Подача повітря в камін та його розподіл

Як рухається повітря в системі каміна? Чи важливо подавати в камін повітря з вулиці? Для чого це робити? Невже камін споживає велику кількість повітря? Знайти відповіді на ці питання вам допоможе стаття.

Як  циркулює повітря у каміні з закритою топкою?

У топці із закритою камерою згорання виділяють два кола циркуляції повітря: первинне і вторинне. Первинне коло циркуляції – система подачі повітря в камін (забезпечує процес згорання дров). Вторинне коло – система розподілу теплого повітря (повітря, яке ми хочемо нагріти).

ЩО ТАКЕ ПЕРВИННЕ КОЛО ЦИРКУЛЯЦІЇ?

Первинне коло циркуляції – це кисень, що забезпечує процес згорання дров. Система подачі свіжого повітря є обов’язковим елементом камінної установки. Вона забезпечує правильну роботу каміна.

ЗВІДКИ В КАМІН МОЖЕ ПОСТУПАТИ КИСЕНЬ ДЛЯ ГОРІННЯ?

У відкритому каміні, або закритому каміні з примітивною топкою спалюється кімнатне повітря. У якісних камінних топках передбачений спеціальний повітрозабірник, по якому повітря поступає з вулиці.

СКІЛЬКИ ПОВІТРЯ СПАЛЮЄ КАМІН В ПРОЦЕСІ РОБОТИ?

Каміну для спалювання 1кг дров потрібно близько 8 м3 повітря. Отже, цю кількість кисню треба поновлювати. Тому важливо забезпечити постійний приплив свіжого повітря безпосередньо в топку за допомогою спеціальної труби, щонайменше 10 м3/рік на 1 кВт потужності.

ДО ЯКИХ НАСЛІДКІВ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ НЕДОСТАЧА ПОВІТРЯ?

Зараз ведеться активна боротьба за поліпшення ізоляції будівель, через що доступ в приміщення свіжого повітря сильно утруднюється. Нестача кисню може породжувати небезпечні ситуації: ускладнювати процес горіння в каміні, порушувати роботу природної вентиляції. Найчастіше це проявляється затягуванням повітря всередину будинку з вентиляційних каналів і ускладненим розпалюванням в топці. Недостатня кількість кисню у гіршому разі може створити загрозу здоров’ю і життю людей: продукти згорання можуть всмоктуватися з димохідного каналу, викликаючи зворотну тягу.

ЧОМУ РАНІШЕ, КОЛИ В БУДИНКАХ ВСТАНОВЛЮВАЛИ ВІДКРИТІ КАМІНИ, НЕ ВИНИКАЛО ПРОБЛЕМ З НЕДОСТАТНІСТЮ КИСНЮ?

В старих будинках із постачанням повітря не було проблем – воно надходило у середину через нещільності у віконних рамах. Отже і проблеми в експлуатації камінів траплялися рідше, натомість втрати тепла були великими. Сьогоднішні технології зведення будинків забезпечують їх високу щільність, тому єдиним ефективним способом забезпечення притоку повітря для горіння є підведення його спеціальним каналом безпосередньо ззовні.Відкриті або прочинені вікна під час горіння в каміні не є найкращим виходом, бо це значно охолоджує приміщення.  Уявіть собі, ви взимку сидите в кімнаті, де горить камін, а з вікна жахливо тягне морозним протягом. Навіщо ж тоді палити камін, якщо з одного боку ми гріємо, а з іншого вихолоджуємо приміщення? Повітря, яке напряму подається у топку ззовні, не потрапляє у приміщення, а використовується та викидається у димохід. Чи можна брати повітря для горіння з кімнати, в якій розміщений камін? Повітря для горіння  можна брати з приміщення, в якому стоїть камін. Але це буде можливо, якщо топка  знаходиться в приміщенні об’ємом від 40 м3, має малу потужність, а процес горіння у  ній відбуватиметься рідко.

ЩО ТАКЕ ВТОРИННЕ КОЛО ЦИРКУЛЯЦІЇ?

Це потік повітря для нагрівання. Він поступає з приміщення, пропливає через проміжки між  камінним порталом і топкою, потім потрапляє у повітряну камеру над топкою. Це повітря проходить повз топку, в її середину не потрапляє,  тому не перемішується з зовнішнім.

ЯК ПРОХОДИТЬ ПРОЦЕС НАГРІВАННЯ КІМНАТНОГО ПОВІТРЯ?

Процес нагрівання кімнатного повітря відбувається завдяки передачі тепла від топки. Це проходить таким чином: вогонь у топці розігріває  її корпус, який у свою чергу віддає тепло оточуючому його повітрю. Воно також може нагріватися від димохідної труби, яка має додаткові ребра. Нагріте таким чином повітря транспортується завдяки системі розподілу тепла у інші кімнати будинку. Правильна течія конвекційного повітря залежить від правильного підбору і інсталяції елементів,  через які протікає нагріте повітря. Від їх належного встановлення залежить також безпека роботи каміна. Детальніше про вторинне коло циркуляції у статті: Конвекційна система опалення каміном Читайте також: Як підвести повітря до каміна
Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.