Сучасні системи опалення: повітряний обігрів від каміна

[:ua]

Будуєте або ремонтуєте у власний будинок? Хочете підібрати економну і ефективну систему опалення? Пропонуємо вам розглянути такий варіант як повітряне опалення
В даній статті Ви зможете дізнатись, як організувати повітряний обігрів будинку, котеджу або дачі; яке обладнання для цього необхідно; що може послужити джерелом теплової енергії і як розвести тепло від нього?

Повітряне опалення – це система обігріву, в якій теплоносієм є гаряче повітря, отримане від згорання палива в опалювальному пристрої. Перевага такої системи полягає в тому, що опалювальний пристрій нагріває не теплоносій-посередник, а безпосередньо — повітря.

Suchasnі-sistemi-opalennja

На ринку пропонується безліч опалювальних приладів, які обігрівають повітря. Проте, у нас є оригінальна пропозиція: джерелом теплової енергії послужить не громіздкий котел чи булер’ян, а красивий камін.Ключовим елементом пропонованої системи, тобто пристроєм, що використовується для отримання тепла, є дров’яна камінна топка. У ній згорають дрова і внаслідок цього виділяється тепло. Повітря в такій системі нагрівається внаслідок контакту холодних повітряних мас з розжареним корпусом топки. Далі нагріте повітря розподіляється по інших приміщеннях будинку завдяки системі повітропроводів.

Повітряне опалення на базі каміна найбільш доцільно застосовувати як допоміжну, альтернативну систему в приміщеннях постійного проживання, та основну — у тимчасового.

Пояснюється це тим, що, хоча й камін здатний забезпечити рівномірним теплом та приємним відчуттям комфорту всі приміщення будинку, проте він потребує регулярного додавання палива. Тобто має бути забезпечена можливість обігріву будівлі під час тривалої відсутності мешканців.

Чому варто звернути увагу на повітряну систему опалення та які вона має переваги над традиційним радіаторним та пічним обігрівом.

Порівнюючи повітряне опалення з пічним обігрівом, ми отримаємо рівномірне тепло по всьому приміщенні, а не локалізоване в одному місці, тому у будинку не буде різких перепадів температури;

У будинку з повітряним обігрівом не буде запітнілих вікон, вологих стін чи роздутих шпалер – наслідків дії конденсату;

Повітряне опалення не потребує спеціальних заходів для відключення. Повітря не замерзне, не закупорить трубопровід. Систему можна просто вмикати при потребі чи вимикати на час вашої відсутності. Тому повітряне опалення особливо доцільно застосовувати в будинках дачного типу,заміських котеджах та невеликих готелях, де мешканці перебувають лише на вихідні або зимові свята.

Принцип роботи системи повітряного опалення:

У найбільшій кімнаті будинку, зазвичай вітальні, встановлюється камінна топка, у якій спалюються дрова. Від її металевої поверхні нагрівається повітря, яке потім накопичується у теплозбірнику (дистрибюторі). Далі нагріте повітря через повітропроводи самопливом чи за допомогою вентилятора розходиться по інших приміщеннях. У кімнатах повітря віддає тепло, охолоджується і, поступово заміщується новими масами нагрітого повітря. Завдяки різниці температур остиглі повітряні маси опускаються вниз і знову потрапляють до каміна. Таким чином, відбувається замкнутий цикл обороту повітря в будинку

Облаштувати повітряне опалення будинку можна за допомогою природньої (гравітаційної) (мал. б.) або примусової (механічної) циркуляції (мал.а.).

У гравітаційній системі повітря рухається самопливно, завдяки силі тяжіння. У примусовій нагнітання повітря здійснюється за допомогою спеціального пристрою — камінного вентилятора.
У гравітаційній системі нагріте повітря по повітропроводах може підніматися вверх або рухатися в сторону на відстань не більшу, ніж 4 м.
Якщо конструкція будівлі передбачає протяжність повітряних каналів більшу, ніж 4 м , застосовують схему з примусовою вентиляцією.
Обігрів будівлі за гравітаційною схемою – найпростіший і дешевший варіант. Він ідеально підходить для використання в невеликому котеджі, або достатньо габаритному будинку, з умовою розташування каміна в його центральній частині.
Система гравітаційного розведення повітря має важливу перевагу перед примусовою – це незалежність від зовнішніх джерел енергії.
Недоліком такої системи є те, що в кімнатах, які розташовуються на одному поверсі з камінним залом, виходи теплого повітря можна розмістити лише під стелею. Через це холодне повітря накопичуватиметься в нижній частині приміщення і цим викличе перекіс температурного режиму.
У примусовому варіанті переміщення повітря забезпечує вентилятор, який створює тиск в системі, і повітря циркулює по ній з більшою швидкістю. Це дає змогу завести повітропроводи на потрібну відстань і навіть опустити вниз. Завдяки цьому приміщення прогріється рівномірніше і набагато швидше. Невеликим недоліком конструкції може вважатися шум, що доноситься з повітропроводів, але ї його при правильному проектуванні, можна звести до мінімуму. Suchasnі-sistemi-opalennja

