Як підвести повітря для каміна з вулиці

[:ua]

Плануєте встановити у будинку камін? Не забувайте про те, що ця система вимагає дотримання ряду технічних правил. Деякі роботи можна починати задовго до монтажу топки. Першим етапом буде облаштування комунікацій, а саме системи подачі зовнішнього повітря.
Не знаєте, як саме зробити подачу повітря для каміна, щоб забезпечити правильну роботу? Які матеріали використати, де краще вивести канал?

Раніше ми вже писали про необхідність подачі ззовні додаткової кількості повітря для каміна. Дану статтю ми викладаємо в форматі відповідей на питання, які нам найчастіше задають клієнти. Також тут ми дамо поради і картинки з практичним застосуванням.

Яким чином забезпечити приплив повітря до каміна?

podacha-vozduhaДля подачі повітря до камінної топки необхідно передбачити спеціальний канал, по якому повітря буде подаватися з вулиці. Найчастіше такий канал ховається під підлогою або виводиться безпосередньо через зовнішню стіну, якщо камін біля зовнішньої стіни. Зовнішнє повітря до каміна можна підвести за умови, що в його конструкції передбачена функція підключення каналу.

З якої сторони будинку краще робити забір повітря?

vozduschnyi-kanalВ ідеалі забір повітря слід здійснювати з боку переважаючого в даній місцевості напрямку вітру. У разі розташування вхідного отвору з підвітряної сторони, в вітряні дні в каналі буде ризик виникнення розрідження, в результаті якого повітря може витягуватися з каміна, а не поступати до нього.
Якщо можливості зробити забір повітря з навітряної сторони немає, в будь-якому випадку його краще робити, як вдається, ніж не робити взагалі. Але в такому разі спробуйте вивести його в місце з вільною циркуляцією повітря.

Чи можна завести подачу повітря до каміна вертикальною трубою (через вільний вентиляційний канал)?

Теоретично можна, але в цьому варіанті більше мінусів, ніж переваг.
У вентканалі встановлюється труба, яка підводиться якомога ближче до каміна. Треба розуміти, що цей вентканал буде знаходиться у близькості з димохідним каналом. Внаслідок цього існує серйозний ризик, що разом з повітрям до кімнати можуть всмоктуватися і  продукти згорання (дим). Виходом з цієї ситуації може бути те, що закінчення вентиляційного каналу робити не на даху, а наприклад на горищі. Але знову ж таки нюанс: це горище має бути вентильованим.
Ми рекомендуємо встановлювати забірний канал в горизонтальному напрямку! Про наслідки вертикального каналу можна прочитати в статті

На якому етапі закладати трубу подачі повітря?

zabor_vozdukha_dlya_kamina

truba_podachi_vozdukha_dlya_kamina

Приплив повітря найкраще робити на етапі заливки фундаменту, тобто прокласти трубу в землі перед укладанням стяжки. Це найменш затратний спосіб, він вам фактично обійдеться лише вартістю цієї труби.

Як подати повітря, якщо в будинку вже є чистова стяжка?

podacha_vozdukha_k_kaminu_cherez_podval

Якщо при заливці фундаменту ви не змогли закласти трубу, вам доведеться підводити повітря вже на етапі спорудження каміна. Є кілька можливих варіантів вирішення цього завдання:

  1. Проштробити стяжку, прокласти трубу і залити цю ділянку ще раз
  2. Канал можна прокласти через нежитлові приміщення (гараж або підвал), якщо такі приміщення знаходяться під каміном, і вивести його назовні. У цьому випадку канал повинен бути заізольований
  3. Канал прокласти поверх чистової стяжки і обробити його декоративним коробом.

 Якою трубою заводити подачу повітря: розмір, матеріал?

podacha-vozduha-k-kaminuМатеріал, з якого виготовлений канал не має великого значення. Зовнішнє повітря краще заводити каналізаційною трубою з PVC, її прокладати в стяжці і проході через стіну. Вище рівня підлоги переходити на алюмінієву гофру, її використовувати до з’єднання з патрубком камінної топки. Уникайте контакту алюмінієвої гофри зі свіжим бетоном.
Якщо повітропровід проходить не в стяжці, то з пластика на алюмінієву гофру слід переходити на відстані 0,5 м до топки, оскільки в місцях близького контакту каналу з камінною топкою можливе його нагрівання. Іноді зустрічаються ситуації, коли канал із зовнішнім повітрям заводять прямокутної трубою з оцинкованого металу. Це не забороняється, але такий канал буде більш чутливим до корозії, тому обов’язково повинен бути утеплений.
Повітря може подаватися ззовні за допомогою труб як з прямокутним, так і округлим перерізом. Важливим є не форма, а розріз каналу – він не може бути меншим вхідного патрубка камінної топки, найчастіше це Ø100 мм. Розмір вхідного отвору можна подивитися в інструкції до планованої топки.

