Замовити дзвінок

Чи можливо жити без газу?

Якщо у Вас є сумніви, що у повсякденному житті можна обійтися без газу, прочитайте реальну історію про будинок, в якому немає газу взагалі. Звичайно, в такому випадку деякі нюанси слід передбачити перед початком будівництва. Однак, і при реконструкції існуючої будівлі можна зробити так, щоб не використовувати газ.

Чи можливо жити без газу?

Розповімо реальну історію, як можна комфортно жити, не використовуючи газІтак, будинок будувався на ділянці, де не було ні газу, ні електрики. Відстань до найближчого житлового будинку 300 м, до комунікацій відповідно теж. Питання з електроенергією зважився поступово, а ось газ в плани взагалі не входив!

чи можливо жити без газу

Початок будівництва виглядав так:

Заздалегідь планувалося будувати з газобетону товщиною 36 см, оскільки це:

  1. Швидше
  2. По теплопровідності прирівнюється до 70 см стіни з цегли

Утеплювали блоками «Бетоль» товщиною 10 см. Підлога першого поверху утеплена екструдованим пінопластом, а горище і мансарда - мінеральною ватою. Таким чином будинок отримали з низькими тепловтратами.

Також застосована система примусово-витяжної вентиляції, яка економить 15-20% тепла.


Якщо будинок вже існує,

ви можете зменшити його тепловтрати за допомогою різних ізоляційних матеріалів, які пропонують на ринку.

В даному випадку був обраний камін з водяним контуром Lechma PL-210 Eco як основний опалювальний елемент.

камін для дому

Він встановлений у вітальні площею 20 м² і став невід'ємним її елементом.

Весь перший поверх - це тепла підлога. Дуже багато тепла виходить від самого каміна, тому деколи доводиться вимикати тепла підлога. Рятує те, що двері каміна з подвійним склом (відповідно знижена її теплопровідність), а кухня, вітальня, коридор і сходова клітка між собою не перегороджені дверима.


Система опалення виглядає наступним чином: камін з водяним контуром гріє буферну ємність 600/200 л (600 л для опалення, 200 л для гарячого водопостачання).

Можна було б використовувати і інші варіанти ємностей непрямого нагріву, однак тут буфер підбирався таким чином, щоб була можливість підключення ще й інших джерел теплової енергії, наприклад, сонячних колекторів.

З буферної ємності тепло йде для підігріву підлоги (це весь перший поверх - 70 м²) і в радіатори. Загальна опалювальна площа будинку 140 м²). У разі відсутності мешканців у будинку в буфері встановлений електричний тен, який буде підтримувати плюсову температуру.

система опалення

Чи завжди ефективна система з буферною ємністю?

Якщо в будинку використовується низькотемпературне опалення, тобто t теплоносія 40-50°С, тоді доцільно використовувати буферну ємність. Низькотемпературне опалення застосовується, якщо є мінімальні тепловтрати приміщень і велика площа теплих підлог. Радіатори в такому випадку встановлюються з більшою площею тепловіддачі.

Якщо ж t теплоносія повинна бути не менше 70°С, тоді краще камін підключати безпосередньо в систему опалення через пластинчастий теплообмінник.

Як каміном нагріти воду для користування, якщо будинок без газу?

У буферній ємності «бак в баку» каміном ми гріємо загальний об'єм води 600 л, який вже підігріває нам воду для побутових потреб (200 л). У тому випадку, якщо камін підключений безпосередньо до системи опалення, можна підключити бойлер непрямого нагріву 100-200 л, де буде грітися тільки вода для побутових потреб.

Як приготувати їжу без газу?

Звичайно, можна було і їжу готувати на дровах, використовуючи піч з варильною поверхнею, але це не завжди зручно і практічно. Тому в даному будинку використовується індукційна електрична плита.

Печі на дровах з варильною поверхнею - це ідеальний варіант для дачі.

як приготувати їжу без газу

Як часто потрібно палити в каміні з водяним контуром?

При температурі зовнішнього повітря від +5 до -7 досить зробити 2 завантаження дров на добу. При температурі -15 - в камін доводиться закладати дрова 2-3 рази на добу. Якщо температура повітря на вулиці +10 можна взагалі не палити в каміні, якби не потрібно було гріти воду для побутових потреб.

Якщо не потрібне опалення, його можна відключити і гріти воду для користування. Таким же чином можна робити і літом. Безперечно виникає питання окупності такої системи.

В даному випадку чималі кошти були б витрачені на підключення газу до будинку!

Отже, поговоримо саме про окупність. На цей будинок за опалювальний сезон (7 місяців) використано 7 м³ дров (сухостій). Вартість одного м³ орієнтовно 500 грн, вологість приблизно 30-40%.


окупність опалення
Тобто 7 м³ х 500 грн = 3500 грн. Отже, ми бачимо, що 500 грн в місяць використано на обігрів будинку +400 грн на електроенергію. Очевидно, що при використанні газу довелося б викласти мінімум 3000 грн в місяць. Якщо ж заготувати мокрі дрова (значно дешевше) за 2-3 роки наперед, то отримаємо досить дешеве опалення будинку.