Виробництво камінів в Україні та за її межами

Різноманіття на ринку камінів ускладнює вибір камінної топки. Сподіваємося на те, що ця стаття допоможе вам прийняти правильне рішення.

Які каміни пропонує сьогоднішній ринок?

Незважаючи на те, що в нас на ринку переважають камінні топки закордонних виробників,в Україні існує виробництво камінів. Якщо розглядати загалом, то діляться вони на декоративні та функціональні. Про це детальніше ми описували в статті “Декоративний камін чи камін з обігрівом”.
Ми не намагаємося вказати на плюси чи мінуси якогось окремого виробника, а в загальному розглянемо важливі відмінності у конструкції різних топок та визначимо, яким чином вони впливають на ціну.

На що потрібно звернути увагу при виборі каміна?

Перше, на що людина звертає увагу — це на зовнішній вигляд. Варто було б спершу ознайомитися з технологічними аспектами самої конструкції. Щоб отримати від каміна максимальний ефект, потрібно розібратися у відмінностях та вибрати топку для конкретних цілей.
Якщо камін буде лише як декоративний, то, в принципі, його якість не дуже важлива. Декоративний камін буде горіти час від часу. Використання декоративного каміна безперервно протягом тривалого часу, призведе до того, що він прогорить.
На репутацію виробника слід звертати увагу тоді, коли камін планується більш функціональний. Оскільки він працюватиме цілодобово весь опалювальний сезон.

Отже, при виборі камінної топки звертайте увагу на таке:

  1. Відсутність гарантії (або якщо гарантія менше 5 років). Гарантійний термін до 5 років свідчить про низьку якість товару. Виробники, котрі впевнені в якості свого товару, дають від 5 до 10 років письмової гарантії (топки повітряного опалення — 10 років, топки з водяним контуром – 5-6 років).
  2. Товщина стінок
    Якщо топка для повітряного опалення виготовлена з сталі, товщина стінки має бути мінімум 4мм. Її внутрішня частина має бути викладена шамотною цеглою або вермикулітом.
    Камінна топка з водяним контуром Lechma виготовляється лише з сталі відповідного ГОСТу, товщиною 4 або 6мм. Якщо камін типу піролізного горіння, то зсередини він має бути викладений шамотом, вермикулітом або жаробетоном. Якщо камін звичайного згорання — шамот в ньому не обов’язковий. А от, якщо розглядати чавунну топку для повітряного опалення, то товщина стінок повинна бути не меншою ніж 8мм. Іноді стінки чавунних топок ще додатково футеруються, але при умові достатньої товщини чавуну і відповідного його сплаву, топка може бути без додаткових внутрішніх елементів. Якщо склад чавуну відповідає ГОСТу, то зменшується ймовірність його прогорання.
  3. Зовнішня подача повітря в топку для горіння. Її відсутність говорить про те, що топка відноситься до дешевого сегменту. Такі топки використовують повітря з приміщення. Про подачу повітря можна прочитати у статті “Подача повітря в топку та його розподіл”. Згідно з європейськими нормами заборонено використання камінів без додаткової подачі повітря для горіння.
  4. Герметичність камінної топки. Основна проблема топок дешевого сегменту – низька герметичність. Навіть при наявності зовнішньої подачі, в такій топці повітря буде споживатися з приміщення, а контролювати процес горіння буде дуже важко.
  5. З’єднання стінок топки між собою. Топки з скрученими чавунними стінками можна зустріти як серед дешевих, так і серед більш дорогих, проте гарантія має розповсюджуватися на герметичність топки протягом усього терміну експлуатації. Герметик, який застосовується між стінками, не повинен втрачати свої фізичні властивості. Якщо він розсохнеться і осипеться, то дим потраплятиме в приміщення. Окрім того, часто буває так, що скручені топки транспортують в розібраному вигляді, і невідомо, чи при повторній збірці була дотримана герметичність конструкції. Порушення конструкції заборонено виробником, внаслідок цього втрачається гарантія. Надійними в цьому плані можна вважати зварні сталеві топки або чавунні суцільно вилиті — моноліти.

ЧИ МОЖЕ БУТИ ДЕШЕВЕ – ЯКІСНИМ?

Топки з вищевказаними недоліками пропонує досить багато компаній. Але за таку покупку можна поплатитися не тільки ефективністю, але й власною безпекою, бо використовувати камінні топки для обігріву не можна, якщо вони для цього не призначені.
Дуже багато на ринку топок так званого “французького виробництва”, котрі виготовлені в Китаї під виглядом відомих брендів. Камінна топка європейського виробництва зазвичай з високоякісних матеріалів, тому, в принципі, вона не може бути дешевою.
Топки для безперервного горіння більш досконалі, відповідно вони надійніші і безпечніші.
Режим горіння, як і гарантія, має бути вказана у письмовому вигляді виробником каміна!

ОСОБЛИВОСТІ КАМІННОЇ ТОПКИ БЕЗПЕРЕРВНОГО ГОРІННЯ:

Покращена конструкція димозбірника з метою зменшення втрат тепла через димохід (зі збереженням достатньої тяги). В димозбірниках розміщують так звані “дифлектори”, які відбивають потік газів і повертають його на вторинне догорання. Внаслідок цього відбирається додаткове тепло. Також розміщують додаткову камеру для догорання газів при високих температурах.
Облицюванню внутрішньої камери. Це матеріал, який не пропускає і одночасно накопичує тепло (для стальної топки – вермикуліт, шамот, терамот, керамот, жаробетон та ін).

Подача повітря безпосередньо у вторинну камеру горіння (так зване “вторинне згоряння”).

Подвійне скло
Досить не багато камінних топок з подвійним склом пропонується на ринку, адже це здорожчує виріб. Подвійне скло позитивно впливає на процес горіння, бо зменшує тепловтрати з камери горіння. Краще згорають не тільки дрова, але й гази, що виділилися під час піролізу дров.

Відповідність найсуворішим європейським нормам, які увійшли в дію з 2014 року. 

Внутрішнє футирування та подвійне скло збільшує температуру горіння та ефективність (ККД до 85%), зменшує викиди CO, зменшує кількість відходів та забруднення скла, покращує естетику горіння.

Ознакою ефективної роботи каміна є висока температура горіння і максимально низька температура вихідних газів. Щоб досягти такого результату, виробники або виготовляють камеру згорання з товстого матеріалу, або викладають каменем, а дверку роблять з подвійним вогнетривким склом, в результаті чого збільшується температура горіння.

Висновок: роботу каміна можна вважати ефективною в тому випадку, якщо фізичні процеси в камері згоряння відбулися продуктивно, при високій температурі і, як наслідок, на виході температура димових газів досить ньзька.
Отримати такий результат у камінній топці дешевого сегменту не можливо!
Властивості матеріалів на сьогоднішній день значно кращі ніж, наприклад, 10 років тому. Топка виготовлена з якісних матеріалів — це запорука ефективної і безпечної роботи каміна.
Усе вище вказане актуально для камінних топок, як повітряного опалення так і водяного.
Надійний, безпечний і ефективний камін – це результат правильного вибору при покупці камінної топки безперервного горіння.
Якісний камін – це безпека та тепло у вашому домі!
Переглянути “всі статті”[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.