Якщо використовувати пластикову трубу, то краще брати помаранчеву, чи підійде сіра?

Особливої різниці немає. Помаранчеву трубу краще використовувати, якщо буде ризик випадання конденсату і його підмерзання. Сіра труба більш чутлива до впливу УФ променів.

Чи може в забірному каналі утворюватися конденсат?

Якщо труба буде проходити між землею і чорновою підлогою, то не потрібно остерігатися випадання конденсату.
Через різницю температур конденсувати зовнішні стінки каналу можуть при проході під підлогою і через нежитлове приміщення. Там конденсат може нести небезпеку: вологість, плісняву.
Щоб уникнути появи конденсату, а також потрапляння в трубу снігу, її варто прокласти з мінімальним кутом нахилу.

Чи варто утеплювати забірний повітропровід?

При проході труби між землею і чорновою підлогою утеплювати її не потрібно. При проході через стяжку (під підлогою) або нежитлове приміщення (підвал, гараж) – слід ізолювати.

Чи потрібно передбачати трійник для видалення конденсату?

Немає потреби встановлювати ніяких додаткових трійників для стікання конденсату, просто дотримуйтесь кута при монтажі.

Куди підводити повітря: під камін чи поруч з ним?

podvod_vozdukha_k_kaminuВихід забірного каналу слід робити в місці установки каміна. Найкраще зробити під топкою або якомога ближче до неї – все залежить від подальшої конструкції камінного облицювання.

На якій висоті над підлогою повинен виходити канал?

Після проходження труби через стяжку, її потрібно перевести в вертикальне положення за допомогою коліна 90º.

З стяжки канал повинен виступати для подальшого з’єднання його з алюмінієвою гофрою.podvod_vozdukha_v_topku_kamina

На якій висоті розташувати зовнішній вхідний отвір?

zabornik_vozdukha_dlya_kaminapodvod_kisloroda_s_ulitsi_v_topku_kaminapodacha_vozdukha
Вхідний отвір на зовнішній стороні будинку повинен розміщуватись на висоті близько 30 – 50 см над поверхнею грунту, але не вище рівня топки. Прикривається він спеціальною металевою решіткою з сіткою і дашком, яку називають елемент подачі повітря або повітрозабірник. Установка таких решіток захистить від попадання в канал механічних забруднень і снігу, а також проникнення в будинок комах і гризунів

Чи не буде холодне повітря з вулиці через припливний канал потрапляти в кімнату?

Якщо у вас всі елементи і стики каналу будуть герметично заізольовані, то холодне повітря ніяк не зможе вийти назовні труби.

Чи можуть через припливний канал виникати протяги?

Жодних протягів не буде, якщо і канал і топка, і все з’єднення будуть герметичними.

Як запобігти втратам тепла через канал із зовнішнім повітрям в період, коли камін не буде експлуатуватися?

Для мінімізації тепловтрат в будинку через припливний канал, в період коли камін не топиться, в системі передбачується дросельна заслонка. Закриття цього дроселя запобігає припливу холодного повітря ззовні, і, відповідно, втрати тепла.
Місця приєднання дросельного клапана, як і він сам, повинні бути герметично заізольованими.podsoedinenie_droselnogo_klapanakanal_s_pritokom_narugnogo_vozduha

Навіщо використовувати дросельну заслонку, якщо на топці є «рідні» вбудовані регулювальні клапани?

zavesti_pritochnyj_vozdukh_do_kaminaВбудовані в топку регулювальні клапани не дозволяють закриватися на 100%, вони залишають невелику щілину і повітря все одно в невеликих кількостях може потрапити всередину топки. Монтаж дросельної заслонки з силіконовим ущільнювачем забезпечує абсолютно щільне примикання.

Як регулювати кількість зовнішнього повітря?

droselna_zaslonka_z_silikonomДросель дозволяє не тільки закривати – відкривати припливний канал, а й чітко регулювати кількість поданого повітря і, відповідно, інтенсивність процесу горіння в каміні.

Як підключити повітрозабірний канал до топки?

У конструкції сучасних топок або передбачається спеціальне вхідний отвір для подачі повітря, або приплив здійснюється через підставку – повітрозабірник.
Якщо ні того, ні іншого немає, зовнішнє повітря до каміна вам підвести не вдасться.

Як зовнішнє повітря потрапляє в камеру згоряння камінної топки?

Після повітрозабірника повітря проходить по внутрішніх каналах топки і через вузьку щілину між дверцятами і корпусом направляється на скло, створюючи цим повітряну завісу. Цей ефект називають системою “чисте скло». Також повітряні потоки можуть бути спрямовані і в інші частини топки, в залежності від виробника.

