Замовити дзвінок

Сучасні системи опалення: повітряний обігрів від каміна

Ви будуєте або ремонтуєте власний будинок? Хочете підібрати економічну і ефективну систему опалення? Пропонуємо вам розглянути такий варіант як повітряне опалення. У даній статті Ви зможете дізнатися, як спланувати повітряний обігрів будинку, котеджу або дачі; яке обладнання для цього необхідно; що може послужити джерелом теплової енергії і як розвести тепло від нього.

Повітряне система опалення будинку

Повітряне система - це система опалення будинку, в якій теплоносієм є гаряче повітря, отриманий від згоряння палива в опалювальному пристрої. Перевага такої системи полягає в тому, що опалювальний прилад нагрівається не теплоносій-посередник, а безпосередньо повітря.

На ринку пропонується безліч опалювальних приладів, які обігрівають повітря. Однак, у нас є оригінальна пропозиція - джерелом теплової енергії послужить не громіздкий котел або булерьян, а гарний камін.

Ключовим елементом пропонованої системи, тобто пристроєм, що використовується для отримання тепла, є дров'яна камінна топка. У ній згорають дрова і внаслідок цього виділяється тепло.

Повітря в такій системі нагрівається при контакті холодних повітряних мас з розпеченим корпусом топки. Далі нагріте повітря розподіляється по інших приміщеннях будинку, завдяки системі повітропроводів.


Повітряне опалення на базі каміна

Повітряне опалення на базі каміна найбільш доцільно застосовувати в якості допоміжної, альтернативної системи в приміщеннях постійного проживання, і основний - в оселях тимчасового перебування.

Пояснюється це тим, що, хоча камін і здатний забезпечити рівномірним теплом і приємним відчуттям комфорту всі приміщення будинку, однак, він вимагає регулярного додавання палива. Тобто, повинна бути забезпечена можливість обігріву будівлі під час тривалої відсутності мешканців.

Чому варто звернути увагу на повітряну систему опалення і які вона має переваги перед традиційним радіаторним і пічним обігріву.

Порівнюючи повітряне опалення з пічним обігрівом, ми отримаємо рівномірне тепло по всьому приміщенню, а не локалізоване в одному місці, тому в будинку не буде різких перепадів температури.


У будинку з повітряним обігрівом НЕ буде запітнілих вікон, вологих стін або роздутих шпалер - наслідків дії конденсата.Воздушное опалення не вимагає спеціальних заходів для відключення. Повітря не замерзне, чи не закупорить трубопровід. Систему можна просто включати при необхідності і вимикати на час вашої відсутності. Тому повітряне опалення особливо доцільно застосовувати в будинках дачного типу, заміських котеджах і невеликих готелях, де жителі знаходяться тільки на вихідні або зимові свята.

Принцип роботи системи повітряного опалення

У найбільшій кімнаті будинку, зазвичай вітальні, встановлюється камінна топка, в якій спалюються дрова. Від її металевої поверхні нагрівається повітря, потім накопичується в теплосборник (дистриб'ютор). Далі нагріте повітря через повітроводи самопливом або за допомогою вентилятора розходиться по інших приміщеннях.

У кімнатах повітря віддає тепло, охолоджується і поступово заміщується новими масами нагрітого повітря. Завдяки різниці температур, остиглі повітряні маси опускаються вниз і знову потрапляють до каміна. Таким чином, відбувається замкнутий цикл обороту повітря в будинку.

повітряне опалення будинку

Облаштувати повітряне опалення будинку можна за допомогою природною (гравітаційною) або примусової (механічної) циркуляції.

У гравітаційної системі повітря рухається самопливом, завдяки силі тяжіння. В примусової наповнення повітрям здійснюється за допомогою спеціального пристрою - камінного вентилятора.

У гравітаційної системі нагріте повітря по воздуховодам може підніматися вгору або рухатися в сторону на відстань не більше, ніж 4 м.Еслі конструкція будівлі передбачає довжину повітряних каналів більше, ніж 4 м, застосовують схему з примусовою вентиляцією.

Обігрів будівлі по гравітаційної схемою - найпростіший і дешевий варіант. Він ідеально підходить для використання в невеликому котеджі або досить габаритному будинку за умови розміщення каміна в його центральній частині.

Система гравітаційного розведення повітря має важливу перевагу перед примусової - це незалежність від зовнішніх джерел енергії.


