Замовити дзвінок

Монтаж каміна з чавунною топкою

Останні 20 років спостерігається значний ріст зацікавленості камінами, їх встановлюють не тільки з естетичних міркувань, але також з метою економії коштів на енергоносіях.

Камін вважається одним з найдешевших джерел тепла для всього будинку за умови, що він правильно спроектований і встановлений.

Хто повинен виконувати монтаж каміна з чавунною топкою?

камін з чавунною топкою

Монтаж повітряної камінної топки - це один з найважливіших етапів в будівництві всього каміна. Такі топки підключаються до повітряної системи опалення, тому вони мають свої складності підключення.

При встановленні такого каміна потрібно врахувати набагато більше факторів, ніж при спорудженні звичайного. Не завжди навіть майстер камінної справи знає всі тонкощі монтажу системи повітроводів. Саме тому краще довірити цю роботу фахівцям, хоча можливо її виконати і самостійно.


Що потрібно врахувати, щоб виконати правильний монтаж каміна?

Щоб все було зроблено правильно, потрібно зробити ряд підготовчих робіт, а саме:

  • вибрати топку,
  • визначитися з дизайном каміна і кімнати,
  • обговорити всі технічні деталі і конструкції системи опалення,

і на основі цього визначити, на якому етапі і яким чином такі роботи слід виконувати.

При монтажі камінної топки необхідно звернути особливу увагу на місце установки, можливість безпосереднього підключення до димоходу і подачу зовнішнього повітря для горіння.

Розмір і теплова потужність камінної топки залежать від об'єму опалювальних приміщень і підбирається з розрахунку 1 кВт на 10 м2 при висоті приміщення 2,7 м.

основа для каміна

Камін потрібно встановити на стійку основу. Необхідно переконатися, що підлога в місці його встановлення витримає навантаження та має термічну і механічну стійкість.

Основа, на якій встановлюється камінна топка, повинна бути виготовлена з термостійких матеріалів. Рекомендується встановлювати камінну топку на спеціальних сталевих ніжках, що забезпечує горизонтальне вирівнювання топки на нерівній поверхні. Деякі топки мають подачу повітря для горіння, вбудовану у стійці (ніжках).


Необхідною умовою для твердопаливного каміна є наявність димохідної труби відповідного перерізу:


для 8- 12 кВт - 150-160 мм;

для 14 - 19 кВт - 160 -180 мм;

для 19 - 21 кВт - 180-200 мм;

для 21-25 кВт - 200 мм;

для 25-32 кВт - 220 мм.

Це приблизні дані і вони можуть відрізнятися у різних виробників.


Труби для камінів
Труби для камінів мають бути виготовлені з нержавіючої вогнетривкої сталі, мінімальна товщина стінки - 0,8 мм. В місцях розміщення поблизу легкозаймистих елементів має бути термостійка ізоляція.

сендвіч-димоходи
Можна купити вже готові термоізольовані труби (сендвіч-димоходи, як на мал.). Це дозволить збільшити термін експлуатації димаря.

Камін слід підключати до димоходу за допомогою системи з'єднань. Сполуки, що мають вигляд радіатора або інших проміжних елементів, необхідно встановлювати всередину димохідної труби топки. Це запобігає стіканню конденсату на поверхню каміна. Він викликає корозію чавуну і сталі, а також виділення шкідливих продуктів горіння. Слід уникати занадто довгих горизонтальних ділянок димохідної труби і звужень сполучних елементів. У разі необхідності довгу трубу можна встановити з невеликим нахилом близько 5 см/м.

З метою дотримання пожежної безпеки камінні топки встановлюються на відстані не менше 1 м від легкозаймистих матеріалів або 0,5 м від легкозаймистих деталей конструкції будівлі, ізольованих відповідними матеріалами. Перед каміном слід забезпечити мінімальну зону безпеки розміром 0,75 x 0,75 м, щоб захистити підлогу від розпеченого вугілля, які можуть випасти при відкриванні дверцят. При експлуатації відкривати дверцята і регулювати надходження повітря в топку слід виключно у захисних рукавичках.