Чи можуть в кімнату через повітрозабірний канал потрапляти сторонні запахи?

Від нормальної топки і правильного підключеного до неї каналу із зовнішнім повітрям ніякого запаху не повинно бути.[:ru]

Планируете установить в доме камин? Не забывайте о том, что это инженерная система, требующая соблюдения ряда технических правил. Некоторые работы можно начинать задолго до монтажа топки. Первым этапом будет обустройства коммуникаций, а именно системы подачи наружного воздуха.
Не знаете, как именно сделать забор воздуха для камина, что бы обеспечить правильную работу? Какие материалы использовать, где лучше вывести канал?

Раньше мы уже писали о необходимости подведения снаружи дополнительного количества воздуха для камина. Данную статью мы излагаем в формате ответов на вопросы, которые нам чаще всего задают клиенты. Также здесь мы дадим советы и картинки с практическим применением.

Каким образом обеспечить приток воздуха к камину?

podacha-vozduha

Для подачи воздуха к каминной топке необходимо предусмотреть специальный канал, по которому воздух будет поставляться улицы. Чаще всего такой канал скрывается под полом или монтируется непосредственно через внешнюю стену (в варианте с пристенным камином). Внешний воздух к камину можно подвести с условием, что в конструкции каминной топки предусмотрена функция подключения канала.

С какой стороны дома лучше делать забор воздуха?

vozduschnyi-kanalВ идеале забор воздуха нужно осуществлять со стороны преобладающего в данной местности направления ветра. В случае расположения входного отверстия с подветренной стороны, в ветреные дни в канале будет риск возникновения разрежения, в результате которого воздух может вытягиваться из камина, а не поступать в него.
Если возможности сделать забор воздуха с обдуваемой стороны нет, в любом случае его лучше делать, как получится, чем не делать вообще. Но в таком случае попытайтесь вывести его в место со свободной циркуляцией воздуха.

Можно ли завести подачу воздуха к камину вертикальной трубой (через свободный вентиляционный канал)?

Теоретически можно, но в этом варианте больше минусов, нежели преимуществ.
В вентканале устанавливается труба, которая подводится как можно ближе к камину. Нужно понимать, что этот вентканал будет находится в близости с дымоходным каналом. Вследствие этого существует серьезный риск, что вместе с воздухом в комнату могут всасываться и продукты сгорания (дым). Выходом из этой ситуации может быть то, что окончание вентиляционного канала делать не на крыше, а например на чердаке. Но опять таки нюанс: этот чердак должен быть вентилируемым.
Мы рекомендуем устанавливать заборный канал в горизонтальном направлении.

На каком этапе закладывать трубу, подающую воздух?

truba_podachi_vozdukha_dlya_kaminazabor_vozdukha_dlya_kamina

Приток воздуха лучше всего делать на этапе заливки фундамента, тоесть проложить трубу в земле предварительно до укладки стяжки. Это наименее затратный способ, он вам фактически обойдется только стоимостью этой трубы.

Как подать воздух, если в доме уже укладена чистовая стяжка?

podacha_vozdukha_k_kaminu_cherez_podval

Если на при заливке фундамента вы не смогли заложить трубу, вам придется делать подвод воздуха уже на этапе сооружения камина. Возможно несколько вариантов решения этой задачи:

  1. Штробить стяжку, укладывать трубу и заливать этот участок заново;
  2. Канал можно проложить через нежилые помещения (гараж или подвал), если такие помещения находятся под камином. Дальше труба выводится наружу. В этом случае канал должен быть заизолирован;
  3. Канал проложыть поверх чиствой стяжки і обработать його декоративним коробом.

Какой трубой заводить подачу воздуха: размер, материал?

podacha-vozduha-k-kaminuМатериал, из которого изготовленный канал не имеет большого значения. Наружный воздух лучше заводить канализационной трубой из PVC , ее прокладывать в стяжке и проходе через стену. Выше уровня пола переходить на алюминиевую гофру, ее использовать до соединения с патрубком каминной топки. Избегайте контакта алюминиевой гофры со свежим бетоном.
Если воздуховод проходит не в стяжке, то с пластика на алюминиевую гофру следует переходить на расстояние 0,5м к топке, поскольку в местах близкого контакта канала с каминной топкой возможен его нагрев. Иногда встречаются ситуации, когда канал с наружным воздухом заводят прямоугольной трубой из оцинкованого металла. Это не запрещается, но такой канал будет более чувствительным к корозии, поэтому обязательно должен быть утеплен.
Воздух может подаваться извне с помощью труб как с прямоугольным, так и округлым сечением. Важным является не форма, а разрез канала – он не может быть меньше входного патрубка каминной топки, зачастую соответствовать Ø100 мм. Размер входного отверстия можно посмотреть в инструкции к планируемой топке.

