Решітки для камінів повітряного опалення

Навіщо потрібні камінні решітки? Яку роль вони виконують? Як їх правильно розташувати? Чи можна робити оздоблення каміна без решіток? Які і скільки решіток необхідно встановлювати на корпусі каміна? Відповіді на ці питання і інша корисна інформація для вас представлена в даній статті.

Решітки в корпусі каміна є для нас чимось дуже звичним. Численність їх видів, кольорів, форм така велика, що інколи саме вони визначають стиль всього каміна. Але, окрім декоративного, камінні решітки виконують ще й дуже важливі функціональні завдання. Щоб краще розібратись, яку роль має здійснювати певна решітка, потрібно трохи ширше розглянути загальну конструкцію каміна, а також спосіб його роботи.

Існує декілька варіантів обігріву приміщення з допомогою каміна, серед яких:

  • водяне опалення від камінів з водяним контуром
  • повітряне опалення з розведенням тепла від камінних топок
  • обігрів від акумуляційних камінів

Кожен з цих варіантів, насамперед, виконує естетичну функцію, проте основне завдання – це обігрів приміщень всього будинку. Принцип роботи в кожної з цих систм різний.

У цій статті розглянемо використання решіток у каміні з топкою для повітряного опалення

В цьому випадку обігрів повітря відбувається за таким принципом: палаюча деревина розігріває камінну топку, повітря, яке пропливає навколо неї, підігрівається і за допомогою теплових каналів поширюється в інші приміщення, а після того, як остигає, знову потрапляє до каміна і нагрівається повторно.

Отже, яким чином повітря дістається до поверхні топки і виходить, вже тепле, з каміна?
Саме через решітки, що монтуються у корпусі каміна.

Ці вентиляційні решітки служать для циркуляції повітря і запобігають перегріву всієї конструкції каміна, адже камінна топка працює у досить високих температурах. Перегрів цієї системи не здоровий і не безпечний. Сталеві і чавунні топки мають граничні температури, при яких може наступити їх пошкодження. Повітря мусить відібрати з камінної топки відповідну кількість енергії, щоб не відбулося її перегріву, тобто має бути забезпечений безперешкодний рух повітря.
Крім виходів нагрітого повітря, необхідно також забезпечити можливість поступлення холодного повітря до камінної топки.

Решітки можуть виконувати функцію не тільки входу чи виходу повітря, а й служити декоративним прикриттям отворів, що забезпечують доступ до додаткового обладнання (напр. до вентилятора чи зволожувача повітря).
Виходи теплого повітря з каміна монтуються у верхній частині його корпусу, але перекривати їх не можна. Тому в цих місцях монтуються решітки або без жалюзей, або з жалюзями, які в жодному випадку закривати не можна. Жалюзі тут виконують лише декоративну роль — прикривають отвори.

Решітки монтуються також в інших місцях системи опалення від каміна. Якщо опалення будинку відбувається завдяки системі розведення гарячого повітря (ГРП) , то решітки встановлюються як на стелі так і на стіні.

В основному використовуються для стін регульовані решітки з жалюзями, а для стелі — анемостати. Вони регулюють кількість теплого повітря, що поступає до кожного приміщення.

Камін без решіток Стандартний камін, добре заізольований і оббудований, але позбавлений решіток – це своєрідна бомба. Питанням часу є серйозне пошкодження (в наслідок перегріву) камінної топки, корпусу каміна або, в найгіршому випадку, – пожежа.
Однак, не потрібно плутати конвекційні каміни, в корпусі яких є обов’язковий монтаж решіток, з акумуляційним. Конструкція акумуляційного каміна завжди повинна здійснюватися із спеціальних матеріалів (пристосованих для роботи у високих температурах камінні топки, елементи димоходів і акумуляційні маси ).

Встановлюючи решітки в корпусі повітряного каміна необхідно дотримуватися певних правил
краще встановлювати решітки без жалюзей
якщо використовуються решітки з жалюзями, в жодному разі не можна їх закривати
решітки повинні спричиняти якомога менші опори течій;
використовувати решітки відповідного розміру.
Підбір розміру решіток є дуже важливою і нелегкою справою.
Перш за все варто докладно читати інструкції обслуговування камінної топки. У цьому документі зазвичай виробник вказує, яку діючу поверхню повинні мати вхідні і вихідні решітки в корпусі каміна.

Загалом розміри вихідних решіток мають бути пропорційні до потужності встановленого обігрівального вкладу, їх діюча поверхня повинна коливатися між 450cm2 до 2500cm2. Виробник Tarnava в інструкції зазначає співвідношення розмірів діючої поверхні вхідних і вихідних решіток, що повинні монтуватися на корпусі каміна, з потужністю камінної топки.

Відповідно до вказаних розмірів, необхідно розуміти, що решіток в корпусі каміна має бути декілька.

Найкраще, коли вони розташовуються несиметрично, по двох сторонах каміна і на різній висоті. Завдяки цьому забезпечиться конвекційний рух повітря і не допуститься повернення нагрітого повітря в корпус каміна через протилежну решітку.

Ці показники не враховують поверхні решіток, що встановлюються в декомпресійній камері, яка виконує роль ізоляції перекриття. Тобто, вона відсікає тепле повітря від стелі, щоб запобігти її перегріванню і пересушуванню. По двох протилежних сторонах цієї камери повинні несиметрично розташовуватися дві решітки (напр. Р0 Darco) для вільної циркуляції повітря і охолодження цього простору.

Отже, ключовим моментом у встановленні решіток є забезпечення найнижчих опорів протікаючому повітрю, щоб воно могло легко потрапити і з найменшими перешкодами вийти з корпуса каміна.

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.