Як обігріти будинок без газу і електрики

[:ua]Як обігріти будинок без газу та електрики? Це питання сьогодні виникає чи не в кожного українця. Давайте розглянемо більш детально, яка альтернатива варта уваги.

obogrev bez gaza Сьогодні держава пропонує нам перейти на електричне опалення. Враховуючи соціально-політичну та економічну ситуацію, що склалася в державі, та з метою забезпечення економії природного газу, на засіданні Уряду 9 липня 2014 року була прийнята постанова Кабінету Міністрів України «Про стимулювання споживачів природного газу та теплової енергії до переходу на електроопалення та гаряче водопостачання».

Переваги такого рішення:
1. Встановлення пільгового тарифу на електричну енергію.
2. Для населення, що проживає в будинках (квартирах), обладнаних в установленому порядку електроопалювальним обладнанням, з 1 жовтня по 30 квітня (включно) щомісячно спожитий обсяг електричної енергії збільшується з 3600 кВт×год до 5000 кВт×год (включно) без зміни рівня діючого тарифу.

Розглянемо наскільки вигідно це для пересічного споживача:

Співвідношення електрики й газу виглядає так: 1 куб газу = 8 кіловат-годин електрики. (1,089 грн. за 1 м³) =(8*30 коп. кВт·год =2.4 грн). Тобто дорожче більше ніж у два рази і це за нічним тарифом. Рахуємо: 1 куб.м. =(орієнтовно) 8 Мкал=8*1,163*92%(ккд котла)=8.56 Квт*год*30коп=2 грн 57 коп Тобто 30 коп/квт*год це 2570 грн за 1000 куб.м газу, а ще заміна котла, лічильника електроенергії, тощо.

А тепер без цифр:

Переважна більшість електричних котлів потребують 3-х фазного живлення. Звичайно, для обігріву площі до 70кв.м. можна підібрати і 2-х фазний котел. Для підведення 380V потрібна відповідна дозвільна документація.
Якщо, наприклад, в багатоквартирному будинку (не у новобудові) чи сільській місцевості всі мешканці встановлять електричні котли, як це переживе, і без того “хвора” мережа?
Для сільської місцевості опалювальний сезон може перетворитися в “льодяниковий період”. Обрив проводів через природні катаклізми відбувається досить часто. Ні для кого не секрет скільки часу потрібно для усунення такої неполадки відповідниими службами.
 Різкий перехід на електроопалення призведе до завалу мережі ще в жовтні. Оскільки її повна реконструкція за часів незалежності не відбувалася. Мережі не витримують того навантаження, яке є сьогодні.

Тобто перехід на повне електороспоживання потрібно вирішувати комплексно: реконструкція мереж і генеруючих потужностей, зміна будівельних норм і правил, виконання програм по утепленню житлового фонду, впровадження гнучкої тарифікації і оподаткування і т. п. На жаль, основну роль в цій ситуації має відіграти держава, тому лише заміна котлів в приватному господарстві цю проблему не вирішить. Це досить складний проект і реалізувати його в умовах кризи і відсутності фінансів досить складно. Для його реалізації потрібно було готуватися протягом останніх 20років.

Як гріється Європа?

Проблема здорожчання газу для Європи постала набагато раніше. Проте вони не розглядали електроопалення, як альтернативу. Сьогодні там популярні твердопаливні котли, масляні котли, сонячна енергія, енергія землі, вітрогенератори та ін. В основному це гібридні системи (не виключаючи і газові котли). Там держава відшкодовує частину витрат на встановлення альтернативних джерел енергії для населення.

Що ми пропонуємо?

Звичайно, сонячні колектори чи тепловий насос доступний не для кожного пересічного українця. Найпопулярнішим та найдоступнішим сьогодні є опалення дровами. Різновид твердопаливного обладнання досить великий. Якщо в будинку є водяна система опалення, можна підключити твердопаливний котел чи камін з водяним контуром. Робота насосів та автоматики такої системи залежить від електроенергії (це може бути як з мережі так і від генератора чи сонячних батарей). Камін з системою повітряного опалення може зробити Вас повністю незалежним і від газу і від електрики.

Читайте також: “ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНУ КАМІННУ ТОПКУ ДЛЯ ПОСТІЙНОГО ГОРІННЯ”
“ВИРОБНИЦТВО КАМІНІВ В УКРАЇНІ І ЗА ЇЇ МЕЖАМИ”
“ДЕКОРАТИВНИЙ КАМІН ЧИ КАМІН З ОБІГРІВОМ”[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.