Висота комина відносно конька даху

Недаремно кажуть, що житловий будинок, як людський організм. Якщо при його будівництві дотримуватися певних будівельних норм та технічно правильно спланувати всі комунікації, то можна уникнути багатьох труднощів при експлуатації. У цій статті ми розглянемо, яка висота комина відносно конька даху має бути при встановленні твердопаливного каміна.

Яка висота комина відносно конька даху та яка має бути відстань від димоходу до найвищої точки даху

висота комина відносно конька
Помилки при монтажі димового каналу можуть призвести до серйозних проблем при експлуатації каміна чи твердопаливного котла. Найперше, що може бути – це погана тяга димоходу. Також виникне проблема при розпалюванні, а під час горіння дим буде потрапляти в приміщення. Варто пам’ятати, що задимлене приміщення – це серйозна загроза здоров’ю та життю!
Для доброї тяги димоходу потрібен вітер. Він, стикаючись з зовнішніми стінками димоходу, змінює напрямок руху, тобто починає рухатися у вертикальному напрямку і таким чином ніби висмоктує повітря з димового каналу. Якщо для горизонтального потоку вітру будуть певні перешкоди, то вони можуть бути причиною поганого виходу диму з каналу.

Основні технічні вимоги до димового каналу:

Існують певні вимоги щодо димового каналу для твердопаливного каміна чи котла, яких потрібно дотримуватися:
  • Загальна висота димового каналу, починаючи від колосникової решітки до найвищої точки, має бути не менша 5 метрів.
  • Якщо дах плоский, то димохід має бути вищим на 0,5м.
  • При похилому даху димохідний канал має бути вищим від конька даху на 0,5 метра, якщо відстань по горизонталі не більша 1,5м.
  • Якщо по горизонталі відстань від найвищої точки даху до димоходу в межах 1,5-3м, то висота димоходу має бути на тому ж рівні, що і коньок
  • Верхня точка димоходу повинна бути не нижче лінії, відкладеної від конька під кутом 10º відносно горизонту.

Найкращий варіант - це розташування димохідного каналу якомога ближче до конька, тому що:

  • При проектуванні будинку з похилим дахом ми отримаємо потрібну висоту димового каналу.
  • Не буде перешкод для повітряних потоків.
  • Максимальне наближення до конька зменшує витрати на спорудження димового каналу. Якщо димова труба над дахом вище, ніж 1м, то її потрібно укріпити з допомогою розтяжок.
Найскладніше вирахувати висоту димового каналу в тому випадку, коли відстань від конька до комина більша 3-ох метрів. Потрібно пам’ятати, що категорично не можна завищувати відрізок димової труби над покрівлею. Від сильного вітру така конструкція може зруйнуватися.

Чи можна проектувати вентиляційні та димові канали поруч?

З естетичної точки зору при проектуванні будинку всі вентиляційні та димові канали розташовують в одному місці. Завершують димар спільним ковпаком (дашком). Якщо всі канали під одним загальним дашком, то труба від твердопаливного каміна чи котла має пройти загальний дашок і бути вищою від нього на 30-40см та мати свій дашок.
Вам сподобалась стаття? Поділіться нею з друзями:
Share on facebook
Facebook
Виникли запитання?

Залиште свій № тел. і ми дамо відповіді на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!