Яка роль розширювального бачка в системі каміна?

Консультація у виборі каміна потрібна точно так само як і при виборі будь-якого іншого обладнання
Ви хочете встановити водяний камін, а Вам пропонують ще якесь додаткове обладнання? У Вас сумніви: чи воно Вам потрібне? Давайте розкладемо по полицях, що і навіщо потрібне для підключення каміна з водяним контуром.
Найперше, про що потрібно подбати, встановлюючи камін з водяним контуром, – це про безпеку при перегріві. Охолоджуючий контур, термозахист та розширювальний бачок використовують саме для того, щоб система не принесла шкоди мешканцям.

Чи потрібний ще один бачок, якщо в системі опалення він є?

У тисковій системі опалення встановлюють мембранний розширювальний бак. А от для каміна з водяним контуром рекомендується бачок відкритого типу з поплавком. Він встановлюється над каміном на відстані від 1м до 10м. При закипанні відбувається перелив і злив в каналізацію.
Розширювальний бачок
Розширювальний бачок з поплавком
Отже, можна не хвилюватися, що при зростанні тиску прорве якесь найслабше місце системи. Оскільки камін з водяним контуром підключається в тискову систему опалення, а розширювальний бачок відкритого типу створює систему без тиску.
Термозахист
Термозахист
Охолоджуючий контур — це ще один засіб безпеки при перегріві. Це окремий відсік у корпусі каміна. До нього підключається термозахист, який подає холодну воду при температурі 95°C. Таким чином охолоджує водяний контур.
Запобіжний клапан
Запобіжний клапан
На каміні ще встановлюється запобіжний клапан, який при зростанні тиску буде стравлювати гарячу воду в каналізацію. Він може бути 1,5Bar або 2Bar
Насосна група з теплообмінником
Відкрита (безтискова) система каміна з закритою (тисковою) системою опалення поєднуються між собою за допомогою пластинчастого теплообмінника.
Автоматика для водяного каміна Татарек

Автоматика з дросельною заслонкою

Не рекомендуємо відмовлятися і від автоматики. Вона вмикатиме насоси та керуватиме подачею повітря в камін.З допомогою автоматики можна зекономити до 20% палива. Треба згадати й про те, що з автоматикою дуже зручно, оскільки не потрібно самому слідкувати за тим, коли вмикати насоси, а коли вручну керувати подачею повітря для горіння.
Це 5 основних додаткових елементів, які відіграють важливу роль у роботі каміна з водяним контуром. Очевидно, що для обв’язки потрібно буде ще й інше обладнання. Так, це додаткові витрати. Але якщо Ви плануєте камін як джерело тепла в будинку, то з часом переконаєтесь, що без цього користування таким каміном буде досить складним і не ефективним.

Потрібна консультація у виборі каміна?

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!