Системи опалення каміном з використанням бойлера або буферної ємності

[:ua]

Про купівлю буферної ємності чи бойлера приходить думка вже тоді, коли виникає проблема надлишку тепла, або ж потреба поєднати в одну систему кілька джерел теплової енергії.
Насправді, найкращий варіант – це продумати все заздалегідь. Якщо планується акумулювати тепло, то буферна ємність буде “серцем” всієї системи опалення. 

Ємності для нагрівання води можуть виконувати в системі різну функцію, в залежності від свого об’єму, призначення і способу підключення в систему. Відповідно підібрана ємність, збільшує ефективність всієї системи – налагоджує роботу каміна з водяним контуром чи твердопаливним котлом, акумулює теплову енергію.

Коли варто встановлювати бойлер в системі каміна з водяним контуром?

Бойлер варто розглядати в тому випадку, якщо ви бажаєте гріти воду для побутових потреб каміном. Об’єм бойлера підбирається в залежності від кількості мешканців. Для каміна з водяним контуром використовується бойлер непрямого нагріву.

pidkluchennia kamina z bojlerom

На мал.1 камін з водяним контуром підключений в систему опалення через теплообмінник і через бойлер в систему гарячого водопостачання (ГВП). Якщо температура в каміні падає нижче заданої – автоматично вмикається газовий котел.
При використанні двоконтурного бойлера, можна під’єднати також сонячні колектори.

pidkluchennia kamina z bojlerom2

Згідно мал.2 воду можна гріти з допомогою трьох джерел енергії: каміна з водяним контуром, газового котла або сонячних колекторів. А система опалення буде грітись або від каміна або від газового котла.

Коли є потреба в акумуляційній ємності (буфері)?

Якщо камін з водяним контуром є як єдине джерело тепла, то буфер буде служити як тепловий акумулятор. Каміном нагрівається буферна ємність, з якої вже йде в систему опалення чи ГВС.

Система з буфером ефективна при низькотемпературному обігрів будинку (температура теплоносія 50-60*С). Таке опалення можна застосовувати лише в добре утепленому будинку.

Буферна ємність буде тримати тепло ще деякий час після того як вогонь в каміні згасне. Також з допомогою буфера можна поєднати декілька джерел теплової енергії в одну систему опалення.

pidkluchennia kamina z buferom 1

На мал. 3 камін працює на буферну ємність, у великому баку вода системи опалення, яка гріє малий бак, в котрому вода гарячого водопостачання.

До буфера можна під’єднати декілька джерел альтернативного опалення: камін або котел на дровах, тепловий насос, сонячні колектори і т.д.

Можна застосувати більш простіший варіант буферної ємності – великий бойлер, об’ємом, наприклад 1000л, з 4-ма отворами для підключення, з яких два служитимуть для підключення каміна, а два – для відбору тепла.

Ми розглянули одну з схем з буферною ємністю. Насправді немає єдиного рецепту, як це можна зробити. Кожен спеціаліст в цій галузі може знайти свій варіант. Головне, щоб система була ефективною, а користувач – задоволеним![:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.