Системи опалення каміном з використанням бойлера або буферної ємності

Центральне опалення від каміна можна зробити декількома способами. Про купівлю буферної ємності чи бойлера приходить думка вже тоді, коли виникає проблема надлишку тепла або ж потреба поєднати в одну систему кілька джерел теплової енергії.
Насправді, найкращий варіант – це продумати все заздалегідь. Якщо планується Центральне опалення від каміна і акумулювати тепло, то буферна ємність буде “серцем” усієї системи опалення
Залежно від свого об’єму, призначення і способу підключення в систему ємності для нагрівання води можуть виконувати різну функцію. Відповідно підібрана ємність збільшує ефективність усієї системи – налагоджує роботу каміна з водяним контуром чи твердопаливним котлом, акумулює теплову енергію.

Коли варто встановлювати бойлер у системі каміна з водяним контуром?

Схема підключення водяного каміна

На цьому малюнку камін з водяним контуром підключений у систему опалення через теплообмінник і через бойлер у систему гарячого водопостачання (ГВП). Якщо температура в каміні падає нижче заданої – автоматично вмикається газовий котел.
При використанні двоконтурного бойлера можна під’єднати також сонячні колектори.

Можна зробити схему так, щоб гріти воду з допомогою трьох джерел енергії: каміна з водяним контуром, газового котла або сонячних колекторів. А система опалення буде нагріватись або від каміна або від газового котла.

Центральне опалення від каміна

Коли є потреба в акумуляційній ємності (буфері)?

Якщо камін з водяним контуром є єдиним джерелом тепла, то буфер буде служити як тепловий акумулятор. Каміном нагрівається буферна ємність, з якої тепло вже йде в систему опалення чи ГВП.

Система з буфером ефективна при низькотемпературному обігріві будинку (температура теплоносія 50-60*С). Таке опалення можна застосовувати лише в добре утепленому будинку.

опалення каміном
Буферна ємність буде тримати тепло ще деякий час після того, як вогонь в каміні згасне. Також за допомогою буфера можна поєднати декілька джерел теплової енергії в одну систему опалення.
На малюнку камін працює на буферну ємність: у великому баку вода системи опалення, яка гріє малий бак з водою для гарячого водопостачання.
До буфера можна під’єднати декілька джерел альтернативного опалення: камін або котел на дровах, тепловий насос, сонячні колектори і т.д
Можна застосувати більш простіший варіант буферної ємності – великий бойлер об’ємом, наприклад, 1000л з 4-ма отворами для підключення, з яких два служитимуть для підключення каміна, а два – для відбору тепла.
Ми розглянули одну зі схем з буферною ємністю. Насправді центральне опалення від каміна немає єдиного рецепта, як це можна зробити. Кожен спеціаліст у цій галузі може знайти свій варіант. Головне, щоб система була ефективною, а користувач – задоволеним!
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!