Як економно обігріти будинок каміном?

[:ua]Дров’яні каміни завоювали популярність у нашій країні, оскільки дають можливість значно знизити вартість обігріву. Це оптимальний варіант для тих, хто шукає досить вигідну і дешеву систему опалення для приватного будинку.
Екологічні та економічні переваги опалення будинку каміном вже відчуло на собі безліч наших клієнтів. Але не всі вони знають, як правильно розпалювати камін? Яке паливо найкраще використовувати для спалювання в камінній топці? Чому брудниться скло в каміні?
У цій статті ми спробуємо розповісти про помилки, які найчастіше допускають при виборі чи встановленні каміна, викласти корисні поради та рекомендації.

Як економно обігріти будинок каміном?

Використовуючи камін для основного опалення чи догрівання будинку, ви повинні розуміти, що палити в камінній топці необхідно з дотриманням певних правил і рекомендацій виробника.

Щоб спалювати деревину максимально ефективно і, при цьому, мінімізувати ефект задимлення скла, слід дбати про те, щоб в камері згорання була завжди достатньо висока температура і поступала необхідна кількість повітря.

Найбільш ефективним процес горіння буде тоді, коли він поступово пройде через 3 основні фази:
розпалювання, основне горіння і вторине згорання газів.

Розпалювання – притік зовнішнього повітря має бутимаксимально відкритий.
Основне горіння – у цій фазі потрібно поступово прикривати притік повітря. Є автоматика, яка це робить відносно збільшення температури.
Вторине згорання газів – притік повітря чез попільник має бути перекритий майже на 90%, а подача повітря в камеру горіння має відбуватися виключно у її верхню частину.

Дуже важливим є правильне дозування повітря, необхідного для процесу горіння дров.

Занадто мала кількість повітря не дає отримати оптимальну температуру для горіння згорання і спричиняє надмірне задимлення і виділення сажі, забруднення скла і димоходу. Занадто велика кількість повітря спричиняє занадто швидке згоряння палива, та значні втрати теплової енергії.

Проведення безперервного контролю над процесом горіння дуже добре впливає на продуктивність топки і чистоту скла. Однак в реальних умовах при ручному керуванні, на жаль, цього досить важко досягти. Саме тому дуже зручно використовувати для цього автоматику.

У сучасних системах камінного опалення оптимальний притік повітря для згорання забезпечує електронний регулятор. Він вимірює температуру, згідно якої керує дроселем подачі повітря. Він працює так, щоб процес збільшити продуктивність каміна.

Найчастіші помилки, які допускають при користуванні каміном для опалення:

  • використовується паливо з високою вологістю (вологість має бути не більше ніж 20%)
  • докладання занадто малої кількості дров, або постачання занадто великої кількості повітря по відношенню до завантаженої деревини (температура в камері горіння тоді не зростає, бо швидко вилітає в димовий канал)
  • спалювання дров в одному режимі, без регулювання
  • абсолютне закривання притоку повітря перед закінченням процесу горіння, бо відбувається з ефектом копчення, виділяється надмірна кількість сажі.

Декілька порад:

  1. Заготувати дрова різної товщини, щоб досягти оптимальної температури в камері горіння
  2. Палити листяними сухими дровами з найменшим вмістом смолистих речовин. Однак важливо пам’ятати, що дубові дрова є висококалорійними, містять велику кількість кори, дубильних речовин і кислот, що спричиняє закопчення топки і димоходу. Тому його добре змішувати з іншими породами дров. Ми рекомендуємо використовувати граб, бук, акацію, березу.
  3. Позитивно на процес згорання впливають всілякі акумуляційні елементи, що монтуються на топці. Вони відбирають тепло від продуктів згоряння і поступового його віддають.

І на останок, жодні маніпуляції і рекомендації вам не допоможуть досягти високої ефективності каміна, якщо в ньому встановлена примітивна камінна топка, не призначена для тривалої і постійної роботи.

Як вибрати якісну топку для опалення читайте тут[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.