Чи можна встановити опалювальний камін в будинку, якому вже живете?

Чи можна встановити опалювальний камін в будинку, якому вже живете? Сподіваємося, що в цій статі Ви знайдете відповіді на свої запитання! Будинок збудований, все чудово. Проте не дає спокою мрія- завжди хотілось камін… Під час будівництва кошти були обмежені, а мрія залишилась!

Чи можливо встановити камін вже в жилому будинку?

Звичайно, що кожна ситуація розглядається індивідуально. Якщо є вільний димохідний канал потрібного розміру, то можна вважати, що третина мрії здійснена.

Наступним етапом – визначити призначення каміна. З декоративним все набагато простіше. А от якщо Ви хочете використовувати камін з користю, рекомендуємо обговорити це питання з спеціалістом. До речі, відсутність подачі повітря в декоративний камін на дровах створить дискомфорт і мрія перетвориться в розчарування. Детальніше про подачу повітря в камін читайте ТУТ.

Отже, розглянемо варіант каміна “2в1”. Тобто камін як для душі так і для обігріву одночасно. Цей варіант має два способи:

Камін для повітряного опалення

Камін з водяним контуром

До прикладу розглянемо такий план будинку:

В такому випадку можна встановити як водяний так і повітряний камін з мінімальними руйнуваннями. Якщо розглядати повітряний обігрів каміном, то обігріємо практично всі приміщення. З підключенням каміна з водяним контуром також не має ніяких проблем, оскільки котел (відповідно і основна магістраль) знаходяться за стіною. Залишається зробити зовнішній підвід повітря.

Якщо взяти до прикладу такий план будинку: То бачимо, що для встановлення каміна повітряного опалення доведеться робити багато отворів, а камін з водяним контуром можна підключити відразу за стіною.

На малюнку 3 розташування каміна по центру будинку, а основна магістраль системи опалення в протилежному його кінці. В такому випадку однозначно краще встановлювати камін з повітряним обігрівом, за винятком якщо є підвал. Тоді всі магістралі водяного каміна можна прокласти через підвал.

Ми розглянули 3 ситуації, які найчастіше зустрічаються. Звичайно кожен наступний будинок не схожий на попередній, тому кожен випадок розглядаємо індивідуально.

Якщо Ви завершили ремонт, а думка про камін не полишає Вас – звертайтеся і ми допоможемо втілити мрію в реальність!!![:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.