Замовити дзвінок

Котел тривалого горіння чи камін?

Якщо Ви будуєте будинок, тоді точно розглядаєте варіант альтернативного опалення. І тут у Вас виникає питання: що ж вибрати?

Адже на ринку досить великий вибір опалювального обладнання, яке є альтернативою газових приладів. А саме: твердопаливні котли тривалого горіння різної цінової категорії, теплові насоси, геліосистеми, кондиціонери, каміни , електричний і інфрачервоний обігрів.

Котел тривалого горіння. Переваги і недоліки

Котел тривалого горіння

Здавалося б, які можуть бути недоліки у котла на тверде паливо, навіть якщо він:

  1. Від відомого бренду
  2. Високої якості
  3. Котел тривалого горіння і з високою ефективністю.

Недоліки твердопаливного котла

Найважливішим є те, що за правилами техніки безпеки для твердопаливного котла потрібне окреме приміщення поза житлового будинку. Твердопаливний котел тривалого горіння не буде такого естетичного вигляду, щоб його встановити кімнаті або передпокої.


Впровадження альтернативних джерел теплової енергії сьогодні актуально як в Європі, так і в Україні. Вибір виду і моделі залежить від Ваших побутових умов і вимог. Найпопулярнішим серед альтернативного обладнання є твердопаливний котел тривалого горіння. Він може бути виготовлений своїми руками, але чи буде він надійним і безпечним?

Приблизно 20-25 років тому питання естетики займав 2-е місце після ефективності. Саме це і надихнуло інженерів і конструкторів на розробку такого твердопаливного обладнання, яке можна було б встановити у вітальні і опалювати весь будинок. Вони об'єднали камін з котлом в одне 2-х функціональний пристрій. Таким чином ми отримали камін-котел на тверде паливо.

Може камін повністю замінити твердопаливний котел тривалого горіння?

Ще років 10 тому твердопаливні каміни для опалення виготовляли максимальною потужністю 32 кВт, тобто цього вистачало на будинок площею до 350м². Сьогодні виробники камінів вже дійшли до того, що каміном можна обігріти житлову площу навіть 500-600м².

Якщо камін розрахований на тривале горіння, то він може повністю замінити твердопаливний котел.



Каміни для опалення: правда і міфи

Багато хто вважає камін на дровах виключно декоративним елементом, який використовується кілька разів на рік. А для опалення встановлюють твердопаливний котел. Виникає питання, а навіщо встановлювати 2 прилади, які виконують однакову функцію? Можна встановити камін з водяним контуром або для повітряного опалення та опалювати весь будинок одним каміном.

2 найпопулярніші міфи про камін на дровах для опалення:

Міф № 1

Красива вітальня перетворюється в котельню. З досвіду роботи можемо запевнити, що це далеко не так. У нас є клієнти, у яких камін встановлений в абсолютно білій кімнаті і це не завадило їм використовувати камін як основне джерело опалення будинку.

Міф № 2

Для обслуговування опалювального каміна потрібен кочегар. Каміни з водяним контуром і каміни для повітряного опалення споживають набагато менше дров, ніж звичайні декоративні каміни. В каміні для опалення процес горіння контролюється в автоматичному або ручному режимі. Залежно від температури на виході закривається або відкривається подача повітря в камеру горіння. Відповідно немає самовільного згоряння. Кількість завантажень залежить від багатьох факторів, але в середньому це 2-4 рази на добу.

Наприклад, для каміна з водяним контуром номінальною потужністю 15 кВт потрібно завантажити 4 кг дров на 4-5 ч. Якщо камін підключений до акумуляціонной буферної ємності, то досить 2-х закладок дров на добу. Для каміна повітряного опалення максимальною потужністю 16 кВт потрібно 8 кг дров на період 8-12 год.

Також бачимо, що камін з водяним контуром або камін для повітряного опалення не вимагає постійного обслуговування, від такого каміна Ви отримаєте ефективність не меншу, ніж від твердопаливного котла.

У звичайному каміні на дровах немає зовнішньої подачі повітря в камін і дрова згоряють за 2-3 години.