Чи можливо жити без газу?

Чи можливо експлуатувати будинок без газу? Якщо у Вас є сумніви, що в повсякденному житті можна обійтися без газу, прочитайте реальну історію про будинок, у якому немає газу взагалі. Звісно, що в такому випадку деякі нюанси варто передбачити перед початком будівництва. Проте, і при реконструкції існуючого будинку можна зробити так, щоб не використовувати газ.

Чи можливо жити без газу?

Розповімо реальну історію, як можна комфортно жити, не використовуючи газ. Отже, будинок будувався на ділянці, де не було ні газу ні електрики. Відстань до найближчого житлового будинку 300 м, до комунікацій відповідно теж. Питання з електроенергією вирішилось поступово, а от газ у плани взагалі не входив!
Початок будівництва виглядав так:
Заздалегідь планувалося будувати з газобетону товщиною 36 см, оскільки це:
  1. Швидше
  2. По теплопровідності 36см газоблоку = приблизно 70 см стіни з цегли.
Утеплювали блоками «Бетоль» товщиною 10 см. Підлога першого поверху утеплена екструдованим пінопластом, а горище та мансарда – мінеральною ватою. Таким чином будинок отримали з низькими тепловтратами. Також застосована система примусово-витяжної вентиляції, яка економить 15-20% тепла.
У даному випадку було обрано камін з водяним контуром Lechma PL-210 Eco як основний опалювальний елемент.
будинок без газу камін
Він встановлений у вітальні площею 20м² та став невід’ємним її елементом.
Увесь 1-ий поверх – це тепла підлога. Дуже багато тепла йде від самого каміна, тому деколи доводиться вимикати теплу підлогу. Рятує те, що дверцята каміна з подвійним склом, (відповідно знижена її теплопровідність), а кухня, вітальня, коридор і сходова клітка між собою не перегороджені дверима.
Система опалення виглядає наступним чином: камін з водяним контуром гріє буферну ємність 600/200 л (600 л для опалення, 200 л для гарячого водопостачання).
Можна було б використати й інші варіанти ємності непрямого нагріву, проте тут буфер підбирався таким чином, щоб була можливість підключення ще й інших джерел теплової енергії, наприклад, сонячних колекторів
З буферної ємності тепло йде в теплі підлоги (це весь 1-ий поверх – 70м²) та радіатори. Загальна опалювальна площа будинку 140 м²). На випадок відсутності мешканців у будинку в буфері встановлений електричний тен, який буде підтримувати плюсову температуру.
будинок без газу буфер

Чи завжди ефективна система з буферною ємністю?

Якщо в будинку використовується низькотемпературне опалення, тобто t теплоносія приблизно 40-50°С, тоді доцільно використати буферну ємність. Низькотемпературне опалення застосовується, якщо є мінімальні тепловтрати приміщень та велика площа теплих підлог. Радіатори в такому випадку встановлюються з більшою площею тепловіддачі.
Якщо ж t теплоносія має бути не менше 70°С, тоді краще камін підключати безпосередньо в систему опалення через пластинчастий теплообмінник.

Як каміном нагріти воду для користування, якщо будинок без газу?

У буферній ємності «бак в баку» каміном ми гріємо загальний об’єм води 600 л, який уже підігріває воду для побутових потреб (200 л). У тому випадку, коли камін підключений безпосередньо до системи опалення, можна підключити бойлер непрямого нагріву 100-200 л, де буде грітися тільки вода для побутових потреб.
Бажаєте дізнатися більш детальніше?

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Як приготувати їжу без газу?

Звичайно, можна було б і їжу готувати на дровах, використовуючи піч з варильною поверхнею, але це не завжди зручно і практично. Тому в даному будинку використовується індукційна електрична плита.
Печі на дровах з варильною поверхнею – це ідеальний варіант для дачі.
приготування їжі в будинку без газу

Як часто потрібно палити в каміні з водяним контуром?

При температурі зовнішнього повітря від +5 до -7 вистачає зробити 2 завантаження дров за добу. При температурі -15 палити в каміні доводиться разів 2-3 за добу. Якщо температура повітря на вулиці +10 можна взагалі не палити в каміні, якби не потрібно було гріти воду для побутових потреб.

Якщо не потрібне опалення, його можна відключити і гріти воду для користування. Таким самим чином можна робити і влітку. Без сумніву, виникає запитання окупності такої системи.
Витрати на систему опалення дровами можуть і не перевищити витрати на традиційну систему. Це залежить від того, яке обладнання буде застосоване. У даному випадку чималі кошти були б витрачені на підключення газу до будинку!

Отже, поговоримо саме про окупність. На цей будинок за опалювальний сезон (7 місяців) використано 7 м³ дров (сухостій). Вартість одного м³ орієнтовно 500 грн (станом на січень 2016р) , вологість приблизно 30-40%.

будинок без газу економія на опаленні
Тобто 7 м³ х 500 грн=3500 грн. Отже, бачимо, що 500 грн за місяць використано на обігрів будинку + 400 грн на електроенергію. Очевидно, що за використання газу довелося б викласти до 3000 грн за місяць. Якщо ж заготувати мокрі дрова (які значно дешевші) за 2-3 роки наперед, то отримаємо досить дешеве опалення будинку.
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!