Сучасні системи опалення: повітряний обігрів від каміна

Система опалення будинку – важливе питання для кожного власника приватного будинку.
Будуєте або ремонтуєте власний будинок? Хочете підібрати економну і ефективну систему опалення? Пропонуємо вам розглянути такий варіант як повітряне опалення.
У даній статті Ви зможете дізнатись, як встановити повітряний обігрів будинку, котеджу або дачі; яке обладнання для цього необхідне; що може послужити джерелом теплової енергії і як розвести тепло від нього?
каміни на дровах повітряного опалення

Повітряна система – це система опалення будинку, в якій теплоносієм є гаряче повітря, отримане від згорання палива в опалювальному пристрої. Перевага такої системи полягає в тому, що опалювальний пристрій нагріває не теплоносій-посередник, а безпосередньо повітря.

На ринку пропонується безліч опалювальних приладів, які обігрівають повітря. Проте, у нас є оригінальна пропозиція – джерелом теплової енергії послужить не громіздкий котел чи булер’ян, а красивий камін.
Ключовим елементом пропонованої системи, тобто пристроєм, що використовується для отримання тепла, є дров’яна камінна топка. У ній згорають дрова і внаслідок цього виділяється тепло.
Повітря в такій системі нагрівається внаслідок контакту холодних повітряних мас з розжареним корпусом топки. Далі нагріте повітря розподіляється по інших приміщеннях будинку завдяки системі повітропроводів.
декомпресійна камера системи опалення каміном
Повітряне опалення на базі каміна найбільш доцільно застосовувати як допоміжну, альтернативну систему в приміщеннях постійного проживання, та як основну — у будівлях тимчасового перебування.
Пояснюється це тим, що, хоча камін і здатний забезпечити рівномірним теплом та приємним відчуттям комфорту всі приміщення будинку, проте він потребує регулярного додавання палива. Тобто має бути забезпечена можливість обігріву будівлі під час тривалої відсутності мешканців.
Чому варто звернути увагу на повітряну систему опалення та які вона має переваги над традиційним радіаторним та пічним обігрівом.
Порівнюючи повітряне опалення з пічним обігрівом, ми отримаємо рівномірне тепло у всьому приміщенні, а не локалізоване в одному місці, тому у будинку не буде різких перепадів температури.
У будинку з повітряним обігрівом не буде запотілих вікон, вологих стін чи роздутих шпалер – наслідків дії конденсату. Повітряне опалення не потребує спеціальних заходів для відключення. Повітря не замерзне, не закупорить трубопровід. Систему можна просто вмикати при потребі чи вимикати на час вашої відсутності. Тому повітряне опалення особливо доцільно застосовувати в будинках дачного типу,заміських котеджах та невеликих готелях, де мешканці перебувають лише на вихідні або зимові свята.

Система опалення будинку та принцип її роботи

У найбільшій кімнаті будинку, зазвичай вітальні, встановлюється камінна топка, у якій спалюються дрова. Від її металевої поверхні нагрівається повітря, яке потім накопичується у теплозбірнику (дистриб’юторі). Далі нагріте повітря через повітропроводи самопливом чи за допомогою вентилятора розходиться по інших приміщеннях.

У кімнатах повітря віддає тепло, охолоджується і поступово заміщується новими масами нагрітого повітря. Завдяки різниці температур остиглі повітряні маси опускаються вниз і знову потрапляють до каміна. Таким чином, відбувається замкнутий цикл обороту повітря в будинку.
Воздушное отопление дома
Облаштувати повітряне опалення будинку можна за допомогою природної (гравітаційної), або примусової (механічної) циркуляції.
У гравітаційній системі повітря рухається самопливно, завдяки силі тяжіння. У примусовій накопичення повітря здійснюється за допомогою спеціального пристрою — камінного вентилятора.
У гравітаційній системі нагріте повітря в повітропроводах може підніматися вверх або рухатися в сторону на відстань не більшу, ніж 4 м. Якщо конструкція будівлі передбачає протяжність повітряних каналів більшу, ніж 4 м , застосовують схему з примусовою вентиляцією.
Обігрів будівлі за гравітаційною схемою – найпростіший і дешевший варіант. Він ідеально підходить для використання в невеликому котеджі, або достатньо габаритному будинку, з умовою розташування каміна в його центральній частині.

Система гравітаційного розведення повітря має важливу перевагу перед примусовою – це незалежність від зовнішніх джерел енергії.

