Камінні топки з шибером і без: в чому різниця

When it comes down to launching your e-store online, there are some most common mistakes that...

Cьогодні існує дуже мало інформації і дуже багато помилкових суджень про те, чи потрібний в конструкції камінної топки шибер, адже одні каміни його мають, а інші ні. Чому так, читайте далі…

Шибер (чи в’юшка, кагла) — це елемент камінної топки – засувка, за допомогою якої можна регулювати або контролювати тягу комина. За допомогою шибера можна збільшити продуктивність каміна, контролюючи кількість газів, що виходять з камери горіння.
Найпоширеніша думка, що топки, які призначені для опалення, обов’язково мають мати цей шибер. Проте це не зовсім так. Камінні топки з шибером і без суттєво відрізняються своєю кострукцією.
Шибер має свої мінуси, тому в сучасних камінних топках виробники його замінюють на дефлектор.

ЗАМІНА ШИБЕРА ДЕФЛЕКТОРОМ ОБУМОВЛЕНА ЄВРОПЕЙСЬКИМИ СТАНДАРТАМИ BIMSH

Камінні топки умовно можна розділити на 3 групи:

Без передбаченого шибера – це топки, які мають суто декоративне призначення, шибер в їхній конструкції не передбачений взагалі. У таких камінах продукти згорання вилітають безпосередньо в комин, без обмеження, їх ще називають прямоточні каміни. Це дешеві камінні топки низької якості, виробник рахує недоцільним виготовляти їх з шибером, оскільки не рекомендує використовувати їх для тривалого використання. У таких топках розігріта димохідна труба перетворюється на потужний вентилятор, який інтенсивно відсмоктує тепло з каміна. Тобто температура продуктів згорання на виході з димового каналу залишається досить високою, це говорить про дуже низьку продуктивність таких камінних топок.

З вмонтованим шибером. Представники другої групи – камінні топки з вбудованим шибером. Тут також є деякі конструктивні відмінності в їх будові. У якісніших камінних топках передбачається подача зовнішнього повітря для забезпечення процесу горіння, яке регулюється збільшенням або зменшенням інтенсивності повітряного потоку.
Шиберна заслонка в камінах такого типу виконує функцію регулятора тяги – вона повинна встановлюватися у відкрите положення в період розпалювання і на момент відкривання дверки. На початку роботи каміна це необхідно для того, щоб збільшити тягу і дати можливість добре розгорітися вогню, а при відкриванні дверки – для того, щоб продукти згорання не потрапили в приміщення. При досягнення комфортної температури, прикривається дросельна заслонка і переріз димового каналу. Такі камінні топки можна експлуатувати в економному режимі і накопичувати вироблене тепло.

У камінних топках без “системи подачі зовнішнього повітря” шиберная заслонка регулює і тягу комина і швидкість горіння. Але одним тільки шибером встановити потрібний режим горіння неможливо. Камінна топка без подачі зовнішнього повітря не може функціонувати в економному режимі – повільного горіння. Контроль процесу горіння тільки шибером може мати небажані наслідки, може дійти навіть до отруєння чадним газом.

Безшиберні (дефлекторного типу). Це камінні топки виготовлені за найновішими технологіями, де шибер замінений на дефлектор. Дефлектор – це сталева або чавунна пластина, яка знаходиться у верхній частині камери горіння, під димозбірником. Дефлектор не дає газам вилітати відразу в димовий канал, а створює так звану вторинну камеру згоряння. Дефлектор ще називають променерозсікач, він подовжує і змінює напрям потоку вихідних газів так, що недогорілі частки не виходять безпосередньо в комин, а заломлюються, розсікаються і ще раз повертаються в камеру горіння. Потім гази проходять через теплообмінник у вторинній камері, де ще додатково віддають тепло. Таким чином, викиди проходять довгий шлях до того, як вийдуть назовні, вони віддають максимум тепла корпусу і на виході мають температуру значно нижчу, ніж в камінних топок з прямим вильотом.

Контролюється процес горіння за допомогою дросельної заслонки, яка встановлена на вході подачі зовнішнього повітря в камін.

Каміннна топка, яка ефективно виробляє і накопичує тепло та зберігає його тривалий період часу – називається “Камінна топка з подвійним згорянням” або “Камінні топки тривалого горіння”.

Такі камінні топки використовуються для опалювальних камінів. Герметичність корпусу і щільне прилягання дверки – це найважливіші умови, яких мав дотриматися виробник опалювального каміна. При умові герметичної камінної топки, не відбувається самовільного, неконтрольованого вильоту тепла в димовий канал. Тому камін може працювати в режимі тління та утримувати жар до 12 годин.

Буває, що хочуть доставити шибер, не розібравшись, яка саме конструкція камінної топки. Якщо це дефлекторна камінна топка, то встановлення шибера категорично заборонено.[:ru]All the WordPress themes that we have here have had a vast team of professional designers sketching, working and executing the ultimate visual look for it. With such a wide range of choices at hand, we strongly advise you to stick to the WordPress Theme that is based on your business’ or a closely related field. Either way, thanks to all the diversity here you will be able to choose a Theme that can be either of a formal color scheme with some light colors in it or a more vivid one, featuring bold textures and hues!

Each business niche may require a unique functionality of its own. With that notion in mind, our team of professional WordPress coders has been working day and night to roll out a definitive collection of built-in WordPress plugins, that come with each of our WordPress themes… Due to the fact that this is a WordPress theme, the process of installing it and using it is truly as easy as it gets! Read our documentation to understand how fast you can go from purchasing a JetImpex WordPress theme to actually using it as a live skin for your company’s webpage. Also, the WordPress CMS (Content Management System) allows you to easily change the content (text; multimedia; blocks; pages) of any part of your new theme!

It’s perfect to display the members of your staff, team or working force. Within Bryte theme you. Adam Smith

In the modern days of a very tight online business competition, ranking high in such search engines as Google, Bing or Yahoo is critical. With the help of our heavy customizations, each of our Business WordPress Themes is enhanced with an optimized features. Believe us, Google will just love crawling your new website! All in all, feel free to browse our Business WordPress Themes category and you will definitely find a new look for your company’s website![:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!