі повітря в камін:

  1. Трубою з круглим перерізом (в основному 100 або 125мм);
  2. Прямокутною трубою 150х50мм.
Система подачі свіжого повітря є дуже важливим елементом камінної установки. Для спалювання в каміні з закритою камерою 1 кг деревини необхідно близько 8 м³ повітря. Отже стає зрозуміло, наскільки важлива подача свіжого повітря для підтримки процесу горіння.

Як підвести повітря для каміна ззовні

камін своїми руками
Під´єднання труби, яка подає зовнішнє повітря, до підставки камінної топки Tarnava: круглий отвір у задній частині топки – це вхід для зовнішнього повітря; два прямокутних отвори на фасадній частині – це виходи для зовнішнього повітря з підставки. Такі ж прямокутні отвори є і в дні камінної топки, через них повітря надходить безпосередньо в камеру згорання і забезпечує процес горіння дров.

Будова каміна для повітряного опалення

На цьому малюнку рекомендуємо звернути увагу на розташування вентиляційних решіток на порталі каміна, їх повинно бути 5 штук: 1 – на фасадній частині каміна; 2,3 – з двох боків основної теплової камери; 4,5 –з двох сторін декомпресійної камери.
Через ці решітки виходить частина теплого повітря,яка спрямовується в камінний зал. Решта тепла по повітропроводах розходиться в сусідні або розташовані вище поверхом кімнати. Також тут видно, як розділено основну камеру гарячого повітря та декомпресійну шахту.

Як встановити решітки для камінів повітряного опалення

У системі повітряного камінного опалення з природною конвекцією повітря нагрівається, проходячи поблизу гарячих поверхонь камінної топки. Через вентрешітки тепло виходить у камінний зал.
Монтаж каміна з чавунною топкою

Нагріте повітря по теплоізольованих повітропроводах подається в усі кімнати, які потрібно обігріти.

Над корпусом камінної топки встановлюється дистриб’ютор тепла. Це камера у якій збирається тепле повітря. Далі нагріте повітря по теплоізольованих повітропроводах подається в усі кімнати, які потрібно обігріти.
Дистриб’ютор ще називають конвекційною камерою, розподільником теплого повітря або тепловим кожухом. Це металева конструкція, в середині якої є своєрідна ніша, в якій накопичується нагріте від камінної топки повітря. Виготовляється дистриб’ютор з оцинкованого металу та ізолюється мінеральною ватою.
Безпосередньо від нього відходять повітропроводи, через які поширюється нагріте повітря до інших кімнат. Їх призначення- ефективне відбирання та накопичення тепла.
Дистриб’ютор тепла встановлювати не обов’язково, але його встановлення особливо доцільне на початковому етапі облаштування будинку, коли господарі ще не планують робити декоративне оздоблення каміна (портал), але бажають розвести тепло і опалювати будинок. Від дистриб’ютора тепла, як видно на фото, відходять повітропроводи.
Якщо встановлена камінна топка і по будинку розведено повітропроводи, але вони не з’єднані з дистриб’ютором, то відповідно система не буде діяти. У цьому випадку дистриб’ютор тепла не встановлюється. Канали з теплим повітрям будуть виходити безпосередньо від короба, який повинен бути виготовлений з теплоізольованого гіпсокартону і стане частиною камінного облицювання.

Виготовлення теплової камери (без використання дистриб’ютора)

У випадку, коли опалювальний камін встановлюється без використання дистриб’ютора, то теплова камера виготовляється наступним чином:
Ізоляція теплової камери каміна обов’язкова, і не лише через зниження тепловтрати, але і з точки зору безпеки експлуатації каміна. Основна теплова камера не повинна доходити до самої стелі, а верхня частина її простору на відстані 30 см повинна відсікатися листом мінеральної вати і теплоізольованого гіпсокартону.
Цей утворений повітряний прошарок формує декомпресійну камеру. У верхній частині цієї гіпсокартонної надбудови прорізають отвори, через які проходять труби – повітропроводи і димохід. На цих же фото показано, як формується декомпресійна камера. Декомпресійна камера виконує роль ізоляції перекриття, тобто вона відсікає тепле повітря від стелі, щоб запобігти її перегріванню та пересушуванню. По двох протилежних сторонах декомпресійної камери мають розташовуватися дві решітки для вільної циркуляції повітря і охолодження цього простору.

Система розподілу теплого повітря від камінної топки

Як видно на фото, у даному випадку застосовано труби двох типів: еластичні ізольовані та прямокутні оцинковані з додатковою ізоляцією. Круглі сполучні елементи забезпечують нижчу опірність потоку, їх відносно просто монтувати.
Такі елементи, в основному, використовуються на вертикальних ділянках і у випадках розведення розподільних каналів по нежитлових горищах. Прямокутні сполучні елементи відмінно виконують свою функцію на горизонтальних ділянках, де вони вмонтовуються в підвісні стелі або стяжки.
Системи, у яких використовують прямокутні сполучні елементи, потребують ізоляції мінеральною ватою або спеціальними ізолюючими рукавами. Типові діаметри круглих каналів: 100,125 і 150 мм, переріз прямокутних труб 50х150 мм. І тут дуже важливі наступні умови: обов’язкова герметичність усіх використовуваних елементів і їх з’єднань, а також термо- і звукоізоляція каналів і з’єднань.
Система розподілу теплого повітря з використанням еластичних каналів і круглих сполучних елементів. Розведення від каміна плоскими каналами. Декілька варіантів камінів в завершеному вигляді з правильним (або допустимим) розташуванням вентиляційних решіток. Тепле повітря надходить в кімнати, що опалюються каміном, через металеві решітки або анемостати.
анемостат квадратний
Анемостати використовуються для виходу теплого повітря зверху. В основному використовуються в тих приміщеннях, що знаходяться на одному поверсі з каміном. Вони кріпляться до гіпсокартонної стелі.
Решітки використовуються для виходу теплого повітря знизу. Розміщують їх на висоті 20-50 см від підлоги. Вихідні отвори каналів встановлюються якомога ближче до вікон або зовнішніх стін та якнайдалі від дверних отворів, щоб забезпечити рівномірний розподіл тепла в приміщенні.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання