Встановлення каміна з РГП в старому будинку

або як зробити камін із старої печі

Зростання цін на газ, електроенергію та інші енергоносії змушує все більшу кількість людей шукати альтернативні варіанти обігріву будинку. Один з найпопулярніших запасних джерел тепла – камін з системою розподілу гарячого повітря. Такий агрегат дозволяє безпечно і з високою ефективністю (ККД до 80%) використовувати дешеву деревину.
Ще збереглася достатня кількість будинків, які опалюються декількома кахельними печами. Сьогодні такий варіант не дуже вигідний, враховуючи вартість енергоносія. Набагато дешевше замінити кілька кахельних печей одним каміном з системою розподілу гарячого повітря. У кінцевому підсумку витрати на опалення знизяться в багато разів.

Встановлення каміна з РГП замість кахельних печей

Багато хто задумується над тим, чи безпечна така конструкція в старих будинках з дерев’яним перекриттям. Так, звичайно, теоретично вірогідність виникнення пожежі в такому приміщенні трохи вища, але, якщо агрегат встановлений правильно, вона фактично зводиться нанівець.

Як провести заміну печі на камін

У приміщенні вже буде розташований старий димохідний канал від кахельних печей, тому немає потреби в монтажі нового. Камін з РГВ можна підключити прямо до старого димоходу.
Таким чином, вирішується і проблема з вибором місця під конструкцію. Камін розташовується в безпосередній близькості до димохідного каналу, що залишився після демонтажу старих кахельних печей.
Ідеально, якщо агрегат буде розташований у найбільшій кімнаті (наприклад, вітальні). Зазвичай вона прилягає відразу до декількох приміщень, тому розведення тепла буде більш ефективним.
Для того, щоб нагріте повітря розподілялося по дому, необхідно буде створити під стелею систему повітропроводів. По них тепло буде доходити навіть у віддалені кімнати. Якщо будинок відносно невеликий, встановлення додаткового вентилятора не буде потрібним. Тепло буде природним чином через решітки в повітроводах проходити в сусідні приміщення.

Камін з системою опалення. Покрокова інструкція для встановлення РГП:

стара кахельна піч

Стара кахельна піч

камін з системою опалення встановлення

Демонтаж печі

камін з системою опалення ізоляція стіни

Ізоляція стіни

  • Для початку повністю розберіть старі кахельні печі. Їх замінить камін з топкою – майбутня основа системи опалення в усьому будинку. Камін буде встановлено замість однієї з печей. Це місце ідеально підходить для монтажу агрегату, адже тут вже розташований старий димохід.
  • Далі в уже існуючий димовідвідний канал монтуємо спеціалізовану вкладку з нержавіючої сталі. Навіть коли всередині будуть проходити розжарені продукти згоряння,то цегляний канал залишиться холодним. Завдяки цьому елементу конструкції не буде виникати небезпека загоряння для дерев’яних перекриттів будинку і вся система стане повністю безпечною.
  • Наступний крок – прокладаємо повітпроводи для розподілу тепла по кімнатах. Для цього вирізаємо в стінах невеликі отвори. До кожного з них буде вбудований еластичний повітропровід зі спеціальною термоізоляцією, для того щоб повітря не охолоджувалося під час транспортування.
  • Перед безпосереднім встановленням камінної топки термоізолюємо прилеглі стіни. Зробити це можна, користуючись листами, виготовленими з мінеральної вати, покритою фольгою з алюмінію або плитами суперізолу. Це дозволить нагрітому повітрю від каміна не нагрівати прилеглі стіни, а рівномірно розподілятися по всій площі будинку.
  • До каміна потрібно буде прокласти канал для подачі повітря з-поза меж приміщення. Це найпростіше зробити, вирізавши отвір у підлозі.

На виході з будинку цей канал буде закінчуватися спеціальною конструкцією з сіткою та дашком для забору повітря. Для монтажу в невеликих будинках ідеально підійде камінна топка Tarnava потужністю 12 кВт. Вага топки досягає 120 кг, але вся конструкція каміна буде набагато важчою. Тому спочатку необхідно розібрати дерев’яну підлогу і зміцнити основу фундаментом.

забір повітря

Далі встановлюємо камін з системою опалення і приєднуємо її вихідний патрубок до димовивідного каналу. Для цього найкраще взяти коліно під кутом 45°.

дистрибютор для каміна
Безпосередньо над каміном монтується спеціальний пристрій – дистриб’ютор. Він має кілька патрубків, до яких приєднують повітропроводи. По одному для кожної опалювальної кімнати і два для приміщення, в якому розташований камін з РГВ. Вони необхідні для випадку, коли жалюзі закривають подачу тепла в далекі приміщення. Тоді ці два патрубки відводять надлишок тепла за межі каміна, захищаючи таким чином конструкцію від перегріву.
У всіх кімнатах, куди буде подаватись тепле повітря від каміна, робляться отвори, які закриваються спеціальними решітками. У них вмонтовані спеціальні жалюзі, користуючись якими можна буде керувати кількістю поданого теплого повітря і таким чином регулювати температуру в кімнаті.
Виникли запитання?

Залиште свій № тел. і ми дамо відповіді на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Хочете, ми Вам передзвонимо?