Вибір правильного місця для монтажа каміна – запорука його успішного функціонування

[:ua]

Для якісної і безпечної роботи каміна необхідно правильно вибрати його місце розташування в кімнаті.

У більшості випадків в попередніх проектах приміщення місце вибирає архітектор ще на етапі планування. Але часто буває, що з тих або інших причин його хочеться змінити. Зробити це, звичайно ж, можна, але обов’язково слід враховувати нижче перераховані технічні вимоги.

 

Димохід

Варіанти підводу зовнішнього повітря

Обриси каміна

Негорюча поверхня

podgotovitj_mesto_pod_kamin

При монтажі каміна рекомендуємо враховувати наступні фактори:

 1. Практичність приміщення.
  Окрім безпосередньо каміна у вашій кімнаті будуть ще інші меблі. Завчасно продумайте його розміщення і залиште вільне місце для проходу. Постійно бігати повз розігрітий камін – малоприємне зайняття. Також коштує потурбуйтеся про візуальний аспект. Камін можна розташувати в кутку або біля стіни. Важливо щоб він не псував зовнішній вигляд кімнати і органічно вписувався в інтер’єр.
 2. Надійність основи.
  В середньому загальна вага каміна з комплектуючими, залежно від типу і моделі, може варіюватися від 400 до 900 кілограм. Саме тому його можна встановлювати тільки на потужній основі. Під каміном потрібно закласти бетонну стяжку. Перекриття під каміном має бути відокремлено спеціальним швом від іншої частини приміщення.
 3. Електропроводка, система опалення і розводка газових труб.
  Усі ці комунікації не можна проводити близько до каміна (під ним, по обшивці, в стінах біля каміна). Якщо ж в кімнаті планується монтаж теплої підлоги, вона також повинна обходити основу каміна.
 4. Доступ до димаря. 
  Конструкцію каміна необхідно встановлювати, як можна ближче до каналу для виведення диму. Розмір труби, що сполучає агрегат з димовим каналом не може перевищувати 2 метрів. Комунікації не повинні містити багато поворотів і зобов’язані з’єднуватися з димарем під кутом, що не перевищує 45 градусів.
 5. Розміри димаря.
  Димохід повинен повністю відповідати типу вибраної топки. Він має бути виготовлений з матеріалів, що вільно витримують дію агресивної великих температур. Можна використати вклад із сталі для того, щоб пристосувати комин великого розміру під вимоги топки.
 6. Зона безпеки.
  Головний її елемент – захист від вогню основи біля каміна. Для цього слід на 60 см перед ним використати негорючі матеріали (камінь, плитку і так далі). Якщо ж в приміщенні дерев’яні перекриття – в верхній частині облицювання каміна потрібно змонтувати спеціальну декомпресійну камеру. Її висота близько 30 сантиметрів. Також заборонено використання дуже близько від каміна (на відстані менше 80 см) горючі елементи інтер’єру (штори, техніка, меблі і так далі).
 7. Канал для подачі повітря.
  Для якісного функціонування каміна і забезпечення процесу горіння потрібна постійний забір кисню. Найкраще якщо він буде не з приміщення, а зовні. Тому перед вибором місця для установки каміна варто розрахувати можливість прокладення каналу для подачі свіжого повітря безпосередньо до топки. Він може бути зроблений через підлогу або зовнішню стіну і повинен мати перерізи не менше 100 мм.

 

Дотримуючись таких простих правил, ви зможете вибрати відповідне місце для установки каміна і зможете насолоджуватися безпечним вогнем. [:]

Поділитися в
Share on facebook
Facebook

Маєте

Напишіть його нам та залиште свої контакти, щоб отримати вичерпну інформацію.