Яка роль розширювального бачка в системі каміна?

[:ua]

Ви хочете встановити водяний камін, а Вам пропонують ще якесь додаткове обладнання? У Вас сумніви чи воно Вам потрібне? Давайте розкладемо по поличках, що і навіщо потрібне для підключення каміна з водяним контуром.

Найперше, про що потрібно подбати, встановлюючи камін з водяним контуром, – це безпека при перегріві. Охолоджуючий контур, термозахист та розширювальний бачок зроблять так, щоб система не принесла шкоди мешканцям.

Чи потрібний ще один бачок, якщо в системі опалення він є?

В тисковій системі опалення встановлюють мембранний розширювальний бак. А от для каміна з водяним контуром рекомендується бачок відкритого типу з поплавком. Він встановлюється над каміном на відстані від 1м до 10м. При закипанні відбувається перелив і злив в каналізацію.

Отже, можна не хвилюватися, що при зростанні тиску прорве якесь найслабше місце системи.
Оскільки камін з водяним контуром підключається в тискову систему опалення, а розширювальний бачок відкритого типу створює систему без тиску, то поєднати між собою ці дві системи можна за допомогою пластинчастого теплообмінника.

Охолоджуючий контур — це ще один засіб безпеки при перегріві. Це окремий відсік в корпусі каміна.
До нього підключається термозахист, який подає холодну воду при температурі 95*С. Таким чином охолоджує водяний контур.На каміні ще встановлюється запобіжний клапан, який при зростанні тиску буде стравлювати гарячу воду в каналізацію.

Потрібно пам’ятати: підключення каміна з водяним контуром до системи має здійснювати кваліфікований спеціаліст. Адже від правильності залежить безпека та ефективність системи.

Не рекомендуємо відмовлятися і від автоматики. Вона вмикатиме насоси та керуватиме подачею повітря в камін.З допомогою автоматики можна зекономити до 20% палива. Слід згадати й те, що з автоматикою досить зручно, оскільки не потрібно самому слідкувати коли вмикати насоси та вручну керувати подачею повітря для горіння.

Це 5 основних додаткових елементів, які відіграють важливу роль в роботі каміна з водяним контуром. Очевидно, що для обв’язки потрібно буде ще й інше обладнання.
Так, це додаткові витрати. Але якщо Ви плануєте камін як джерело тепла в будинку, то з часом переконаєтесь, що без цього користування таким каміном було б досить складним і не ефективним.

[:]

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.