Система опалення будинку має також свої недоліки. Одним з них є те, що в кімнатах, які розташовуються на одному поверсі з камінним залом, виходи теплого повітря можна розмістити лише під стелею. Через це холодне повітря накопичуватиметься в нижній частині приміщення і цим викличе перекіс температурного режиму.
У примусовому варіанті переміщення повітря забезпечує вентилятор, який створює тиск у системі, і повітря циркулює по ній з більшою швидкістю. Це дає змогу встановити повітропроводи на потрібну відстань і навіть опустити вниз. Завдяки цьому приміщення прогріється рівномірніше і набагато швидше. Не великим недоліком конструкції може вважатися шум, що доноситься з повітропроводів, але і його при правильному проектуванні можна звести до мінімуму.

Сьогодні існує достатньо багато фірм, готових встановити камін «під ключ», але грамотно розвести систему повітряного опалення може не кожна з них.

Звичайно, за бажанням можливе встановлення камінної топки і своїми руками, проте тут потрібно виважено підійти до розрахунків. А саме: підібрати потужність вентилятора та переріз повітропроводів на магістральних та кінцевих ділянках, врахувати опір, який буде виникати при зміні напрямку руху чи переході з круглих на прямокутні канали, зробити вихідні отвори у потрібних місцях та , звісно, підібрати нагрівальний елемент.
Підбір опалювального пристрою – “серця” всієї системи — є першим і найважливішим кроком. Дуже часто покупці керуються лише візуальними вподобаннями та інколи потужністю, не зважаючи на технічні деталі.

Обираючи камінну топку для опалення, ви повинні врахувати:

Рекомендуємо звернути увагу на суцільнолиті чавунні топки виробництва Tarnava. Хоча ці моделі і не дуже дешеві, але вони добре пристосовані до тривалих і постійних навантажень.

З чого складається повітряна система опалення будинку

Для монтажу системи опалення, крім камінної топки, вам потрібно придбати:

система повітряного опалення
Повітроводи – спеціальні труби, по яких буде відбуватися циркуляція повітряних мас. Вони бувають круглими або прямокутними, жорсткими чи гнучкими. Круглі гнучкі повітропроводи легші в монтажі, проте, в порівнянні з прямокутними, займають більше місця.
Залежно від складності системи, вам також знадобляться перехідники, трійники, коліна, з’єднувальні елементи.
система опалення будинку
Решітки, через які будуть здійснюватися забір і вихід повітря.
термостійкий скотч
Високотемпературний алюмінієвий скотч для герметизації з’єднань. У примусовій системі також потрібен вентилятор і автоматика.
Локалізація системи повітропроводів залежить від планування та стадії будівництва. Повітряні канали монтуються так, щоб їх не було видно в приміщенні. Їх можна прокладати під стелею або під підлогою, також вони можуть проходити між лагами чи балками. Горизонтальні ділянки можна приховати підвісною стелею, вертикальні- зашити гіпсокартонними коробами або стінами.

Як розвести систему повітропроводів?

Вихідні отвори розміщують у стіні або стелі якнайдалі від дверних пройм та найближче до зовнішніх стін та вікон. У стелі вони прикриваються регульованими анемостатами, в стіні – вентиляційними решітками з жалюзями. Регуляція дає можливість змінювати інтенсивність потоку теплого повітря в кожній кімнаті.
Вентилятор зазвичай розміщують на сходовій клітці чи нежитловому горищі, хоча можна і в корпусі каміна.

Коли встановлювати систему повітряного опалення від каміна?

Найкраще повітряне опалення заміського будинку планувати на етапі будівництва чи капітального ремонту. Проте, закладати повітропроводи у нішах при зведенні перекриття і стін не рекомендується. Пояснюється це тим, що на такій стадії робіт у будинку господарі часто ще не мають повної картини розташування меблів. Тому, заклавши повітропровід на початковій стадії будівництва, при розстановці меблів може виявитись, що вихідна решітка опиниться над робочим столом чи під ліжком.

 

Ми встановлюємо систему повітряного опалення “під ключ” –спочатку консультуємо, розраховуємо систему, підбираємо устаткування і закінчуємо монтажем та випробувальною перевіркою роботи об’єкту .

Повітряний обігрів будинку каміном — перспективний ефективний і вигідний варіант, на який ми рекомендуємо вам звернути свою увагу. У будь-якому випадку – вибір за вами.

Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!