Поради експерта щодо водяного каміна

[:ua]

Вас цікавить камін з водяним контуром – запрошуємо прочитати цікаве інтерв’ю з експертом фірми LECHMA

1. Щороку ми спостерігаємо все більшу зацікавленість камінами з водяним контуром. Чому вони стають такими популярними?

kamin z vodianym konturom lechmaКамін з водяним контуром має багато переваг, і я постараюся розповісти про найголовніші з них:

– є одним з найекономніших джерел тепла в будинку. Використовуючи заздалегідь заготовлені дрова з відповідною вологістю, камін буде чи не найдешевшим джерелом теплової енергії, що має важливе значення в контексті систематичного подорожчання традиційних енергоносіїв;

– його нескладно під єднати до системи центрального опалення і використовувати як постійне чи допоміжне джерело теплової енергії;

– на відміну від традиційних камінів, не перегріває те приміщення, в якому знаходиться, оскільки вода циркулює в контурі і відбирає тепло. Тому випромінювання тепла через скло та облицювання каміна відбувається значно менше;

– водяний камін не залишає пилу чи сажі на стінах навколо нього;

– камін з водяним контуром – це відносно невеликі витрати, в порівнянні витрат на весь будинок. Проте кожен камін потребує димового каналу і оздоблення. Чим частіше ми будемо користуватися водяним каміном, тим швидше він нам окупиться;

– і останній  дуже важливий аргумент: водяний камін є екологічним джерелом тепла! Деревина – це єдине відновлювальне паливо і має нульовий відсоток вмісту вуглекислого газу(CO2), тобто одержує в процесі вегетації, через процес фотосинтезу, таку саму кількість вуглекислого газу, яку віддає в процесі спалювання.

2. Що потрібно знати про систему каміна з водяним контуром?

Щоб експлуатація водяного каміна була безпроблемною, потрібно вибрати камін потужністю відповідно до опалювальної площі будинку. Немає однозначної відповіді скільки кВт потрібно на м². З власного досвіду можу сказати, що в добре утепленому будинку це може бути приблизно 7кВт на 100м². Для неутепленого будинку на 100м² треба приблизно 10кВт. Краще взяти камін з меншою потужністю, зважаючи на те, що виробники подають номінальну потужність каміна, тобто середню.

В камін нижчої потужності можна закласти більше дров і отримати максимальну потужність, наприклад при морозі. А от коли ви візьмете занадто потужний камін, а на вулиці буде вище 0°С, виникне проблема надлишку тепла. В будинку буде гаряче, а зниження температури горіння, чи паління при мінімальній температурі призведе до забруднення скла і комина.
На звороті води системи опалення температура буде занадто низька, це призведе до конденсату і корозії.

Я рекомендую встановити автоматику з автоматичним дроселем на температуру 55°С включення насосу ЦО, а температуру каміна 70ºС. Щоб камін з водяним контуром добре працював, він має бути підключений з насосом і автоматикою з дросельною заслонкою. У відкритій системі каміна обов’язково потрібно встановити розширювальний бак відкритого типу, а в закритій – термозахист і запобіжний клапан.

Ідеальний варіант – це підключення водяного каміна до буферної ємності. Якщо в будинку більше радіаторів, ніж теплих підлог, то недоцільно застосовувати буферну ємність. При відсутності ємності потрібно слідкувати за кількістю дров, щоб нагріти радіатори до потрібної температури (це більше 70ºС) і не давати їм охолонути.

Часто роблять комбіновану систему опалення: радіатори і теплі підлоги. Тисячі таких систем без проблем функціонують як в Польщі, так і в Європі. Якщо більше теплої підлоги, ніж радіаторів, то, на мою думку, буферна ємність є обов’язкова. В середньому 50 л води в буфері на 1кВт теплової потужності. Буферна ємність дає змогу максимально отримати тепло з каміна, а його надлишок акумулювати. В такому випадку система опалення буде працювати навіть тоді, коли камін погасне (це стосується теплих підлог). Таким чином заощаджуємо до 30% палива.

3. Чи камін з водяним контуром поступається повітряному каміну в естетичному плані?

Хочу запевнити, що сучасний камін з водяним контуром ззовні нічим не відрізняється від повітряного каміна. Використання шамоту зсередини робить його ідентичним. А оздобити його можна аналогічно як і повітряний чи традиційний.

Можу похвалитися тим, що маємо вже надсучасні каміни як по дизайну,  так і по конструкції. Завдяки відповідно запроектованому водяному каналу і автоматиці скло не так забруднюється., як в старих моделях. Якщо говорити про зовнішній вигляд, то каміни з серії Prestige i Green розроблені в досить сучасному дизайні.

4. Більшість клієнтів зацікавлених в каміні з водяним контуром, напевне, щось чули про систему,в якій мав би працювати камін. Чи є різниця в роботі каміна в закритій і відкритій системі?

З досвіду бачимо, що закрита система є така ж безпечна, як і відкрита, при умові правильного підключення і експлуатації. Я особисто є прихильником закритої системи каміна з водяним контуром і в себе в будинку встановив закриту систему.
Хоча як в закритій, так і відкритій системі є свої плюси і мінуси. Тому при виборі системи потрібно все добре обдумати. Якщо я знаю, що палити в каміні буду я чи дружина, відповідно я можу бути впевнений в тому, як експлуатується система. Буває, що в каміні палять чи майстри, чи наглядач за будинком і, зрозуміло, що ніхто чужий не буде пильнувати перегрів і т.п. В такому випадку, напевне, краще робити відкриту систему.

5. Чи автоматичний пульт управління – це тільки як додаток для обслуговування каміна, чи може виконує функцію безпеки?

Звичайно, автоматика вмикає і вимикає насоси, і це дуже зручно. Проте, краще коли автоматика керує дросельною заслонкою подачі повітря. Автоматика, відкриваючи чи закриваючи подачу повітря, впливає як на температуру води в контурі, так і оптимальну температуру в приміщенні. При відімкненні електроенергії заслонка автоматично закривається. При великому завантаженні дров температура може далі рости, але спрацює термозахист, який забезпечить охолодження води в каміні, або ж вода переллється в розширювальний бак.

Очевидно, що переваги автоматики з дросельною заслонкою ми відчуємо при користуванні каміном, а окупність відчуємо на затратах палива. Також варто придбати акумуляторний перетворювач з акумулятором, який дозволить без проблем спалити всі дрова в каміні, коли вимкнуть електроенергію.

Дякуємо за розмову
експерту фірми Lechma
п.Гжегожу[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.