Замовити дзвінок

Подача повітря в камін та його розподіл

Як циркулює повітря у каміні з закритою топкою? У топці із закритою камерою згорання виділяють два кола циркуляції повітря: первинне і вторинне. Первинне коло циркуляції – це система подачі повітря в камін (забезпечує процес згорання дров). Вторинне коло – це система розподілу теплого повітря (повітря, яке ми хочемо нагріти).

Що таке первинне коло циркуляції?

Первинне коло циркуляції – це кисень, який забезпечує процес згорання дров. Система подачі свіжого повітря є обов’язковим елементом камінного пристрою. Вона забезпечує правильну роботу каміна.

Звідки у камін може надходити кисень для горіння?

У відкритому каміні чи у закритому каміні з примітивною топкою спалюється кімнатне повітря. У якісних камінних топках передбачений спеціальний повітрозабірник, по якому повітря надходить ззовні.

Скільки повітря спалює камін у процесі роботи?

Каміну для спалювання 1кг дров потрібно близько 8 м3 повітря. Отже, цю кількість кисню треба поповнювати. Тому важливо забезпечити постійний приплив свіжого повітря безпосередньо в топку за допомогою спеціальної труби, щонайменше 10 м3/год на 1 кВт потужності.

До яких наслідків може призвести нестача повітря?

Зараз ведеться активна боротьба за поліпшення ізоляції будівель, через що доступ у приміщення свіжого повітря сильно утруднюється.

Нестача кисню може породжувати небезпечні ситуації: ускладнювати процес горіння в каміні, порушувати роботу природної вентиляції. Найчастіше це проявляється втягуванням повітря всередину будинку з вентиляційних каналів і ускладненим розпалюванням у топці.

Недостатня кількість кисню у гіршому разі може створити загрозу здоров’ю і життю людей: продукти згорання можуть всмоктуватися з димохідного каналу, викликаючи зворотну тягу.

Чому раніше, коли у будинках встановлювали відкриті каміни, не виникало проблем з нестачею кисню?

У старих будинках з постачанням повітря не було проблем – воно надходило всередину через нещільності у віконних рамах. Отже і проблеми в експлуатації камінів траплялися рідше, натомість втрати тепла були великими.

Сьогоднішні технології зведення будинків забезпечують їх високу щільність, тому єдиним ефективним способом забезпечення притоку повітря для горіння є підведення його спеціальним каналом безпосередньо ззовні. Відкриті або прочинені вікна під час горіння в каміні не є найкращим виходом, бо це значно охолоджує приміщення.

Уявіть собі: Ви взимку сидите у кімнаті, де горить камін, а з вікна жахливо тягне морозним перетягом. Навіщо ж тоді палити камін, якщо з одного боку ми обігріваємо приміщення, а з іншого - його вихолоджуємо. Повітря, яке подається безпосередньо у топку ззовні, не потрапляє у приміщення, а використовується та викидається у димохід.

Чи можна використовувати повітря для горіння з кімнати, в якій розміщений камін?

Це можливо, якщо топка знаходиться в приміщенні об’ємом від 40 м3, має малу потужність, а процес горіння у ній відбуватиметься рідко.

Що таке вторинне коло циркуляцї?

Це потік повітря для нагрівання. Він надходить з приміщення, пропливає через проміжки між камінним порталом і топкою, а потім потрапляє у повітряну камеру над топкою. Це повітря проходить повз топку, в її середину не потрапляє, тому не перемішується з зовнішнім.

Як проходить процес нагрівання кімнатного повітря?

Процес нагрівання кімнатного повітря відбувається завдяки передачі тепла від топки. Це проходить таким чином: вогонь у топці розігріває її корпус, який у свою чергу віддає тепло оточуючому його повітрю. Воно також може нагріватися від димохідної труби, яка має додаткові ребра. Нагріте таким чином повітря транспортується завдяки системі розподілу тепла в інші кімнати будинку. Правильна течія конвекційного повітря залежить від правильного підбору та інсталяції елементів, через які протікає нагріте повітря. Від їх належного встановлення залежить також безпека роботи каміна.

Детальніше про вторинне коло циркуляції у статті ”Конвекційна система опалення каміном”. Читайте також: "Як підвести повітря до каміна".