Основа системи опалення від каміна

Cистеми опалення від каміна, в основі яких лежить конвекційний принцип (чи теплообмін повітря всередині приміщення). Це означає, що для того, щоб забезпечити нормальний процес обігріву, необхідно забезпечити можливість:
  1. Безперешкодної подачі повітря з приміщення в теплову камеру каміна;
  2. Безперешкодного виходу нагрітого повітря.
У цій статті йдеться не про зовнішнє повітря (для горіння), а про кімнатне повітря, яке буде обігріватися каміном
Нормальну циркуляцію кімнатного повітря реально здійснити тільки у разі наявності грамотної конструкції теплового короба.

Обов’язковою деталлю камери каміна є спеціальна дровітня або вхідна решітка. Вона відповідатиме за підмішування холодного повітря з приміщення. Її треба передбачити в нижній частині каміна.

Проходячи через цей вхідний отвір, кімнатне повітря нагрівається від корпусу камінної топки.
системи опалення від каміна

Моделі камінів для системи повітряного опалення можна переглянути ТУТ

З чого складається система опалення від каміна

Підігріте повітря потрапляє в тепловий короб каміна. Ця частина може складатися з декількох окремих камер:

камери системи опалення каміна

Початкова камера розташовується під специфічним металевим конвектором (дистриб’ютором). Саме ця частина відповідальна за накопичення і подальший розподіл теплого повітря по опалювальних кімнатах.

Цей процес може відбуватися за допомогою вентилятора або без нього. Забір холодного кімнатного повітря в цю камеру здійснюється через вхідну решітку (дровітню) і щілини між внутрішніми стінками дистриб’ютора і топкою каміна.
З дистриб’ютора повинні виходити як мінімум два патрубки. Вони під’єднуються до решіток, розташованих на бічних стінкам каміна.
Ці решітки відіграють роль своєрідного запобіжника у разі відключення вентилятора (наприклад,через перебої в електромережі або закриття вихідних решіток в інших опалювальних приміщеннях).
Ця камера обов’язково має бути ізольована. Це необхідно для зменшення кількості тепловтрат і негативного впливу на довколишні конструкції. Звичайно, таке тепло не пропаде, а просто вийде в простір кімнати, в якій розташований камін, але здебільшого в цьому приміщенні і так занадто спекотно,а опалення віддалених кімнат є недостатнім.
камери повітряного каміна

Друга камера системи опалення від каміна

Друга камера призначена для додаткового відбору тепла. У неї повітря постачається через бічні решітки та просвіт між внутрішньою стінкою короба каміна і зовнішньою частиною дистриб’ютора.
Тут повітря підігрівається від труби відведення продуктів горіння.  Таке підігріте повітря виходитиме через фасадну решітку (спеціальний верхній вентиляційний отвір камери).
Воно гравітаційно поступатиме в приміщення, в якому встановлений камін або за допомогою труб буде постачатися в довколишні кімнати.

 Таке підігріте повітря виходитиме через фасадну решітку (спеціальний верхній вентиляційний отвір камери). Воно гравітаційно поступатиме в приміщення, в якому встановлений камін або за допомогою труб буде постачатися в довколишні кімнати.

Остання частина – декомпресійна камера. Це простір під стелею, який за допомогою захисного екрана відмежовує надмірно розігрітий димовідвідний короб від розташованого поблизу перекриття. Така камера має мати пару решіток.

Вони мають бути розташовані асиметрично з різних сторін димовідвідного короба каміна. Такі решітки призначені для вільного переміщення повітря і зниження температури в цьому просторі. 

Якісна ізоляція цієї частини критично важлива в будинках з дерев’яним перекриттям не лише з метою збереження тепла, але і з міркувань безпеки.
декомпресійна камера системи опалення каміном
Інакше можливе надмірне перегрівання стінок каміна і перекриття, що знаходиться безпосередньо над цією камерою. Якісну ізоляцію можна виконати або за допомогою силікатно-вапняних блоків, які одночасно будуть й основою каміна, або спеціальною жаростійкою мінеральною ватою.

Системи опалення від каміна – це наш профіль вже більше 13років. 

Якщо Вам потрібно підібрати камін та розрахувати систему опалення від нього – наші фахівці охоче Вам допоможуть в цьому!
Замовте консультацію фахівця
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!