монтаж каміна своїми руками

Як встановити камін своїми руками. Інструктаж з монтажу з картинками і схемами

Вирішили встановити камін своїми руками, але не знаєте, з чого розпочати? У цій статті ми спробували розповісти про найважливіші моменти в облаштуванні і роботі опалювального повітряного каміна. Для кращого розуміння, цей покроковий інструктаж ми доповнили схемами і фотографіями.
Камінна топка і повітряні потоки, що заповнюють простір навколо неї. У системі сучасного каміна розрізняють два кола циркуляції повітря : 1) зовнішнє повітря для процесу горіння 2) кімнатне повітря для нагрівання. Як відомо, для горіння потрібний кисень, тому камін є потужним споживачем повітря. Повітря в каміні використовується не лише для горіння, але і також для створення тяги і видалення диму. Для забезпечення припливу зовнішнього повітря в камінних топках, розроблених фірмою Tarnava, передбачені спеціальні підставки. Конструкція стійки канал для подачі кисню в топку. До цього каналу, за допомогою гофротруби підключається додатковий приплив повітря з вулиці. Кімнатне повітря не має можливості потрапити всередину топки. Воно проникає через отвір під каміном, або решітки подачі повітря в нижню камеру опалювального каміна, циркулює навколо тіла чавунної топки і розігрівається при контакті з його масивними ребрами. Виходить повітря крізь решітки, розташовані з боків та на фронтальній частині теплової камери каміна. Два варіанти подачі повітря в камін:
  • трубою з круглим перерізом (в основному 100 або 125мм)
  • прямокутною трубою 150х50мм.
Система подачі свіжого повітря є дуже важливим елементом камінної установки. Для спалювання в каміні із закритою камерою 1 кг деревини необхідно близько 8 м³ повітря. Отже стає зрозуміло, наскільки важлива подача свіжого повітря для підтримки процесу горіння.

Як підвести повітря для каміна з вулиці

Під´єднання труби подачі зовнішнього повітря до підставки камінної топки Tarnava Круглий отвір у задній частині топки – вхід зовнішнього повітря; два прямокутних отвори на фасадній частині – виходи зовнішнього повітря з підставки. Такі ж прямокутні отвори є і в дні камінної топки, через них повітря поступає безпосередньо в камеру згорання і забезпечує процес горіння дров.

Будова каміна для повітряного опалення

На цьому малюнку рекомендуємо звернути увагу на розташування вентиляційних решіток на порталі каміна, яких повинно бути 5 штук: 1 – на фасадній частині каміна 2,3 – з двох боків основної теплової камери 4,5 – по двох сторонах декомпресійної камери. Через ці решітки виходить частина теплого повітря, що спрямовується в камінний зал. Решта тепла по повітропроводах розходиться в сусідні, або розташовані вище поверхом кімнати. Також тут видно як розділено основну камеру гарячого повітря та декомпресійну шахту.

Як встановити решітки для камінів повітряного опалення

У системі повітряного камінного опалення з природною конвекцією, повітря нагрівається, проходячи поблизу гарячих поверхонь камінної топки. Через вентрешітки тепло виходить у камінний зал. У системах камінного повітряного опалення з примусовою циркуляцією  теплого повітря, встановлюється спеціальний вентилятор. Нагріте повітря по теплоізольованих повітропроводах подається в усі кімнати, які потрібно обігріти.

Камінна топка Tarnava, над корпусом якої облаштовано дистрибютор тепла

Дистрибютор ще називають конвекційною камерою, розподільником теплого повітря або тепловим кожухом. Це металева конструкція, в середині якої є своєрідна ніша, в якій накопичується нагріте від камінної топки повітря. Виготовляється дистрибютор з оцинкованого металу і ізолюється мінеральною ватою. Безпосередньо від нього відходять повітропроводи, що ведуть нагріте повітря до інших кімнат. Призначення- ефективне відбирання та накопичення тепла. Дистрибютор тепла встановлювати не обов’язково, але особливо доцільно на початковому етапі облаштування будинку, коли господарі ще не планують робити декоративне оздоблення каміна (портал), але бажають розвести тепло і опалювати будинок. Від дистрибютора тепла,  як видно на фото, відходять повітропроводи. Якщо встановлена камінна топка і по будинку розведено повітропроводи, але повітропроводи не з’єднані з дистрибютором, то, відповідно, система не буде діяти. В цьому випадку дистрибютор тепла не встановлюється. Канали з теплим повітрям будуть виходити безпосередньо від короба, який буде виготовлятись з теплоізольованого гіпсокартону і стане частиною камінного облицювання.

Виготовлення теплової камери (без використання дистрибютора)

У випадку, коли опалювальний камін встановлюється без використання дистрибютора, то теплова камера виготовляється наступним чином:
  • зводиться каркас з металевого профілю для кріплення гіпсокартону;
  • робиться ізоляція теплової камери за допомогою мінеральної вати;
  • зашивається коробом з і теплоізольованого гіпсокартону.
Ізоляція теплової камери каміна обов’язкова, і не лише через зниження тепловтрати, але і з точки зору безпеки експлуатації каміна. Основна теплова камера не повинна доходити до самої стелі, а верхня частина її простору на відстані 30см – відсікатися листом мінеральної вати і теплоізольованого гіпсокартону. Цей утворений повітряний прошарок формує декомпресійну камеру. В верхній частині цієї гіпсокартонної надбудови прорізаються отвори, через які проходять труби – повітропроводи і димохід. На цих же фото показано як формується декомпресійна камера. Декомпресійна камера виконує роль ізоляції перекриття, тобто вона відсікає тепле повітря від стелі, щоб запобігти її перегріванню та пересушуванню. По двох протилежних сторонах декомпресійної камери мають розташовуватися дві решітки для вільної циркуляції повітря і охолодження цього простору.

Система розподілу теплого повітря від камінної топки

Як видно на фото, у даному випадку застосовано труби двох типів: еластичні ізольовані труби та прямокутні оцинковані з додатковою ізоляцією. Круглі сполучні елементи забезпечують нижчу опірність потоку, їх відносно просто монтувати. Такі елементи, в основному, використовуються на вертикальних ділянках і у випадках розведення розподільних каналів по нежитлових горищах. Прямокутні сполучні елементи відмінно виконують свою функцію на горизонтальних ділянках, де вони вмонтовуються в підвісні стелі або стяжки. Системи, які використовують прямокутні сполучні елементи, вимагають ізоляції мінеральною ватою або спеціальними ізолюючими рукавами. Типові діаметри круглих каналів: 100,125 і 150 мм, переріз прямокутних труб 50х150мм. І тут дуже важливі наступні умови: обов’язкова герметичність усіх використовуваних елементів і їх з’єднань, а також термо- і звукоізоляція каналів і з’єднань. Система розподілу теплого повітря з використанням еластичних каналів і круглих сполучних елементів Розводка від каміна плоскими каналами Декілька варіантів камінів в завершеному вигляді з правильним (або допустимим) розташуванням вентиляційних решіток Тепле повітря в кімнати, що опалюються каміном, поступає через металеві решітки або анемостати. Анемостати Анемостати використовуються для виходу теплого повітря зверху. В основному використовуються в тих приміщеняхь, що знаходяться на одному поверсі з каміном. Вони кріпляться до гіпсокартонної стелі. Решітки Решітки використовуються для виходу теплого повітря знизу. Розміщують на висоті 20-50см від підлоги. Вихідні отвори каналів встановлюються якомога ближче до вікон або зовнішніх стін та якнайдалі від дверних пройомів, щоб забезпечити рівномірний розподіл тепла в приміщенні.
Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.