Чим палити в каміні?

Як топити камін? Однозначно, що найкраще у каміні палити дровами. Ідеально – це дрова листяних порід дерев. Найефективнішими вважаються граб, бук, береза. Дуб можна підмішувати, оскільки він дає вищу температуру горіння.
Не рекомендується палити хвойними породами дерев через високий вміст смоли. Під час горіння вся ця смола осідатиме на стінках камінної топки, склі та димовому каналі. Камін буде швидко забруднюватися, а димовий канал звужуватися. Цим самим і погіршуватиметься тяга димоходу. Такі забруднення досить складно усунути. Якщо ж не очистити димовий канал, то це пожежонебезпечно.

Дрова або деревні брикети

паливні брикети
Часто в інструкції до каміна можемо прочитати, що заборонено палити вугіллям. По-перше, температура горіння вугілля набагато вища, ніж температура спалювання деревини. Розігріте вугілля може спричинити деформацію камінної топки і димового каналу.
Інша річ, якщо йдеться про відкриті топки, в яких температура горіння не така висока, як в камінах закритого типу. Але, з точки зору безпеки, використовувати вугілля для відкритого каміна категорично заборонено!
Це може загрожувати не тільки здоров’ю, але й життю людини. Якщо вугілля спалювати для отримання високих температур, то виділятиметься чад, тобто окис вуглецю, який ще називають “тихим вбивцею”.
У каміні також не можна спалювати залишки старих меблів. На них може бути лак чи фарба, які при випаровуванні будуть виділяти шкідливі речовини та неприємний запах. Ці речовини відкладаються на стінках разом з сажею і під впливом високої температури можуть зайнятися.

Обрати камін ви можете ТУТ

Як топити камін та чи залежить ефективність каміна від виду палива?

При виборі палива для каміна (а особливо каміна для опалення) не потрібно забувати про залежність ефективності каміна від якості дров. Повернемося ще раз до хвойних. Вони не дають достатньої кількості тепла, оскільки швидко спалахують і не тримають жару. Практично теж саме стосується і мокрих дров, але вони будуть просто тліти. Якщо взяти хорошу якісну топку, а в неї покласти тоненькі мокрі чи хвойні дрова, то вона може не виправдати Ваших сподівань.
Якщо говорити про брикети, то теж треба звертати увагу на їхній склад. З досвіду можу сказати, що по двох годинах після того, як вогонь згас в каміні з водяним контуром Lechma PL-210 Eco, температура води в каміні трималася 65*С і циркуляційний насос закачував її в систему опалення. Дрова діаметром приблизно 25-30 см були сухими. Вистачило 3 таких полін на одну закладку.

Потрібна консультація?

Залиште свій номер і ми Вам передзвонимо
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!