Чи всі каміни можуть опалювати?

[:ua]

На початку 2000-их років на український ринок ввійшли камінні топки, які почали встановлювати замість відкритих камінів. Проте, про альтернативне опалення тоді ніхто не замислювався. Тому каміни були, в основному, декоративного призначення. Сьогодні теж на ринку є декоративні каміни на дровах, але їх вже чомусь називають опалювальними, при тому, що вони для цього не призначені.

Справжні каміни для опалення з’явилися дещо пізніше – орієнтовно 10 років тому. Про різницю між каміном для опалення та декоративним каміном, Ви дізнаєтесь з цієї статті, звісно, якщо прочитаєте її до кінця 🙂

Всім відомо, що відкритий, так званий “англійський камін”, може обігріти в радіусі 1м від свого фасаду.

Чи всі камінні топки придатні для опалення?

otoplenije kaminom

Камін для опалення — це камін з топкою всередині. Але камінна топка теж може бути як для постійного горіння так і для перервного.

Чомусь зараз всі ті, хто пропонують каміни кажуть, що в них саме для постійного горіння.
Ви ж самі можете в цьому переконатися, оскільки ця інформація зазначена виробником в паспорті каміна або інструкції по експлуатації. В іншому випадку не ризикуйте купувати камінну топку, бо може бути плачевний результат експлуатації.

 

Камінні топки є різної конструкції

kamin tarnava

Якщо Вам потрібна камінна топка на дровах для повітряного опалення, то будьте готові до досить широкого цінового діапазону. В основному будуть пропонувати чавунні каміни. На перший погляд, буде здаватися, що вони практично нічим не відрізняються. І тут виникне думка: а навіщо платити більше?

А платити більше доведеться, при умові, що хочете отримати хороший ефект! Ви ж не хочете викидати гроші на вітер?!

Ефективно обігріють чавунні топки суцільно вилиті, тобто весь корпус вилитий, як один елемент, а товщина чавуну в певних місцях  2см. Така конструкція і триматиме тепло. Відсутність скручених деталей та ущільнювачів гарантує герметичність каміна.

Найчастіше пропонують скручені камінні топки, де на стиках застосовується герметик, який з часом зсихається і осипається, як наслідок – в приміщення потрапляє дим.

Матеріал, з якого виготовлений камін, відіграє важливу роль

Камін для повітряного опалення, має бути з чавуну, який витримує постійні температурні навантаження. Тонкий та неякісний чавун прогорить після 2-3 років експлуатації. Каміни з водяним контуром виготовляють виключно з сталі, товщина якої має бути не менше 4мм. Якщо сталь менше вказаної, камін може швидко прогоріти. Товщину сталі можна перевірити на видимих місцях каміна або ж по його вазі.
Сама сталь має бути сертифікована з можливістю витримувати високі температури.

Отже, підсумуємо:

Чим відрізняються топки для опалення від звичайних топок?

По конструкції

Матеріалу виготовлення

Товщині стінок

Вибір за Вами: заплатити один раз, дещо дорожче, чи змінювати камінну топку кожні 2-4 роки…[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.