Камін для опалення – подача повітря для нього

На цю тему завжди виникає дискусія. Одні “за”, інші “проти” такого варіанту вирішення проблеми подачі повітря для горіння в камінну топку. Ми ніколи не були прихильниками того, щоб робити подачу повітря з вентиляційного каналу, а завжди рекомендували повітря в топку подавати тільки в горизонтальному положенні.

Наш досвід каже, що подавати повітря з вертикального каналу в камін для опалення категорично ЗАБОРОНЕНО ! І цим досвідом ми і хочемо поділитися з Вами.

Гадаємо, що не буде зайвим ще раз нагадати для чого потрібна подача повітря безпосередньо в камеру горіння.

Якщо це повітря не подавати з вулиці, то воно буде забиратися з кімнати.
Всім відомо про наслідки браку повітря в житловому приміщенні.
В кращому випадку, закінчиться це тим, що будуть відкриватися вікна і втрачатиметься тепло з приміщення.

Тепер повернемося до теми, яку, власне, і розглядаємо.
На зображеннях нижче бачимо наслідки експлуатації з вертикальною подачею повітря:

На фото дросельна заслонка від автоматики, яка встановлюється на вході подачі повітря в камеру горіння. Перед монтажем, ми рекомендували не робити вертикальну подачу… в даному випадку рекомендацій не дотрималися, і маємо те, що маємо!

А маємо наступне: при експлуатації каміна відбулася зворотня тяга. Про це свідчить сажа на внутрішній стінці і деформована наклейка з технічними даними.

А давайте згадаємо ще й те, для чого взагалі призначені вентиляційні канали?

Правильно, щоб забирати повітря з приміщення! В народі їх ще називають “витяжки”, тобто витягують, а не подають. От в цьому випадку витяжка і працювала так, як вона і мала працювати, але витягувала не повітря з приміщення, а чадні гази разом з сажею з камери горіння каміна.

Звичайно, з технічної точки зору можна було б більш грамотно описати ці процеси, але в даному випадку ми хочемо доступно і наглядно висвітлити конкретну проблему.

Отже, вибір за Вами!
Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.