Замовити дзвінок

Поради експерта щодо водяного каміна

Щорічно ми спостерігаємо все більшу зацікавленість камінами з водяним контуром. Чому вони стають такими популярними?

Камін з водяним контуром має багато переваг, постараємося розповісти про найголовніші з них:

Камін з водяним контуром

Його нескладно підключити до системи центрального опалення і використовувати як постійний або допоміжне джерело теплової енергії;

Один з найбільш економних джерел тепла в будинку. Використовуючи заздалегідь заготовлені дрова з відповідною вологістю, камін буде найдешевшим джерелом теплової енергії, це має важливе значення в контексті систематичного подорожчання традиційних енергоносіїв;

На відміну від традиційних камінів, камін з водяним контуром не перегріватися то приміщення, в якому знаходиться, оскільки вода циркулює в контурі і відбирає тепло. Тому випромінювання тепла через скло і облицювання каміна відбувається значно менше;

Водяний камін не залишає пилу або сажі на стінах навколо нього;

Камін з водяним контуром - це відносно невеликі витрати, в порівнянні з витратами на весь будинок. Однак кожен камін вимагає димового каналу і обробки.

І останній дуже важливий аргумент: водяний камін є екологічним джерелом тепла!


Деревина - це єдине відновлювальне паливо і має нульовий відсоток вмісту вуглекислого газу (CO2), тобто отримує в процесі вегетації, через процес фотосинтезу, така ж кількість вуглекислого газу, яке віддає в процесі спалювання.

Недоліки та переваги водних камінів?

Щоб експлуатація водяного каміна була безпроблемною, потрібно вибрати камін з потужністю, яка відповідає опалювальної площі будинку. Немає однозначної відповіді, скільки кВт потрібно на м². З власного досвіду можу сказати, що в добре утепленому будинку це може бути приблизно 7 кВт на 100 м ². Для неутеплену будинку на 100 м ² треба приблизно 10 кВт. Краще взяти камін з меншою потужністю, незважаючи на те, що виробники подають номінальну потужність каміна, тобто середню.

У камін ніжчої потужності можна Закласти более дров и отріматі максимально Потужність, например, коли мороз. А від коли ви візьмете Занадто потужній камін, а на вулиці буде вищє 0 ° С, вінікне проблема надлишком тепла. У будинку буде гаряче, а зниженя температури горіння чи паління при мінімальній температурі прізведуть до забруднення скла и комина.

На звороті води в системі опалення температура буде занадто низька, це призведе до конденсату і корозії.

Подивитися моделі камінів з водяним контуром

автоматика для каміна

Рекомендуємо встановити автоматику з автоматичним дроселем на температуру 55 ° С включення насоса ЦО, а температуру каміна на 70ºС.Чтоби камін з водяним контуром добре працював, він повинен бути підключений з насосом і автоматикою з дросельною заслінкою. У відкритій системі каміна обов'язково потрібно встановити розширювальний бак відкритого типу, а в закритій - термозахист і запобіжний клапан.

Ідеальний варіант - це підключення водяного каміна в буферній ємності. Якщо в будинку більше радіаторів, ніж теплих підлог, то недоцільно застосовувати буферну ємність. При відсутності ємності потрібно стежити за кількістю дров, щоб нагріти радіатори до потрібної температури (це більше 70ºС) і не давати їм охолонути.

Часто роблять комбіновану систему опалення: радіатори і теплі підлоги. Тисячі таких систем без проблем функціонують як в Польщі, так і в Європі. Якщо більше теплої підлоги, ніж радіаторів, то, на мою думку, буферна ємність є обов'язковою. В середньому 50 л води в буфері на 1 кВт теплової потужності. Буферна ємність дозволяє максимально витягти тепло з каміна, а його надлишок акумулювати. У такому випадку система опалення буде працювати навіть тоді, коли камін згасне (це стосується теплих підлог). Таким чином економимо до 30% палива.


Чи поступається камін з водяним контуром повітряному каміну в естетичному плані?

Можемо запевнити, що сучасний камін з водяним контуром ззовні нічим не відрізняється від повітряного каміна. Використання шамоту зсередини робить його ідентичним. А прикрасити його можна аналогічно як і повітряний або традиційний.

Можемо похвалитися тим, що у нас вже надсучасні каміни як по дизайну, так і по конструкції. Завдяки відповідно спроектованим водного каналу та автоматики скло не так забруднюється, як в старих моделях. Якщо говорити про зовнішній вигляд, то каміни з серії Prestige i Green розроблені в досить сучасному дизайні.

Більшість клієнтів зацікавлених в каміні з водяним контуром, напевно, щось чули про систему, в якій повинен працювати камін.

З досвіду бачимо, що закрита система така ж безпечна, як і відкрита, за умови правильного підключення і експлуатації. Я особисто прихильник закритої системи каміна з водяним контуром і у себе вдома встановив закриту сістему.Хотя як в закритій, так і у відкритій системі є свої плюси і мінуси.

Тому при виборі системи потрібно все добре обдумати. Якщо топити в каміні буде власник, то відповідно можна бути впевненим в тому, як експлуатується система. Буває, що в каміні топлять майстра або наглядач за будинком і, зрозуміло, що ніхто сторонній не буде стежити за перегрівом і т.п. В такому випадку, напевно, краще робити відкриту систему.

Чи відноситься автоматика до засобів безпеки при експлуатації каміна?

Звичайно, автоматика вмикає і вимикає насоси, і це дуже зручно. Однак, краще коли автоматика управляє дросельної заслінкою подачі повітря. Автоматика, відкриваючи або закриваючи подачу повітря, впливає як на температуру води в контурі, так і оптимальну температуру в приміщенні. При відключенні електроенергії заслінка автоматично закривається. При великому завантаженні дров температура може далі підвищуватися, але спрацює термозахист, яка забезпечить охолодження води в каміні, або ж вода переллється в розширювальний бак.

Очевидно, що переваги автоматики з дросельною заслінкою ми відчуємо при користуванні каміном, а окупність відчутний на витратах палива. Також варто придбати акумуляторний перетворювач з акумулятором, який дозволить без проблем спалити всі дрова в каміні, коли відключать електроенергію.