У примусовому варіанті переміщення повітря забезпечує вентилятор, який створює тиск в системі, і повітря циркулює по ній з більшою швидкістю. Це дозволяє встановити повітроводи на потрібній відстані і навіть опустити вниз. Завдяки цьому приміщення прогріється більш рівномірно і набагато швидше. Невеликим недоліком конструкції може вважатися шум, що доноситься з повітропроводів, а й його при правильному проектуванні можна звести до мінімуму.

Сьогодні існує досить багато фірм, готових встановити камін «під ключ», але грамотно розвести систему повітряного опалення може не кожна з них.

Звичайно, при бажанні можлива установка камінної топки і своїми руками, але тут потрібно виважено підійти до розрахунків. А саме: підібрати потужність вентилятора і перетин повітроводів на магістральних і кінцевих ділянках, врахувати опір, яке буде виникати при зміні напрямку руху або перехід з круглих на прямокутні канали, зробити вихідні отвори в потрібних місцях і, звичайно, підібрати нагрівальний елемент.

Підбір опалювального пристрою - "серця" всієї системи - є першим і найважливішим кроком. Дуже часто покупці керуються тільки візуальними перевагами і іноді потужністю, незважаючи на технічні деталі.

Вибираючи камінну топку для опалення, ви повинні врахувати:

  1. якість і товщину матеріалу, з якого виготовлено опалювальний пристрій;
  2. призначення (декоративне або функціональне);
  3. надійність її конструкції (цільна або збірна);
  4. можливість тривалої експлуатації (безперервно або періодично);
  5. витрати палива;
  6. гарантію.

Рекомендуємо звернути увагу на суцільнолиті чавунні топки виробництва Tarnava . Хоча ці моделі і не дуже дешеві, але вони добре пристосовані до тривалих і постійних навантажень.

З чого складається повітряна система опалення будинку

Для монтажу системи опалення, крім камінної топки необхідно придбати:

Повітроводи

Повітроводи - спеціальні труби, по яких буде відбуватися циркуляція повітряних мас. Вони бувають круглими або прямокутними, жорсткими або гнучкими. Круглі гнучкі повітроводи легше в монтажі, проте, в порівнянні з прямокутними, займають більше місця.

Залежно від складності системи вам також знадобляться перехідники, трійники, коліна, з'єднувальні елементи.


Грати каміна

Грати, через які буде здійснюватися забір і вихід повітря.


Високотемпературний алюмінієвий скотч

Високотемпературний алюмінієвий скотч для герметизації соедіненій.В примусової системі також необхідні вентилятор і автоматика.


Локалізація системи повітропроводів залежить від планування і стадії будівництва будинку. Повітряні канали монтуються так, щоб їх не було видно в приміщенні. Їх можна прокладати під стелею або під підлогою, також вони можуть проходити між лагами і балками. Горизонтальні ділянки можна приховати підвісною стелею, вертікальние- обшити гіпсокартонними коробами або стінами.

Як розвести систему повітропроводів?

Вихідні отвори розміщують в стіні або стелі якнайдалі від дверних прорізів і ближче до зовнішніх стін і вікон. У стелі вони прикриваються регульованими анемостати, в стіні - вентиляційними гратами з жалюзями. Регуляція дає можливість змінювати інтенсивність потоку теплого повітря в кожній кімнаті.

Вентилятор зазвичай розміщують на сходовій клітці або нежитловому горищі, хоча можна і в корпусі каміна.

Коли встановлювати систему повітряного опалення від каміна?

Краще повітряне опалення заміського будинку планувати на етапі будівництва або капітального ремонту. Однак, закладати повітроводи в нішах при зведенні перекриття і стін не рекомендується. Пояснюється це тим, що на такій стадії робіт в будинку господарі часто ще не мають повної картини розташування меблів. Тому, заклавши повітропровід на початковій стадії будівництва, при розстановці меблів може виявитися, що вихідна решітка над робочим столом або під ліжком.

Ми встановлюємо систему повітряного опалення "під ключ" - спочатку консультуємо, розраховуємо систему, підбираємо обладнання і закінчуємо монтажем і випробувальними роботами на об'екте.Воздушний обігрів будинку каміном - перспективний ефективний і вигідний варіант сучасної системи опалення, на який ми рекомендуємо Вам звернути свою увагу. У будь-якому випадку - вибір за Вами.