Що таке камін з водяним контуром?

Це сучасні камінні топки, які працюють за принципом твердопаливного котла, але встановлюються в кімнаті, як звичайний камін. По дизайну ви можете обрати для себе водяний камін з кутовою чи панорамною дверкою, або двосторонній (тунельний).

Що таке водяний камін для опалення

Водяний контур – це не окремий елемент. Це подвійні стінки, між якими знаходиться теплоносій (вода чи антифриз). При спалюванні дров цей теплоносій нагрівається. Його температуру вимірює автоматика, датчик якої знаходиться у відповідному отворі камінної топки.

При досягненні відповідної температури води в каміні, автоматика вмикає циркуляційні насоси. Таким чином теплоносій циркулює по системі опалення будинку.

Також таким каміном можна гріти воду для побутових потреб. Можна підключити до бойлера непрямого нагріву, об’ємом 100-300л (об’єм залежить від кількості споживачів гарячої води). 

Камінна топка з водяним контуром може працювати як основне джерело опалення, так і в парі з газовим чи електричним котлом.

Чи безпечна система з каміном такого типу?

Що таке водяний камін та засоби захисту при перегріві. Ми використовуємо 4 засоби захисту при перегріві. А саме:
Розширювальний бачок

Розширювальний бачок

Встановлюється над камінною топкою (у подальшому ховається за обудовою каміна). При закипанні теплоносій переливається у розширювальний бачок і зливається у каналізацію.

Запобіжний клапан

Запобіжний клапан

Встановлюється безпосередньо на камінній топці. При зростанні тиску у системі каміна 1,5-2Bar, теплоносій також буде стравлюватися у каналізацію.

Термозахист

Термозахист

Встановлюється також на камінній топці, але підключається вже в охолоджуючий контур, який вмонтований у камінній топці. Охолоджуючий контур – це окремий відсік, який служить для охолодження водяного контура. Термозахист спрацьовує при t теплоносія 95°C і подає холодну воду в охолоджуючий контур.
автоматика для каміна

Дросельна заслонка

Дросельна заслонка монтується на вході зовнішнього повітря у камінну топку. При вимкненні електроенергії дросельна заслонка закривається і кисень в камеру горіння не подається. Відповідно вогонь буде поступово притухати.

Якщо зробити все правильно, то вимкнення електроенергії та зупинка насосів не призведуть до перегріву каміна чи вибуху!

Якщо бажаєте дізнатися більш детальніше що таке водяний камін та чи можна його встановити саме у вашому випадку, скористайтеся послугами наших консультантів:

Тарас соловей
менеджер – консультант /м. Львів/
Наташа Ігнатюк
НАТАЛЯ ІГНАТЮК
менеджер – консультант/м. Київ/
Напишіть нам і ми Вас проконсультуємо
*натискаючи кнопку “Відправити” Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності нашої компанії