Чи можливо жити без газу?

[:ua]

Якщо у Вас є сумніви, що в повсякденному житті можна обійтися без газу, прочитайте реальну історію про будинок в якому немає газу взагалі… Звісно, що в такому випадку деякі нюанси варто передбачити перед початком будівництва. Проте, і при реконструкції існуючого будинку можна зробити так, щоб не використовувати газ.

Розкажемо реальну історію, як можна комфортно жити, не використовуючи газ

Отже, будинок будувався на ділянці, де не було ні газу ні електрики. Відстань до найближчого житлового будинку 300м, до комунікацій відповідно теж. Питання з електроенергією вирішилось поступово, а от газ в плани взагалі не входив!

Початок будівництва виглядав так:
fundament1 fundament2
Заздалегідь планувалося будувати з газобетону товщиною 36см, оскільки це:

  1. Швидше
  2. По теплопровідності = приблизно 70см стіни з цегли.

Утеплювали блоками «Бетоль» товщиною 10см. Підлога першого поверху утеплена екструдованим пінопластом, а горище та мансарда – мінеральною ватою. Таким чином будинок отримали з низькими тепловтратами.

Також застосована система примусово-витяжної вентиляції, яка економить 15-20% тепла.

Якщо будинок вже існує, ви можете зменшити його тепловтрати з допомогою різноманітних ізоляційних матеріалів, які пропонують на ринку.

kamin z vodianym konturomВ даному випадку було обрано камін з водяним контуром Lechma PL-210 Eco, як основний опалювальний елемент.

Він встановлений у вітальні, площею 20м², та став невід’ємним її елементом. Весь 1-ий поверх – це тепла підлога. Дуже багато тепла йде від самого каміна, тому деколи доводиться вимикати теплу підлогу. Рятує те, що дверка каміна з подвіним склом, (відповідно знижена її теплопровідність), а кухня, вітальня, коридор і сходова клітка між собою не перегороджені дверима.

buferСистема опалення виглядає наступним чином: камін з водяним контуром гріє буферну ємність 600/200л (600л для опалення, 200л для гарячого водопостачання).

Можна було б використати й інші варіанти ємності непрямого нагріву, проте тут буфер підбирався таким чином, щоб була можливість підключення ще й інших джерел теплової енергії, наприклад сонячних колекторів.

 

 

 

 

 

tepla pidlogaЗ буферної ємності тепло йде в теплі підлоги (це весь 1-ий поверх – 70м²) та радіатори. Загальна опалювальна площа будинку 140 м²). На випадок відсутності мешканців в будинку, в буфері встановлений електричний тен, який буде підтримувати плюсову температуру.

 

 

Чи завжди ефективна система з буферною ємністю?

Якщо в будинку використовується низькотемпературне опалення, тобто t теплоносія приблизно 40-50°С, тоді доцільно використати буферну ємність. Низькотемпературне опалення застосовується, якщо є мінімальні тепловтрати приміщень та велика площа теплих підлог. Радіатори в такому випадку встановлюються з більшою площею тепловіддачі.

Якщо ж t теплоносія має бути не менше 70°С, тоді краще камін підключати безпосередньо в систему опалення через пластинчастий теплообмінник.

Як каміном нагріти воду для користування?

В буферній ємності «бак в баку» каміном ми гріємо загальний об’єм води 600л, який вже підігріває нам воду для побутових потреб 200л. У випадку, якщо камін підключений безпосередньо до системи опалення, то можна підключити бойлер непрямого нагріву 100-200л, де буде грітися тільки вода для побутових потреб.

Як приготувати їжу без газу?

plytaЗвичайно, можна було і їжу готувати на дровах,
використовуючи піч з варильною поверхнею, але це не завжди зручно і практично.
Тому в даному будинку, використовується індукційна електрична плита.

Печі на дровах з варочною поверхнею – це ідеальний варіант для дачі.

Як часто потрібно палити в каміні з водяним контуром?

При температурі зовнішнього повітря від +5 до -7 вистачає зробити 2 завантаження дров на добу. При температурі -15 – палити в каміні доводиться разів 2-3 в добу. Якщо температура повітря на вулиці +10 можна взагалі не палити в каміні, якби не потрібно було гріти воду для побутових потреб. Якщо не потрібне опалення, його можна відключити і гріти воду для користування. Таким самим чином можна робити і влітку.

Без сумніву виникає питання окупності такої системи

dom bez gazaВитрати на систему опалення дровами можуть і не перевищити витрати на традиційну систему. Це залежить від того, яке обладнання буде застосоване.

В даному випадку чималі кошти були б витрачені на підключення газу до будинку!

Отже, поговоримо саме про окупність. На цей будинок за опалювальний сезон (7 місяців) використано 7м³ дров (сухостій). Вартість одного м³ орієнтовно 500грн, вологість приблизно 30-40%.

Тобто 7м³ х 500грн=3500грн. Отже, бачимо, що 500грн в місяць використано на обігрів будинку + 400грн на електроенергію. Очевидно, що за використання газу довелось б викласти до 3000грн в місяць. Якщо ж заготувати мокрі дрова (які значно дешевші) за 2-3 роки наперед, то отримаємо досить дешеве опалення будинку.

Дякуємо мешканцям “будинку без газу”за наданий матеріал[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.