Сьогодні існує достатньо багато фірм, готових встановити камін «під ключ», але грамотно розвести систему повітряного опалення може не кожна з них.

Звичайно, за бажанням, можливе встановлення камінної топки і своїми руками, проте тут потрібно зважено підійти до розрахунків. А саме: підібрати потужність вентилятора та переріз повітропроводів на магістральних та кінцевих ділянках, врахувати опір, який буде виникати при зміні напряммку руху чи переході з круглих на прямокутні канали, зробити вихідні отвори у потрібних місцях та , звісно, підібрати нагрівальний елемент.

Підбір опалювального пристрою – “серця” всієї системи — є першим і найважливішим кроком. Дуже часто покупці керуються лише візуальними вподобаннями та , інколи, потужністю, не зважаючи на технічні деталі.

 Обираючи камінну топки для опалення, ви повинні врахувати:

якість і товщину матеріалу, з якого виготовлений опалювальний пристрій;

призначення (декоративне чи функціональне);

надійність його конструкції (суцільна або збірна);

можливість тривалої експлуатації (безперервно або періодично);

витрати палива;

гарантію.

Рекомендуємо звернути увагу на суцільнолиті чавунні топки виробництва Tarnava. Хоча ці моделі і не дуже дешеві, вони добре пристосовані до тривалих і постійних навантажень.

Для монтажу системи опалення, крім камінної топки ви повинні придбати:

Повітроводи – спеціальні труби, по яких буде відбуватися циркуляція повітряних мас. Вони бувають круглими або прямокутними, жорсткими чи гнучкими. Круглі гнучкі повітропроводи легші в монтажі, проте, в порівнянні з прямокутними, займають більше місця;

В залежності від складності системи, вам також знадобляться перехідники, трійники, коліна, з’єднувальні елементи;

Решітки, через які буде здійснюватися забір і вихід повітря;

Високотемпературний алюмінієвий скотч для герметизації з’єднань;

В примусовій системі також потрібен вентилятор і автоматика.

Локалізація системи повітропроводів залежить від планування та стадії будинку. Повітряні канали монтуються так, щоб їх не було видно в приміщенні. Їх можна прокладати під стелею або під підлогою, також вони можуть проходити між лагами чи балками. Горизонтальні ділянки можна приховати підвісною стелею, вертикальні- зашити гіпсокартонними коробами або стінами.

Як розвести систему повітропроводів

Вихідні отвори розміщують в стіні або стелі якнайдалі від дверних пройомів та найближче до зовнішніх стін та вікон. В стелі вони прикриваються регульованими анемостатами, в стіні- вентиляційними решітками з жалюзі. Регуляція дає можливість змінювати інтенсивності потоку теплого повітря в кожній кімнаті.

Вентилятор зазвичай розміщують на сходовій клітці чи нежилому горищі, хоча можна і в корпусі каміна.

Коли встановлювати систему повітряного опалення від каміна:

Найкраще повітряне опалення заміського будинку планувати на етапі будівництва чи капітального ремонту. Проте, закладати повітропроводи у нішах при зведенні перекриття і стін не рекомендується. Пояснюється це тим, що на такій стадії робіт в будинку господарі часто ще не мають повної картини з розташуванням меблів. Тому, заклавши повітропровід на початковій стадії будівництва, при розстановці меблів може виявитись, що вихідна решітка опиниться над робочим столом чи під ліжком.

Ми встановлюємо систему повітряного опалювання “під ключ” – починаємо з консультації, розраховуємо систему, підбираємо устаткування і закінчуємо монтажем і пуско-налагоджувальними роботами на об’єкті .