Если использовать пластиковую трубу, то лучше брать оранжевую, или подойдет и серая?

Особой разницы нет. Оранжевую трубу лучше использовать, если будет риск выпадения конденсата и его подмерзания. Серая труба более чувствительная к воздействию УФ лучей.

Возможно в заборном канале образование конденсата?

Если труба будет проходить между землей и черновым полом, то не нужно остерегаться выпадения конденсата.
Из-за разницы температур конденсировать внешние стенки канала могут при проходе под полом и через нежилое помещение. Там конденсат может нести опасность: сырость, плесень.
Что бы избежать появления конденсата, а также попадания в трубу снега, ее стоит проложить с минимальным углом наклона.

Стоит ли утеплять заборный воздуховод?

При проходе трубы между землей и черновым полом утеплять ее не нужно., при проходе через стяжку (под полом) или нежилое помещение (подвал, гараж) – следует заизолировать.

Нужно предусматривать тройник для удаления конденсата?

Нет надобности устанавливать никаких дополнительных тройников для стекания конденсата, просто соблюдайте угол при монтаже.

Куда подводить воздух: под камин или рядом с ним?

podvod_vozdukha_k_kaminuВыход заборного канала следует делать в месте установки камина. Лучше всего  сделать под топку или как можно ближе к  ней — все зависит от дальнейшей конструкции каминной облицовки.

На какой высоте над полом должен выходить канал?

kamin_podvod_vozdukha_s_ulitci

podvod_vozdukha_v_topku_kamina

После прохождения трубы в стяжке, ее нужно перевести в вертикальное положение с помощью колена 90º. Из стяжки канал должен выступать для дальнейшего соединения его с алюминиевой гофрой.

На какой высоте расположить внешний входное отверстие?

zabornik_vozdukha_dlya_kaminapodvod_kisloroda_s_ulitsi_v_topku_kaminaelement_podachi_vozdukhapodacha_vozdukha

Входное отверстие на внешней стороне дома должно размещаться на высоте около 30 – 50 см над поверхностью почвы, но не выше уровня топки. Прикрывается оно специальной металлической решеткой с сеткой и козырьком, которую называют элемент подачи воздуха или воздухозаборник. Установка такой решетки защитит от  попадания в канал механических загрязнений и снега, а также проникновения в дом насекомых и грызунов.

Не будет ли холодный воздух с улицы через приточный канал попадать в комнату?

Если у вас все элементы и стыки канала будут герметично заизолированы, то холодный воздух никак не сможет выйти наружу трубы.

Могут ли из за приточного канала возникать сквозняки?

Никаких сквозняков не будет, если и канал и топка, и все соединения будут герметичными.

Как предотвратить потери тепла через канал с внешним воздухом в период, когда камин не будет эксплуатироваться?

podsoedinenie_droselnogo_klapanakanal_s_pritokom_narugnogo_vozduhaДля минимизации теплопотерь в доме через приточный канал, в период, когда камин не топится, в системе предусматривается дроссельная заслонкаЗакрытие этого дроселя предотвратит приток холодного воздуха извне, и соответственно потери тепла.
Места подсоединения дроссельного клапана, как и он сам, должны быть герметично заизолированными.

Зачем использовать дроссельную заслонку, если на топке есть «родные» встроеные регулировочные клапана?

zavesti_pritochnyj_vozdukh_do_kaminaВстроенные в топку регулировочные клапана не позволяют закрываться на 100%, они оставляют небольшую щель и воздух все равно в небольших количествах может попасть внутрь топки. Установка дроссельной заслонки с силиконовым уплотнителем обеспечивает абсолютно плотное примыкание.

Как регулировать количество подаваемого воздуха?

droselna_zaslonka_z_silikonomДроссель позволяет не только закрывать — открывать приточный канал, а четко регулировать количество поданного воздуха и , соответственно, интенсивность процесса горения в камине.

Как подключить воздухозаборный канал к топке?

В конструкции современных топок либо предусматривается специальное входное отверстие для подачи воздуха, либо приток осуществляется через подставку – воздухозаборник.
Если ни того, ни другого нет, внешний воздух к камину вам подвести не удасться.

Как внешний воздух попадает в камеру сгорания каминной топки?

После воздухозаборника воздух проходит по внутренним каналам топки и через узкую щель между дверкой и корпусом направляется на стекло, создавая этим воздушную завесу. Этот эффект называют системой “чистое стекло». Также воздушные потоки могут быть направлены и в другие части топки, в зависимости от производителя.

Могут ли в комнату через воздухозаборный канал попадать посторонние запахи?

От нормальной топки и правильного подключенного к ней канала с внешним воздухом никакого запаха не должно быть.[:]

Поділитися в
Share on facebook
Facebook

Маєте

Напишіть його нам та залиште свої контакти, щоб отримати вичерпну інформацію.