Камін з водяним контуром для опалення – варто чи ні?

Камін з водяним контуром для опалення – на сьогодні це досить актуальна тема. Багато виробників камінів роблять акцент на камінах з водяним контуром. Аргументують це тим, що такий камін – це досконале рішення для приватного будинку. Перед тим, як інвестувати в систему опалення з каміном з водяним контуром, необхідно продумати всі плюси та мінуси конкретного випадку, а обираючи певну модель, вивчити її спроможність перед поставленими завданнями.

Камін з водяним контуром для опалення
Коли спекотне літо поступається більш холодній порі року, виникає бажання зігрітися в затишній атмосфері біля каміна. У випадку обрання каміна з водяним контуром буде можливість ще й гріти воду, як в системі опалення, так і в системі гарячого водопостачання.

Перш, ніж купити камін з водяним контуром для опалення…

У каміна з водяним контуром є як прихильники, так і ті, які категорично проти такої системи. Перед прийняттям рішення покупки каміна з водяним контуром Ви повинні для себе зважити всі нюанси, бо, як кажуть, скільки людей, стільки й думок.

Однозначно, камін з водяним контуром зменшить витрати на опалення будинку, оскільки використовується доступне паливо, яке є відновлювальним. Проте треба пам’ятати, що деревина має бути добре висушена (1,5-2 роки природної сушки). Високу ефективність каміна отримаєте при використанні дров з твердих порід дерев. Хороші дрова дорожчі, але ефективніші для обігріву. Мокрі дрова швидше згорають і не дають відповідної температури, це призводить до утворення смоли на стінках каміна і димового каналу. 

дрова
Отже, щоб вогонь був гарний, а будинок теплий,- потрібно запастись сухими дровами. У зимовий період у камін потрібно закладати дрова 2-3 рази в день, щоб будинок не охолов, а система опалення не замерзла (при умові, що камін – єдине джерело тепла). Часто камін з водяним контуром підключають у систему з газовим або електричним котлом. Таке поєднання економить газ і забезпечує плюсову температуру на випадок відсутності мешканців. Газовий котел автоматично включиться, якщо температура води в системі впаде нижче заданої.
Каміни з водяним контуром для опалення є різної потужності і можуть обігріти будинок площею навіть до 500 м², проте багато залежить від правильності експлуатації та тепловтрат приміщень.
Камінна топка з вторинним згорянням

W-210Eco

Потужність 14кВт

W-600 Prestige

Потужність 15кВт

Кутовий камін з водяним контуром

W-700

Потужність 15-20кВт

Широка камінна топка

W-400 Flat

Потужність 16кВт

Камін в сучасному стилі

W-600 Prestige DUO

Потужність 17кВт

Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!