Повітряний обігрів будинку каміном — перспективний, ефективний і вигідний варіант, на який ми рекомендуємо вам звернути свою увагу. У будь-якому випадку, вибір за вами.[:ru]

Вы строите или ремонтируете в собственный дом? Хотите подобрать экономичную и эффективную систему отопления?
Предлагаем вам рассмотреть такой вариант как воздушное отопление.
В данной статье Вы сможете узнать, как организовать воздушный обогрев дома, коттеджа или дачи; какое оборудование для этого необходимо; что может послужить источником тепловой энергии и как развести тепло от него?

Воздушное отопление – это система обогрева, в которой теплоносителем является горячий воздух, полученное от сгорания топлива в отопительном устройстве. Преимущество такой системы заключается в том, что отопительный прибор нагревает не теплоноситель-посредник, а непосредственно – воздух

Suchasnі-sistemi-opalennja

На рынке предлагается множество отопительных приборов, которые обогревают воздух. Однако, у нас есть оригинальное предложение: источником тепловой энергии послужит не громоздкий котел или булерьян, а красивый камин.Ключевым элементом предлагаемой системы, то есть устройством, используемым для получения тепла, является дровяная каминная топка. В ней сгорают дрова и вследствие этого выделяется тепло. Воздух в такой системе нагревается при контакте холодных воздушных масс с раскаленным корпусом топки. Далее нагретый воздух распределяется по другим помещениям дома благодаря системе воздуховодов.

Воздушное отопление на базе камина наиболее целесообразно применять в качестве вспомогательной, альтернативной системы в помещениях постоянного проживания, и основной – временного.

Объясняется это тем, что, хотя и камин способен обеспечить равномерным теплом и приятным ощущением комфорта все помещения дома, однако, он требует регулярного добавления топлива. То есть, должна быть обеспечена возможность обогрева здания во время длительного отсутствия жильцов.

 

Почему стоит обратить внимание на воздушную систему отопления и какие она имеет преимущества перед традиционным радиаторной и печным обогревом.

Сравнивая воздушное отопление с печным обогревом, мы получим равномерное тепло по всему помещению, а не локализованное в одном месте, поэтому в доме не будет резких перепадов температуры.

В доме с воздушным обогревом не будет запотевших окон, влажных стен или раздутых обоев – последствий действия конденсата;

Воздушное отопление не требует специальных мер для отключения. Воздуха не замерзнет, ​не закупорит трубопровод. Систему можно просто включать при необходимости и выключать на время вашего отсутствия. Поэтому воздушное отопление особенно целесообразно применять в домах дачного типа, загородных коттеджах и небольших гостиницах, где жители находятся только на выходные или зимние праздники.

Принцип работы системы воздушного отопления:

В самой большой комнате дома, обычно гостиной, устанавливается каминная топка, в которой сжигаются дрова. От ее металлической поверхности нагревается воздух, затем накапливается в теплосборник (дистрибьютор). Далее нагретый воздух через воздуховоды самотеком или с помощью вентилятора расходится по другим помещениях. В комнатах воздух отдает тепло, охлаждается и, постепенно замещается новыми массами нагретого воздуха. Благодаря разнице температур, остывшие воздушные массы опускаются вниз и снова попадают к камину. Таким образом, происходит замкнутый цикл оборота воздуха в доме.

Обустроить воздушное отопление дома можно с помощью естественной (гравитационной)(рис.б) или принудительной (механической) (рис.а) циркуляции.

Suchasnі-sistemi-opalennja

В гравитационной системе воздух движется самотеком, благодаря силе тяжести. В принудительной нагнетания воздуха осуществляется с помощью специального устройства – каминного вентилятора. В гравитационной системе нагретый воздух по воздуховодам может подниматься вверх или двигаться в сторону на расстояние не больше, чем 4 м.
Если конструкция здания предусматривает длину воздушных каналов больше, чем 4 м, применяют схему с принудительной вентиляцией.
Обогрев здания по гравитационной схеме – самый простой и дешевый вариант. Он идеально подходит для использования в небольшом коттедже, или достаточно габаритном доме, с условием размещения камина в его центральной части.
Система гравитационного разведения воздуха имеет важное преимущество перед принудительной – это независимость от внешних источников энергии.
Недостатком такой системы является то, что в комнатах, которые располагаются на одном этаже с каминным залом, выходы теплого воздуха можно разместить только под потолком. Поэтому холодный воздух будет накапливаться в нижней части помещения и этим вызовет перекос температурного режима.
В принудительном варианте перемещения воздуха обеспечивает вентилятор, который создает давление в системе, и воздух циркулирует по ней с большей скоростью. Это позволяет завести воздуховоды на нужное расстояние и даже опустить вниз. Благодаря этому помещение прогреется более равномерно и гораздо быстрее. Небольшим недостатком конструкции может считаться шум, доносящийся из воздуховодов, но и его при правильном проектировании, можно свести к минимуму.

