5 речей, які НЕ МОЖНА робити при підключенні каміна з водяним контуром

Ми неодноразово писали про те, як потрібно робити підключення каміна з водяним контуром. Але, на жаль, часто зустрічаємо плачевні результати підключення. Тому в цій статті хочемо висвітлити як НЕ МОЖНА підключати камін з водяним контуром! Якщо такий камін підключити не правильно, то система може бути досить небезпечною!

Що потрібно знати, навіть якщо камін підключає майстер:

1. Всі отвори, які є у камінній топці мають своє призначення

На фото бачимо підключення каміна, де використані тільки 2 отвори: подачі і зворотки, а всі інші просто закриті. Це говорить про те, що монтаж виконаний не фахівцем! Адже до кожного каміна є інструкція, згідно якої будь-який спеціаліст по опаленню без проблем зможе його правильно під’ єднати!

2. Чим підключати камін з водяним контуром

Підключати камін з водяним контуром потрібно виключно металевою трубою (зазвичай це мідна труба). Недопустимо робити це трубою з пластику, бо вода в каміні може досягти навіть 95*C не відомо як поведе себе пластикова труба.
podklucheniya-kamina-v-dymohod-(1)

3. Підключення каміна в димовий канал

Підключення до димоходу має бути зроблено трубою з чорної або нержавіючої сталі. 

Від каміна вгору потрібно встановити вертикально 0,5м труби, а потім – коліно 45° і тоді під’єднати до димового каналу.

Якщо використовувати коліно 90*C, то обов’язково потрібно встановити ревізійний люк. 

4. Подача повітря в камін

Ми вже неодноразово писали про те, що подачу повітря з вулиці потрібно робити. Оскільки, 1кг дров спалює 8м³ повітря, а для каміна потужністю, наприклад, 32кВт потрібно 4-6кг дров на одне завантаження. 

Отже, якщо кімната площею до 20м2, то за одну закладку може спалитися все повітря з приміщення. Відомо, що при нестачі кисню камін просто не буде горіти.

5. Засоби безпеки при перегріві

Найпершим захистом при зростанні тиску в системі каміна з водяним контуром, чи будь-якого твердопаливного опалювального обладнання, є розширювальний бачок. Він монтується над каміном на висоті від 1,5м. При зростанні тиску вода піднімається вгору в розширювальний бачок, і зливається в каналізацію! Для розширювального бачка є свій отвір, до якого підключається труба переливу відповідного діаметру.

Отже, якщо Ви будете знати ці 5 нюансів по встановленню каміна з водяним контуром, то швидко зможете зорієнтуватися з яким спеціалістом маєте справу!

Грійтеся взимку дровами, насололжуйтеся вогнем і не зустрічайте на своєму шляху таких псевдо спеціалістів в лапках!

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.