Камін в квартирі

Прихильників камінів стає все більше. У проектах приватних будинків відразу виділяється місце під камін. Але що ж робити якщо ви є власником не заміського будинку, а квартири? Напевно ви вже встигли зіткнутися з питаннями: "Як влаштувати камін в квартирі"? і "Що треба заздалегідь передбачити"? Основною проблемою є те, що камін має бути підключений до комина. У статті ми спробуємо розібратися, чи є можливість у вашій квартирі встановити дров'яний камін та розглянемо альтернативні варіанти.

Чи можна встановлювати камін на дровах у квартирі?

Відповідь на це питання цікавить міських жителів, які бажають у своєму помешканні встановити камін. Однозначної відповіді немає, бо юридичну заборону не можливо знайти в жодному нормативному документі України. Єдиним джерелом, де можна почерпнути хоч якусь інформацію про камін в квартирі, є витяг з ДЕРЖАВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ УКРАЇНИ: Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення ДБН В.2.2-15-2005 чинні від 01.01.2006 р. У пункті 4.30 йде мова про наступне: “ Камін на твердому паливі допускається проектувати: у квартирі на останньому поверсі житлового будинку; на будь-якому рівні багаторівневої квартири, розміщеної останньою по висоті у будинку; на будь-якому рівні одноквартирного або зблокованого житлового будинку. При цьому димохід каміна повинен виконуватися автономним і проходити через приміщення цієї квартири. Димохідні канали слід проектувати згідно з вимогами Ж.7 ДБН В.2.5-20. Внутрішні поверхні димохідних каналів повинні бути гладенькими та щільними. Слід забезпечувати захист внутрішньої поверхні стінок димоходів (у тому числі теплогенераторів) від появи конденсату за рахунок виконання стінок димоходу вище перекриття верхнього поверху з порожнистої цегли товщиною не менше 120 мм; оголовка труби і місць її примикання до покрівлі – від атмосферних опадів; місць примикання димоходів і труби до перекриття та покрівлі – від загоряння. Конструкція димоходів та камінів повинна відповідати вимогам СНиП 2.04.05, ДБН В.2.5-20 і забезпечувати доступність для очищення та ремонту.”

Тобто, камін в квартирі, в принципі, встановити можливо

Зрозуміло, що для виведення продуктів згорання потрібен комин, використовувати вентиляційний канал, як комин, не можна, а з виведенням його по фасаду будинку можуть бути проблеми. Найпростіше обладнати дров’яний камін або у старих будинках, в яких в минулому функціонувало пічне опалення і димохідний канал знаходиться в робочому стані, або в новобудовах, де за проектом передбачений комин і місце під камін. В інших випадках, вам буде необхідно отримати дозвіл у державних інспекціях. Навіть, якщо камін буде встановлюватися на останньому поверсі багатоквартирного будинку, то монтаж окремого димового каналу через загальне перекриття, приміщення горища і покрівлю, розглядається як реконструктивні роботи, які також вимагають певних дозвільних документів. Перед встановленням каміна, також, потрібно буде розрахувати, чи витримає перекриття в багатоквартирному будинку навантаження від майбутнього каміна. Отже, якщо ви мешканець міської квартири, в якій не можливо встановити дров’яний камін, то єдиним альтернативним рішенням для вас буде облаштування електричного каміна. Сьогодні на ринку представлені електрокаміни з ефектом 3D полум’я, які достойно зімітують справжній вогонь.[:]
Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.