Повітряне опалення від каміна: примусова система

Чи може повітряний камін використовуватися як ефективне джерело опалення будинку? Яких умов необхідно дотримуватися для правильного розподілу теплого повітря? На яку відстань тепле повітря рухатиметься самостійно? Що робити, якщо каналів декілька і їх довжина різна?

Чи може камін використовуватися як ефективне джерело опалення будинку?

У наш час значно зросла зацікавленість людей щодо використання каміна як основного джерела тепла. Проте камін може ефективно обігріти будинок за умови, що тепло, яке від нього надходитиме, буде правильно розподілене по приміщеннях.

ЯК МОЖНА ОБІГРІТИ БУДИНОК КАМІНОМ?

Сучасні каміни з потужними закритими топками можуть використовуватися як центральне джерело тепла за допомогою систем розведення гарячого повітря двох типів:

Гравітаційної

Це система в якій повітря рухається без примусу,
за законом гравітації.

Примусової

У примусовій системі тепле повітря циркулює з допомогою надмухового пристрою - вентилятора.

Про гравітаційну систему опалення від каміна ми розповідали у попередній статті. Тут опишемо систему примусової вентиляції, оскільки саме завдяки їй можливо забезпечити рівномірний обігрів досить великого будинку.

Як працює система примусової вентиляції?

Принцип роботи повітряної системи опалення від каміна полягає в тому, що холодне кімнатне повітря, пропливаючи між корпусом топки та елементами облицювання, нагрівається. Потім воно акумулюється в повітряній шахті над топкою та розгалужується по будинку теплоізольованими повітряними каналами. Але на відміну від гравітаційної системи нагріте повітря переміщується не за рахунок природної циркуляції, а нагнітається примусово за допомогою електротурбіни.

У яких випадках і чому варто віддати перевагу системі примусової вентиляції, а не гравітаційної?

Теплі повітряні маси можуть самостійно рухатися горизонтально або вгору по повітропроводах, якщо їх довжина не перевищує трьох метрів. Якщо ж потрібно перемістити повітряні потоки у більш віддалені приміщення або вниз, то необхідно використати електротурбіну – надмуховий пристрій. Система примусової вентиляції дає набагато більші можливості порівняно з гравітаційною. Вона забезпечує рівномірний обігрів усіх кімнат, дозволяє поширити тепло навіть на 10 метрів. Крім цього, завдяки примусовому переміщенню, виходи теплого повітря можна встановити на висоті 15 см над рівнем підлоги, що дозволить обігрівати приміщення по усій його висоті.
Проте, на відміну від природної, система механічної конвекції від каміна більш ускладнена і дорожча. Недоліком є й те, що надмуховий пристрій, а також елементи, які ним управляють, вимагають електроживлення. При роботі вентилятора виникає незначний шум.

Які основні елементи застосовуються в примусовій системі ?

Повітряне опалення будинку
Надмуховий пристрій (електротурбіна) – це основний елемент системи механічного розведення, він виштовхує нагріте повітря на потрібні відстані. Такі турбіни відрізняються між собою перш за все пропускною спроможністю – тобто об’ємом повітря, який можуть виштовхнути впродовж години.
Можна подумати: чим більше, тим краще, але це не завжди так. Вентилятор повинен добиратися залежно від розміру системи. У випадку, якщо він буде занадто потужний, ( а отже і дорожчий), то він ще й потребуватиме більше електричної енергії. Внаслідок цього знизиться його опалювальна продуктивність (повітря, що буде ним виштовхуватися, матиме більшу швидкість і через те слабше нагріватиметься від камінної топки, отже, на виходах у нього буде нижча температура);
автоматика (блок управління);
система повітряного опалення
повітропроводи (гнучкі або профільні утеплені труби);
Для подачі повітря по будинку найчастіше застосовуються гнучкі труби діаметром від 100 до 150 мм або профільні розміром 50×150 мм. Усі повітряні канали треба термічно ізолювати. Ізоляція не тільки обмежує втрати тепла, але й запобігає проникненню шуму та утворенню конденсату на стінках каналів.
вентиляційні решітки та різного роду коліна

Переваги системи примусової вентиляції:

Схема розподілу теплого повітря у будинку.

Повітряна система є достатньо ефективною з огляду на те, що тут відбуваються незначні тепловтрати при передачі тепла від одного середовища до іншого. Тому обігріти каміном можна як одно- , так і багатоповерховий будинок. Але необхідно досконало продумати шлях повітропроводів, правильно підібрати всі елементи, розташувати виходи теплого повітря якнайдалі від дверних отворів. І основне – необхідно розуміти, що не кожна камінна топка може обігрівати цілий будинок, а лише та, що володіє високою продуктивністю та може працювати у безперервному режимі горіння.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!