Камін з водяним контуром. Поради спеціаліста

Що таке “камін з водяним контуром”?
Як він працює?
Що від нього можна очікувати?
Ці та інші відповіді можна знайти в цій статті…

Камін з водяним контуром може повністю замінити котел центрального опалення: газовий чи електричний.
Якщо підрахувати витрати на опалення будинку газом, може виявитися, що при використанні дров,
вони будуть чи не в половину менші.
Все більше людей бажають обігріти будинок з допомогою каміна. Основна причина – це зростання ціни на газ, паливо та електроенергію.
Естетичні та екологічні переваги сучасних камінів також відіграють важливу роль. Вони стали повноцінним доповненням інтер’єру, а дим при згоранні дров набагато менше забруднює повітря чим, наприклад, вугілля.

Каміни з водяним контуром, від звичайних відкритих чи декоративних камінів відрізняються тим, що значна більшість виробленого ними тепла залишається в приміщенні, а не втікає в димар.

Камін і система обігріву

shema podkluchenija kamina k otoplenijuКамін з водяним контуром може працювати в традиційній системі центрального опалення,
зберігаючи економічні, естетичні і екологічні переваги звичайного каміна.
Такий камін, від звичайного, відрізняється лише конструкцією. В ньому нагрівається вода, яка в подальшому передає тепло системі обігріву. Теплова потужність таких камінів може бути від 8 до 32кВт.
Потрібно пам’ятати й про те, що потужність залежить як від кількості та якості закладеного палива так і від фази горіння.
Камін з водяним контуром (як і твердопаливний котел) з точки зору безпеки, має працювати у відкритій системі. Тобто коли в системі існує розширювальний бачок відкритого типу. В такому випадку вода при закипанні може стравлюватися в систему водовідведення.
Щоб не відмовлятися від традиційної закритої (тискової ) системи опалення, для підключення каміна з водяним контуром використовують додатковий пластинчастий теплообмінник.
Він дає змогу поєднати закриту систему опалення з відкритою системою каміна.
В ньому відбувається теплопередача між двома контурами – один контур каміна (відкритий контур), інший – система обігріву (радіатори, теплі підлоги і т.д.). Для цього використовують теплообмінники невеликих розмірів , але з великою продуктивністю. Існує і інший варіант підключення: камін підключається напряму в систему опалення. В такому випадку сам камін має бути розрахований на відповідний тиск, а насоси мають працювати через блок безперебійного живлення.

Камін і гаряче водопостачання

Каміном з водяним контуром можна гріти воду для побутових потреб. Це можливо зробити за допомогою ємності непрямого нагріву, об’єм якої залежить від кількості споживачів. Автоматика керуватиме як насосом опалення так і гарячого водопостачання. Також в ній можна виставити пріоритет, якщо, наприклад, вам в першу чергу потрібно нагріти ємність гарячого водопостачання. В літній період можна гріти воду, відімкнувши функцію опалення каміном.
З метою запобігання різкого зростання тиску в каміні, виробники рекомендують застосовувати термозахист, який спрацьовує при температурі 95*С. Він подає холодну воду в охолоджуючий контур каміна, таким чином охолоджує його.[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.