Коли система каміна з водяним контуром може бути небезпечна?

Кажуть, що камін з водяним контуром вибухонебезпечний? Міф це чи правда…
Наважуючись на обігрів таким каміном, потрібно пам’ятати, що якщо підключення зробити неправильно, система може бути небезпечною. Чому? Відповідь знайдете в нашій статті.

Багато хто вважає камін з водяним контуром бомбою сповільненої дії.
Виникає питання: ЧОМУ сповільненої, адже, якщо водяний камін підключений неправильно, розрив в найслабшому місці відбудеться миттєво (!), при першому вимкненні електроенергії (тобто зростанні тиску в системі).

Тому, перед тим як визначити для себе всі моменти безпеки чи навпаки, консультуйтеся з фахівцями котрі мали справу з обладнанням такого типу. Людина, котра знає принцип підключення камінної топки з водяним контуром, ніколи не скаже, що це “бомба” (за винятком, якщо вона зацікавлена в продажі альтернативного обладнання). Псевдофахівець може висловити лише свою точку зору, а не висвітлити практичну сторону.
Досить часто люди сліпо довіряють своєму спеціалісту, самостійно не вивчаючи цього питання. Зацікавленість “спеціаліста” може бути в тому, щоб полегшити собі роботу, не думаючи про Вашу безпеку!
Якщо до нас приходить людина придбати саму топку, без додаткового обладнання та засобів безпеки (бо монтажник по опаленню, з 20- ти річним стажем її запевнив, що більше нічого не потрібно), то вона в нас отримає всю детальну інформацію, що і для чого потрібно, та про можливу небезпеку у випадку неправильного підключення.

При підключенні камінної топки з водяним контуром, як і твердопаливного котла, мають бути застосовані певні засоби безпеки при перегріві, котрі спрацьовують на випадок зупинки насосів (припинення процесу тепловіддачі). Саме про ці засоби та область їх застосування мало хто й знає.

4 причини, котрі можуть спровокувати розрив в системі водяного каміна

  1. Створення тискової системи каміна, без жодних запобіжних заходів
  2. Не правильне розміщення розширювального бачка відкритого типу у відкритій системі каміна
  3. Не дотримання відповідних вимог при підключені
  4. Камінна топка з водяним контуром має бути підключена згідно інструкції по підключенню та експлуатації, яка докладається до кожного придбаного каміна

Якщо інсталятор по опаленню розгляне схему підключення, то стане зрозуміло, що вона є досить примітивною і нічого складного в ній немає.[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.