Замовити дзвінок

Повітряне опалення від каміна: гравітаційна система

Чому варто встановлювати повітряну систему опалення на основі каміна? У розвинутих країнах повітряні системи опалення за допомогою каміна використовуються вже протягом багатьох десятиліть, їх надійність і економічність підтверджені часом і постійним попитом з боку споживачів. Використовувати камін як джерело тепла можна за допомогою двох типів систем розведення гарячого повітря:

  • гравітаційної (конвекційної),
  • примусової вентиляції.

Як працює гравітаційна система опалення від каміна?

Принцип роботи конвекційної системи опалення полягає в тому, що холодне кімнатне повітря, пропливаючи між корпусом топки та елементами облицювання, нагрівається. Потім гаряче повітря акумулюється в повітряній шахті над топкою та розгалужується по будинку за рахунок природної циркуляції.

Як рухається повітря по системі опалення каміном?

гравітаційна система опалення від каміна

Рух повітря відбувається за рахунок різниці температур, за законами фізики. Тепле повітря по повітропроводах виходить під стелею і, займаючи значний об’єм, витісняє холодніше повітря вниз, у повітрозабірник. У конвекційних (гравітаційних ) системах переміщення повітря безперешкодне і невимушене.

Чи в усіх будинках можливо встановити гравітаційну систему розведення теплого повітря від каміна (систему ГРП)?

Гравітаційна система, в основному, є найдешевшою, однак не завжди можлива у застосуванні. При встановленні каміна в центрі будинку можна легко подати тепле повітря до інших приміщень. У цьому випадку повітропроводи короткі, приблизно однакової довжини (до 3 метрів), у них схожі опори течії. Такий варіант найбільш практичний.

Чи можна гравітаційно розвести тепле повітря від каміна, що розташований у периферичній частині будинку?

Як рухається повітря по системі опалення каміном

На малюнку показано схему гравітаційного розведення повітря від каміна, який розташований у центрі будинку.

Якщо камін встановлений біля зовнішньої стіни (не в центральній частині будинку), то конвекційне розведення повітря ускладнюється. В окремих випадках це можливо, але необхідно індивідуально і грунтовно підібрати перерізи повітропроводів та вирівняти опори течій теплого повітря.

Від чого залежить рух повітря у системі каміна?

Якщо канали в гравітаційній системі відрізняються між собою по довжині, то гаряче повітря надходитиме тільки з тих решіток, до яких буде якнайменший опір, тобто які розміщені найближче до каміна. А до тих, що знаходяться на дальшій відстані, не потрапить, оскільки йому буде важко подолати опір, не маючи достатнього тиску, і по дорозі гаряче повітря втратить свою кінетичну енергію.

При інсталяції гравітаційної системи опалення необхідно уникати звужень та вигинів каналів, не допускаються П та U ділянки.

Потік конвекційного повітря також залежить від правильного підбору та інсталяції вентиляційних решіток, через які надходить тепло.

Вибираючи камінні решітки, треба керуватися не тільки їх виглядом, але й також якістю і розміром, оскільки від цього залежить безпека роботи каміна. Занадто малі або нестабільно закріплені елементи можуть спричиняти виникнення шуму. Найкраще вибирати решітки із заслінками для регулювання теплого повітря. Обігрів віддалених приміщень будинку при використанні гравітаційної системи розведення теплого повітря практично неможливий.

Переваги конвекційної системи:

  • Відносно низька вартість встановлення.
  • Незначні експлуатаційні витрати.
  • Майже безперебійна система опалення.
  • Незалежна від електропостачання.

У яких будинках рекомендується встановлення гравітаційної системи опалення від каміна?

При проектуванні повітряної системи опалення від каміна ми рекомендуємо максимально використати можливості гравітаційного розподілу тепла, щоб бути незалежними від електроенергії. Зі встановленням у будинку гравітаційної системи опалення від каміна ви можете зекономити на традиційному опаленні та використовувати тепло, яке в традиційному відкритому каміні було б втрачене. Камін з гравітаційною системою як єдине джерело тепла найкраще себе виправдовує в дачних будівлях або малих будинках,у великих будинках – камін буде ефективним допоміжним обігрівачем.