Сегодня существует достаточно много фирм, готовых установить камин «под ключ», но грамотно развести систему воздушного отопления может не каждая из них.

Конечно, по желанию, возможна установка каминной топки и своими руками, но тут нужно взвешенно подойти к расчетам. А именно: подобрать мощность вентилятора и сечение воздуховодов на магистральных и конечных участках, учесть сопротивление, которое будет возникать при изменении направления движения или переходе из круглых на прямоугольные каналы, сделать выходные отверстия в нужных местах и, конечно, подобрать нагревательный элемент.

Подбор отопительного устройства – “сердца” всей системы – является первым и важнейшим шагом. Очень часто покупатели руководствуются только визуальными предпочтениями и, иногда, мощностью, несмотря на технические детали.

Однако, выбирая каминную топки для отопления, вы должны учесть:

качество и толщину материала, из которого изготовлено отопительное устройство;

назначения (декоративное или функциональное)

надежность его конструкции (цельная или сборная)

возможность длительной эксплуатации (непрерывно или периодически)

расход топлива

гарантию.

Рекомендуем обратить внимание на цельнолитые чугунные топки производства Tarnava. Хотя эти модели и не очень дешевые, они хорошо приспособлены к длительным и постоянным нагрузкам.

Для монтажа системы отопления, кроме каминной топки необходимо приобрести:

Воздуховоды – специальные трубы, по которым будет происходить циркуляция воздушных масс. Они бывают круглыми или прямоугольными, жесткими или гибкими. Круглые гибкие воздуховоды легче в монтаже, однако, по сравнению с прямоугольными, занимают больше места.

В зависимости от сложности системы, вам также понадобятся переходники, тройники, колена, соединительные элементы.

Решетки, через которые будет осуществляться забор и выход воздуха.

Высокотемпературный алюминиевый скотч для герметизации соединений.

В принудительной системе также необходимо вентилятор и автоматика.

Как развести систему воздуховодов:

Локализация системы воздуховодов зависит от планировки и стадии дома. Воздушные каналы монтируются так, чтобы их не было видно в помещении. Их можно прокладывать под потолком или под полом, также они могут проходить между лагами или балками. Горизонтальные участки можно скрыть подвесным потолком, вертикальни- зашить гипсокартонными коробами или стенами.

Выходные отверстия размещают в стене или потолке как можно дальше от дверных проемов и ближе к наружным стенам и окнам. В потолка они прикрываются регулируемыми анемостатами, в стене- вентиляционными решетками с жалюзи. Регуляция дает возможность изменять интенсивности потока теплого воздуха в каждой комнате.

Вентилятор обычно размещают на лестничной клетке или нежилом чердаке, хотя можно и в корпусе камина.

Когда устанавливать систему воздушного отопления от камина:

Лучше воздушное отопление загородного дома планировать на этапе строительства или капитального ремонта. Однако, закладывать воздуховоды в нишах при возведении перекрытия и стен не рекомендуется. Объясняется это тем, что на такой стадии работ в доме хозяева часто еще не имеют полной картины с расположением мебели. Поэтому, заложив воздуховод на начальной стадии строительства, при расстановке мебели может оказаться, что выходная решетка окажется над рабочим столом или под кроватью.

Ми устанавливаем систему воздушного отопления “под ключ” – начинаем с консультации, рассчитываем систему, подбираем оборудование и заканчиваем монтажом и пуско-наладочными работами на объекте.

Воздушный обогрев дома камином – перспективный, эффективный и выгодный вариант современной системы отопления, на который мы рекомендуем Вам обратить свое внимание. В любом случае, выбор за Вами.

 [:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.