Решітки для каміна з водяним контуром

[:ua]Чи потрібно встановлювати решітки для каміна з водяним контуром? В яких місцях їх потрібно розмістити? Чи необхідно в водяному каміні робити декомпресійну камеру? Ознайомтеся з відповідями на ці питання у нашій статті.

На відміну від каміна повітряного опалення, необхідність встановлення решіток в оббудові каміна з водяним контуром, виглядає дещо по іншому.

РЕВІЗІЙНІ РЕШІТКИ

У випадку каміна з водяним контуром, в основному вони служать для доступу до важливих вузлів системи каміна, таких як:

дросельна заслонка (регулює подачу повітря в топку і монтується під каміном)
термозахист
запобіжний клапан
розширювальний бак з мідним поплавком

Будь-який з цих елементів може вийти з ладу, і для того, щоб оглянути потрібні вузли без руйнувань оббудови каміна, необхідно забезпечити до них доступ. Прикривати важливі вузли можуть як камінні решітки, так і ревізійні люки.

В цьому випадку на каміні залишиться всього дві решітки для конвекції повітря:
– вхідна решітка (або дровітня) — знизу
– вихідна решітка — у верхній частині.

РЕШІТКИ ДЛЯ КОНВЕКЦІЇ ПОВІТРЯ

Водяні каміни віддають значно меншу кількість тепла повітрю, в порівнянні з каміном для повітряного опалення, які ми розглядали у попередній статті.
Але це повітря повинно мати можливість поступити, пройти у вільному просторі (між внутрішніми стінками облицювання і корпусом камінної топки) і вийти в приміщення. Тому в облицюванні каміна каміна з водяним контуром решітки є невід’ємною частиною оббудови.

Решітки в оббудові каміна з водяним контуром

Нижче дверки має бути доступ до дросельної заслонки подачі повітря, яка знаходиться під каміном. У верхній частині камінного порталу , тобто над дверкою, потрібно зробити отвори таким чином, щоб був доступ до розширювального бачка, запобіжного клапана та термозахиста.

Ці конвекційні отвори повинні мати площу не менше 700см². Вони можуть прикриватися як камінною решіткою без жалюзей, так і іншими елементами, що не обмежують прохід повітря.

ДЕКОМПРЕСІЙНА КАМЕРА В КАМІНІ З ВОДЯНИМ КОНТУРОМ

Що стосується декомпресійної камери в конструкції водяного каміна, то тут її роль не така значна, як в каміні для повітряного опалення. Але потрібно розуміти: якщо перекриття Вашого будинку дерев’яне — не варто нехтувати цією частиною каміна, адже вона запобігає перегріву стелі і є одним із засобів безпеки.

Якщо Ви вирішили робити декомпресійну камеру, то на її бокових стінках потрібно несиметрично розташувати дві решітки (напр. Р0 Darco).

[:]

Поділитися в
Share on facebook
Facebook

Маєте

Напишіть його нам та залиште свої контакти, щоб отримати вичерпну інформацію.