Декоративний камін, чи камін з обігрівом?

Декоративний камін чи камін з ефектом опалення? Якому все ж таки віддати перевагу? Чи є можливість з технічної точки зору встановити функціональний камін? Про відмінності і переваги декоративних камінів і камінів на дровах читайте в нашій статті

Де можна встановити камін?

як зробити камін
Камін – це сьогодні дуже популярний елемент інтер’єру в сучасному будинку чи квартирі. Переважає думка, що камін – це розкіш, яка доступна лише власникам заміського будинку.
Проте, це далеко не так!
Бо, як в заміському будинку, так і в квартирі можна встановити дров’яний камін, якщо є власний димовий канал відповідного розміру, не задіяний під будь-які інші опалювальні прилади. Проте, така можливість у міській квартирі трапляється досить не часто. Тому, за умов відсутності димового каналу можна розглянути варіант декоративного каміна.

Що таке декоративний камін?

Декоративний камін — це елемент інтер’єру, який створить домашній затишок, але він не виконує функцію обігріву. Декоративні каміни бувають: електричні, на біопаливі та каміни на дровах. Розглянемо детальніше ці три види камінів.
декоративний електричний камін

Електрокаміни

Електрокаміни - це чи не найпопулярніші серед декоративних. Вони бувають звичайні та з 3D ефектом. Каміни 3D здатні створити ілюзію справжнього полум'я. Імітація вогню у них створюється за рахунок випаровування води.

Декоративний біокамін

Біокаміни

Біокаміни працюють на біопаливі. В спеціальний контейнер заливається рідина - біопаливо, яке не має містити шкідливих для здоров'я речовин.

Портал для каміна

Каміни на дровах

Каміни на дровах теж бувають декоративними, проте вони потребують підключення до димового каналу. Існує думка, що якщо камін на дровах, то ним можна обігрівати в любому випадку. Це не зовсім так, оскільки вони бувають як декоративні, так і з опалювальною функцією.

Декоративні каміни на дровах можна експлуатувати з певним інтервалом, бо вони не витримають постійні температурні навантаження. У дров’яному каміні декоративного призначення досить низький коефіцієнт корисної дії. Якщо це ще й відкритий камін, то й обігрівати він буде в радіусі 1 метра. Зазвичай для декоративного каміна на дровах використовують топки дешевого цінового діапазону.

Що таке функціональний камін з обігрівом?

Висота комина
Наявність димового каналу дає вам можливість встановити камін з обігрівом. Він буде виконувати одночасно декоративну і опалювальну функцію. На відміну від дров’яного каміна декоративного призначення, функціональний камін більшу частину тепла віддає для обігріву будинку.

Які ознаки функціонального дров'яного каміна?

Камін з функцією обігріву має працювати в безперервному режимі. Це повинно бути зазначено виробником в паспорті каміна. Безпосередньо в топку має бути подача зовнішнього повітря для горіння. Якщо це чавунна топка товщина стінки повинна бути не менше 0,8-1см. Якщо це сталева камінна топка, то вона має бути виготовлена з сертифікованої сталі, яка призначена для котельного обладнання, товщиною не менше 4мм і може витримувати постійні температурні навантаження.

Які конструктивні особливості функціонального дров'яного каміна?

Камін дров’яний з функцією обігріву — це конструкція, яка складається з чавунної або стальної топки, комина і облицювання. Наявність у цій споруді високоякісної функціональної топки і установка на її базі системи опалення, перетворить сам камін на високоефективний опалювальний прилад. Те, що сучасний камін варто використовувати функціонально, вже доведено, як у високорозвинених європейських країнах, так і в Україні.

Якими бувають функціональні каміни?

Функціональний камін може бути для повітряного обігріву або з можливістю підключення до водяної системи опалення. З метою повітряного опалення, від каміна робиться подача теплого повітря в інші приміщення. Таким чином можна створити систему повітряного обігріву по всьому будинку. Для підключення до водяної системи опалення використовується камінна топка з водяним контуром, котра працює за принципом твердопаливного котла.

Залиште свої контакти

Зв'яжіться з нами

Залиште своє ім’я та № тел. нижче, а також те, що шукаєте. Або ви можете зателефонувати нам Наші контакти
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!