Як використовувати камін для обігріву всього будинку

[:ua]

Ви ще не знайомі з принципом роботи системи опалення на основі каміна з водяним контуром? Пропонуємо Вашій увазі наглядний приклад типової схеми. Дивіться, як все відбувається:

Як можна обігріти всі приміщення будинку каміном?

Минуло багато часу з тих пір, коли сучасні каміни  використовували тільки як елемент декору. Все частіше вони стають повноцінним елементом центральної опалювальної системи, навіть як єдине джерело  тепла в будинку. Завдяки використанню сучасних камінів з топками, власникам  будинків вдається істотно заощаджувати, особливо якщо враховувати загальну тенденцію до підвищення цін на енергоресурси. Спробуємо розібратись у яких випадках використання каміну у центральній опалювальній системі буде доречно і як правильно це організувати.

Як використати камін в комплексі з водяною системою центрального опалення?

 

 

Принцип роботи каміна  для водяного опалення схожий на принцип звичайного котла, який працює на твердому паливі.  Їх основна особливість – використання теплової енергії, яка отримується внаслідок згоряння дров, для обігріву води, котра буде поступати у радіатори.

Що ж стосується теплової потужності таких камінів, то вона може бути від 8 до 32 кВт. У більшості випадків, виробники відзначають тільки номінальну потужність виробу. Але на практиці ця величина може бути набагато вищою. Все залежить від кількості дров і фази їх згоряння. Так, на разі, теплової потужності камінів Lechma з водяною сорочкою більш ніж достатньо для повноцінного обігріву будинку  загальною площею до 350 м².

В яких системах опалення можливо використовувати камін?

За вимоги техніки безпеки і дозвільних документів, каміни (як і твердопаливні котли) можуть функціонувати як  у відкритих так і закритих системах, незважаючи на те, яка у Вас система опалення. Проте другий варіант вимагає безперебійного електроживлення. Відкрита система відрізняється тим, що має розширювальний бак відкритого типу.  При підвищенні температури рідини автоматично збільшується  її об’єм, відповідно і тиск. А якщо над твердопаливним каміном буде розширювальний бак, ця рідина буде мати куди діватися, адже з бака є водовідведення в каналізацію. Відкрита система каміна до закритої системи опалення підключається через пластинчастий теплообмінник. Така деталь розподіляє всю систему на два контури. Перший буде відкритим, до нього приєднується безпосередньо камін. Другий – закритим і включає в себе теплообмінник і радіатори. Такий розподіл робить систему більш ефективною й повністю безпечною.

Проте, багато хто може зауважити, що закрита система каміна ефективніша,  бо  не буде тепловтрат (як у випадку з теплообмінником). Можемо Вас запевнити, що при правильному налаштуванню циркуляційних насосів різниця температури води по одну і другу сторону теплообмінника буде не більше 5˚С.

Чи можливо нагрівати воду для побутових потреб за допомогою каміна?

Теоретично так. А практично це виглядає так:  камін з водяним контуром гріє воду в ємності непрямого нагріву (100-200л). Тобто це додаткова ємність, яка вже потребує місця та ще один насос. Автоматика буде почергово вмикати насоси, тобто певний період працює насос ЦО, потім насос ГВП. Якщо Вам в першу чергу потрібно нагріти бойлер (ємність), то можна виставити в автоматиці пріоритет «бойлер ГВП» і поки він не нагріється насос ЦО не ввімкнеться.

Наскільки вигідний такий варіант каміна?

Окрім безпосередньо каміна, що функціонує одночасно з основним джерелом тепла, знадобиться установка безперебійного джерела електроживлення, теплообмінника, системи безпеки і т.д. Витрати на усі ці комплектуючі будуть досить високі. Проте вони повністю окупляться з часом за рахунок відчутного зниження витрат, пов’язаних з експлуатацією системи. Особливо це актуально для власників будинків з відсутністю вільного доступу до природного газу. Подібна система буде вигідна як в економічному плані так і в естетичному.  Оскільки Ви отримуватимете задоволення від обігріву будинку справжнім каміном.

Що стосується окупності таких систем, то вона залежить від багатьох чинників. Безпосередньо вартість їх монтажу досить висока, але при регулярному використанні економія на паливі може покрити її досить швидко. Прорахувавши термін окупності важливо обов’язково враховувати тепловтрати  будинку, передбачувану зовнішню температуру, як часто використовуватиметься камін для опалювання, температуру комфорту в приміщенні та ін.[:]

Поділитися в
Share on facebook
Facebook

Маєте

Напишіть його нам та залиште свої контакти, щоб отримати вичерпну інформацію.