схема підключення дровяного котла

Камін з водяним контуром: відкрита і закрита система. Переваги і недоліки

Є два типи системи каміна з водяним контуром: відкрита і закрита. Що це таке і чим ж вони відрізняються? Більшість вважають, що якщо в них система опалення тискова (закритого типу), то і камін має бути для закритої системи. Чи дійсно це так, читайте в статті…

Що таке відкрита система водяного каміна?

            Система відкритого типу

Це система, в якій використовується розширювальний бачок відкритого типу (безтисковий). Він служить як основний засіб безпеки при перегріві. Тобто, якщо вимкнуть електроенергію, коли вогонь в каміні інтенсивно горить,  і станеться так, що вода в каміні закипить, тоді зросте тиск і відбудеться перелив в розширювальний бак відкритого типу.

Об’єм бака 18л. Він монтується над самим каміном на висоті від 1,5 до 10 метрів. Мідний поплавок контролює подачу холодної води.

Чи можна відкриту систему каміна поєднати з системою опалення закритого типу?

Однозначно так! Не дивлячись на те, що система опалення Вашого будинку чи квартири під тиском, а система каміна безтискова, це зробити можна. Для такого поєднання використовується пластинчастий теплообмінник. В ньому один контур віддає тепло іншому. Якщо вода в системі каміна закипить, то в системі опалення (радіаторах чи теплій підлозі) тиск зростати не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працює камін з водяним опаленням

Що таке закрита система каміна?

Це коли водяний камін під’єднаний безпосередньо в систему опалення (абр. СЗТ), без теплообмінника і бачка відкритого типу. Для такої системи каміна вимагається безперебійне електроживлення і холодне водопостачання. Водяний камін в такій системі буде вже під тиском, тому для закритої системи його виготовляють з товстішого металу. В закритій системі каміна, звичайно, використовуються такі засоби безпеки як термозахист, запобіжний клапан. Проте вони не розраховані на часті аварійні ситуації.

Отже, висновок:

 Плюси:  Мінуси:
 Відкрита система каміна  Безпечніша  Незначне зниження температури на виході
 Закрита система каміна  Простіша в підключенні  Небезпечніша
Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.