Чи можна встановити камін у квартирі

Прихильників камінів стає все більше. У проектах приватних будинків відразу виділяється місце під камін. Але що ж робити, якщо ви є власником не заміського будинку, а квартири? Напевно, у вас уже виникали запитання: “Як влаштувати камін у квартирі?” і “Що треба заздалегідь передбачити ?” Основною проблемою є те, що камін має бути підключений до комина. У статті ми спробуємо розібратися, чи є можливість у вашій квартирі встановити дров’яний камін та розглянемо альтернативні варіанти.

Чи можна встановлювати дров'яний камін у квартирі?

Відповідь на це запитання цікавить міських жителів, які бажають у своєму помешканні встановити камін. Однозначної відповіді немає, бо законодавчої заборони немає в жодному нормативному документі України. Єдиним джерелом, де можна почерпнути хоч якусь інформацію про камін в квартирі, є витяг з ДЕРЖАВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ УКРАЇНИ: Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення ДБН В.2.2-15-2005 чинні від 01.01.2006 р. У пункті 4.30 йде мова про наступне:

Камін на твердому паливі допускається проектувати:

  • ✦ у квартирі на останньому поверсі житлового будинку;
  • ✦ на будь-якому рівні багаторівневої квартири, розміщеної останньою по висоті у будинку;
  • ✦ на будь-якому рівні одноквартирного або зблокованого житлового будинку. При цьому димохід каміна повинен виконуватися автономним і проходити через приміщення цієї квартири.

Димохідні канали слід проектувати згідно з вимогами Ж.7 ДБН В.2.5-20. Внутрішні поверхні димохідних каналів повинні бути гладенькими та щільними.

Слід забезпечувати захист внутрішньої поверхні стінок димоходів (у тому числі теплогенераторів) від появи конденсату за рахунок виконання стінок димоходу вище перекриття верхнього поверху з порожнистої цегли товщиною не менше 120 мм.

Конструкція димоходів та камінів повинна відповідати вимогам СНиП 2.04.05, ДБН В.2.5-20 і забезпечувати доступність для очищення та ремонту.

Тобто, камін у квартирі, в принципі, встановити можливо

Зрозуміло, що для виведення продуктів згорання потрібен комин, використовувати вентиляційний канал, як комин, не можна, а з виведенням його по фасаду будинку можуть бути проблеми. Найпростіше обладнати дров’яний камін або у старих будинках, у яких у минулому функціонувало пічне опалення і димохідний канал знаходиться в робочому стані, або в новобудовах, де за проектом передбачений комин і місце під камін. В інших випадках необхідно отримати дозвіл у державних інспекціях. 

Навіть якщо камін буде встановлюватися на останньому поверсі багатоквартирного будинку, то монтаж окремого димового каналу через загальне перекриття, приміщення горища і покрівлю розглядається як реконструкційні роботи, які також вимагають певних дозвільних документів. Перед встановленням каміна також потрібно буде розрахувати, чи витримає перекриття в багатоквартирному будинку навантаження від майбутнього каміна.
Отже, якщо ви мешканець міської квартири, в якій не можливо встановити дров’яний камін, то єдиним альтернативним рішенням для вас буде облаштування електричного каміна. Сьогодні на ринку представлені електрокаміни з ефектом 3D полум’я, які достойно імітують справжній вогонь.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!