Піролізні каміни – топки для камінів

Піролізні каміни та що таке піроліз?
Піроліз — це (від гр. вогонь, жар – розпад) розпад органічних чи неорганічних речовин на менш важкі молекули під дією високої температури. Піроліз застосовують у котельному обладнанні як промислового, так і побутового призначення. Таким чином збільшують його ефективність. Ідеальний процес піролізу може відбуватися в герметично закритій камері. При повному піролізі кінцевим продуктом є чистий вуглець.

Піролізні каміни – правда чи міф?

піролізні каміни
Будь-який сучасний камін має скляні дверцята. Через скло відбуваються тепловтрати. Тому в піролізному каміні має бути подвійне скло, щоб збільшити температуру в основній камері горіння. Повний піроліз деревини відбувається при температурі 1100°С . Тому чим вища температура в камері, тим більший ефект піролізу, тобто відбувається максимальне згорання газів.

Які особливості в конструкції піролізного каміна

піролізні каміни
Топки для камінів піролізного типу складаються з двох камер:
✓ основна камера, куди закладається паливо, з обмеженим доступом повітря
✓ вторинна камера, в котрій догорають гази
Дров’яні каміни

На малюнку бачимо, що повітря потрапляє в топку:

 • через зольник – для розпалу,
 • по периметру дверцят – для обдуву скла,
 • у верхню частину топки (В2) для догорання газів, котрі зигзагом доходять до димохідного каналу.
 • У піролізному каміні подача повітря знаходиться у верхній частині топки (вторинній камері).

  Переваги каміна з піролізним горінням

  Камінна топка з піролізним (вторинним) горінням відбирає тепло не тільки від активного вогню, а й від газів. Це покращує її ефективність. Головною вимогою для вторинного згоряння є максимально герметична камера. Завдяки спеціальній конструкції камінної топки зовнішнє повітря може надходити в камеру через один патрубок, а вже потім розподілятися по різних напрямках. Подача повітря через зольник потрібна тільки для розпалу. У процесі горіння повітря подається у верхню частину топки.
  Для збільшення температури горіння топка має бути викладена теплоізолюючим матеріалом (шамот чи вермикуліт). Подвійне скло дверцят та ізоляція камери горіння забезпечують максимальну герметичність. Великою перевагою каміна з вторинним горінням є чисте скло, оскільки висока температура горіння і обдув скла не дають йому швидко забруднюватися. Виходячи з вищесказаного, ви вже можете зрозуміти, яким має бути справжній піролізний камін.

  За яких умов відбувається процес піролізу в каміні

  Крім того, що потрібно забезпечити максимальну герметичність в камері згоряння, для процесу піролізу паливо має бути вологістю не більше 20-25%. Якщо дрова будуть вологіші, то водяна пара потраплятиме в піролізні гази та погіршить процес горіння, робота піролізного котла в такій ситуації може й припинитися. Оскільки вологі дрова не мають можливості розгорітися,бо в камері не вистачає кисню.

  Отже, 3 основні ознаки піролізного каміна:

  Камінні топки не можуть бути піролізними на 100%, бо є дверцята, через які камера вже не є герметичною. Навіть якщо в дверцятах подвійне скло, то цей камін можна назвати наближеним до піролізного процесу горіння.
  1. Верхня подача повітря (в основному на задній стінці топки).
  2. Зуб (або дефлектор), котрий запобігає прямому виходу газів.
  3. Можливість закрити доступ повітря через зольник.
  Не треба забувати, що за допомогою піролізного горіння знижується температура газів на виході з топки, а з ним і рівень викидів СО, тобто цим досягається ефект “чистого горіння”!
  Отримайте консультацію не виходячи з дому

  Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

  Замовити дзвінок
  +
  Чекаю дзвінка!