Чим палити в каміні?

[:ua]

Чи можна палити в каміні вугіллям? Які наслідки можна очікувати при спалюванні неякісних дров? Ось про це ми з Вами і поговоримо…

В каміні потрібно палити дровами. Найкраще – це дрова листяних порід дерев. Найефективнішими вважаються граб, бук, береза. Дуб можна підмішувати, оскільки він дає вищу температуру горіння.

Не рекомендується палити хвойними породами дерев, через високий вміст смоли. Під час горіння вся ця смола осідатиме на стінках камінної топки, склі та димовому каналі. Камін буде швидко забруднюватися, а димовий канал звужуватися. Цим самим і погіршуватиметься тяга димоходу. Такі забруднення досить складно усунути.

Якщо ж не очистити димовий канал, це тягне за собою пожежну небезпеку.

Дрова або деревні брикети

kominek 300x225Часто в інструкції до каміна можемо прочитати, що заборонено палити вугіллям. По-перше температура горіння вугілля набагато вища, ніж температура спалювання деревини. Розігріте вугілля може спричинити деформацію камінної топки і димового каналу.

Інша річ, якщо іде мова про відкриті топки, в яких температура горіння не така висока, як в камінах закритого типу. Але, з точки зору безпеки, використовувати вугілля для відкритого каміна категорично заборонено! Це може загрожувати не тільки здоров’ю, але й життю людини. Якщо вугілля спалювати для отримання високих температур, то виділятиметься чад, тобто окис вуглецю, який ще називають “тихим вбивцею”.

В каміні також не можна спалювати залишки старих меблів. На них може бути лак чи фарба, які при випаровуванні будуть виділяти шкідливі речовини та неприємний запах.

Ці речовини відкладаються на стінках разом з сажею, і під впливом високої температури можуть зайнятися.

Чи залежить ефективність каміна від виду палива?

chym palyty v kaminiПри виборі палива для каміна (а особливо каміна для опалення) не потрібно забувати про залежність ефективності каміна від якості дров. Повернемося ще раз до хвойних. Вони не дають достатньої потужності, оскільки швидко спалахують і не тримають жару. Практично теж саме стосується і мокрих дров, але вони будуть просто тліти. Якщо взяти хорошу якісну топку, а в неї покласти тоненькі, мокрі чи хвойні дрова, – вона може не виправдати Ваші сподівання.

Якщо говорити про брикети, то теж слід звертати увагу на їхній склад.

З досвіду можу сказати, що по двох годинах після того як вогонь згас в каміні з водяним контуром Lechma PL-210 Eco, трималася температура води в каміні 65*С і циркуляційний насос ганяв в систему опалення. Дрова були сухі, в діаметрі приблизно 25-30см. Вистачило 3 таких поліна на одну закладку.[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.