Конденсат у каміні з водяним контуром. Причини виникнення

Конденсат у каміні – найпоширеніша проблема. Підбираючи камін з водяним контуром, Ви обов’язково почуєте багато різних думок про нього. Вони, звичайно, будуть заперечувати одна одну і це ще більше буде ускладнювати Ваш вибір. А найчастіше Ви чутимете такий вислів: «Такий камін перетворить кімнату в котельню!» Чи правда це?

Щоб водяний камін повністю виправдав Ваші сподівання,Ви маєте отримати консультацію у фахівця (до речі, як і в будь-якому іншому питанні), а не в аматора. Бо, підбираючи камін такого типу, по-перше, потрібно враховувати специфіку опалювальної техніки, яка є в будинку, а, по-друге, Ви заздалегідь маєте знати про основні процеси, які будуть відбуватися в каміні з водяним контуром. Важливим є й те, що підключення до системи опалення має здійснити спеціаліст.

Проблеми, які найчастіше виникають під час експлуатації каміна з водяним контуром

Основною причиною проблем є конденсат, який не тільки осідає на внутрішніх стінках топки та вкриває чорною кіптявою скло, але й різко зменшує продуктивність топки.
Що ж таке конденсат на стінках каміна з водяним контуром та звідки він береться? Це ніщо інше, як перехід продуктів згорання з газоподібного стану в рідкий. Причиною цього фізичного явища в камінах з водяним контуром є:
Камінна вставка з вертикальним відкриванням

Значне охолодження камери згорання, яке може виникати через неправильну конструкцію камінної топки.
Про цю проблему потрібно подбати ще до здійснення покупки.
Удосконалення конструкції камінної топки піднімає її собівартість. Ми бачимо дешеві і дорогі каміни. Дорогі вони не тому, що комусь хочеться більше заробити, а тому, що більші затрати на їх виготовлення.

Щоб запобігти виникненню конденсату, виробник викладає камеру горіння шамотом або вермикулітом, водяний контур виносить за межі камери, це все запобігає її охолодженню, а також забезпечує повне згорання дров. Завдяки цьому максимально передається теплова енергія водяному контуру.

Також, щоб підвищити температуру горіння, в дверцятах встановлюється подвійне скло. Таким чином вирішується проблема поєднання двох стихій: води і вогню. Вода, яка не може мати температуру більшу, ніж 85˚C, охолоджує камеру згорання, а деревина може згоріти повністю тільки при температурі вищій 280˚C. Тому неправильно сконструйована камінна топка ніколи не працюватиме як належить.

Якщо конденсат у каміні - може "неправильні дрова"?

дрова

Навіть найкращі конструкції камінних топок не допоможуть, якщо користуватися вологими дровами. Рекомендуємо використовувати дрова, вологість яких не більша, ніж 20%, або деревні брикети, вологість яких не перевищує 8%. 

Так само важливою є культура паління в камінній топці. Неякісне паливо спричиняє виникнення креозоту на стінках камери згоряння, який, з огляду на свій хімічний склад, зменшує термін служби камінної топки.

На сьогоднішній день ми пропонуємо камінні топки, в яких максимально згорає паливо і які ефективно нагрівають систему опалення. Встановивши такий камін, Ви зможете захоплюватися полум’ям завжди через чисте скло.

Неправильне підключення камінної топки до системи опалення

Проблема є досить частою. Наслідком неправильного підключення є низька температура на звороті. Ця температура не повинна бути нижчою, ніж 45˚C. Якщо вона буде нижчою, то камінна топка завжди буде конденсувати.
Фактичному спалюванню деревини передують процеси газифікації і піролізу, тобто термічного розкладу деревини. Від правильного перебігу цих фаз залежить чисте і продуктивне згорання. Ці процеси проходять у діапазоні температур 280-500˚C, а надмірне охолодження топки водяним контуром,що її оточує,утворює конденсат, осідання незгорілих речовин та шкарлупу з креозоту на стінках камери згоряння. Це все унеможливлює процес передачі тепла воді. Відповідно й ефективність такого пристрою знижується.
Головна мета при удосконаленні конструкції – це безпроблемна і ефективна експлуатація.

Хочете уникнути проблем з конденсатом в каміні в майбутньому?

Замовте консультацію і ми допоможемо правильно підібрати обладнання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!