Камін з водяним контуром для опалення

Камін з водяним контуром для опалення – варто чи ні?

В каміна з водяним контуром є як прихильники, так і противники. Про всі "плюси" та "мінуси" системи опалення з каміном читайте далі...
Камін з водяним контуром для опалення – на сьогодні це досить актуальна тема. Багато виробників камінів роблять акцент на камінах з водяним контуром. Аргументують це тим, що такий камін – це досконале рішення для приватного будинку. Перед тим, як інвестувати в систему опалення з каміном з водяним контуром, необхідно продумати всі плюси та мінуси конкретного випадку, а вибираючи конкретну модель, вивчити її спроможність перед поставленими завданнями. Коли жарке літо поступається більш холодній порі року, виникає бажання зігрітися в затишній атмосфері біля каміна. У випадку каміна з водяним контуром буде можливість ще й гріти воду, як в системі опалення, так і системі гарячого водопостачання. ПЕРЕГЛЯНЬТЕ МОДЕЛІ КАМІНІВ З ВОДЯНИМ КОНТУРОМ

Перш ніж купити камін з водяним контуром для опалення …

В каміна з водяним контуром є як прихильники, так і ті які категорично проти такої системи. Перед прийняттям рішення покупки каміна з водяним контуром, Ви повинні для себе зважити всі нюанси, бо як кажуть: «скільки людей стільки думок». Однозначно, камін з водяним контуром зменшить витрати на опалення будинку, оскільки використовується доступне паливо, яке є відновлювальним. Проте слід пам’ятати, що деревина має бути добре висушена (1,5-2 роки природної сушки). Високу ефективність каміна отримаєте при використанні дров з твердих порід дерев. Хороші дрова дорожчі, але ефективніші для обігріву. Мокрі дрова швидше згорають і не дають відповідної температури, це призводить до утворення смоли на стінках каміна і димового каналу. Отже, щоб вогонь був гарний, а будинок теплий,- потрібно запастись сухими дровами. В зимовий період в камін потрібно закладати дрова 2-3 рази в день, щоб будинок не охолов, а система опалення не замерзла (при умові, що камін – єдине джерело тепла). Часто камін з водяним контуром підключають в систему з газовим котлом чи електричним котлом. Таке поєднання і економить газ і забезпечує плюсову температуру на випадок відсутності мешканців. Газовий котел автоматично включиться, якщо температура води в системі впаде нижче заданої. Каміни з водяним контуром для опалення є різної потужності і можуть обігріти будинок площею навіть до 500м², проте багато залежить від правильності експлуатації та тепловтрат приміщень.

Моделі камінів з водяним контуром:

Камінна топка з вторинним згорянням

W-210Eco

Потужність 14кВт

W-600 Prestige

Потужність 15кВт

Кутовий камін з водяним контуром

W-700

Потужність 15-20кВт

Широка камінна топка

W-400 Flat

Потужність 16кВт

камін на дві сторони

W-600 Prestige DUO

Потужність 17кВт

Планування інвестиції

Звичайно, найкраще все продумати на етапі планування будинку, проте не завжди це можливо. Найперше потрібно запланувати подачу холодної води до місця каміна, відвід в каналізацію, димовий канал відповідного перерізу та подачу зовнішнього повітря. У вже існуючому будинку, також можна знайти можливість провести необхідні комунікації. Для безпеки експлуатації на момент закипання використовується розширювальний бачок відкритого типу. В нього відбувається перелив, якщо зростає тиск в системі каміна. Також можна під’єднати охолоджувальний контур. Він працює таким чином: коли вода в каміні досягає 95˚С, в нього подається холодна вода та охолоджує водяний контур каміна.

Камін з водяним контуром для опалення. Схема підключення

Камін з водяним контуром для опаленняОтже, якщо правильно підібрати камінну топку з водяним контуром по потужності, правильно її підключити до системи опалення та правильно експлуатувати, – вона грітиме будинок і приноситиме задоволення! Також не забувайте про те, що камін з водяним контуром має бути виготовлений якісно та надійно!
Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.